Spirit gaz ayari problemi

Halil ibrahim Kalay

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Esc den gelen kabloyu direk aliciya taktigim zaman gaz verdigimde motor donuyor fakat esc den gelen kabloyu unitedeki aux kanalina bagladigimda gaz versemde motor donmuyor.....

https://youtu.be/x2IlszE0az0

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Spirit programında receiver tipi seçilen kısmın hemen yanında Channel butonu var. Oraya tıklayıp throttle için kanal seçmeniz lazım. Kumandanızın kaçıncı kanalı throttle ona göre seçim yapın.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bence Cahit onla alakası yok gibi. Sıkıntı spirit governor bölümündeki end point ile alakalı.

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Siz galiba futaba kullanıyorsunuz. Throttle 3. Kanal değil mi?
Belki de Erhanın dediğini yapmalısınız. Ama benim ilk aklıma gelen kanal ataması ki governoru aktif etmemişsiniz sanırım.

O zaman throttle için 3. Kanalı seçin olmalı bence

Hocam throttle a 3. Kanal atayinca daha bir sapitiyor gibi ama sil bastan su kablolari bir daha kontrol edeyim

Şimdi futabada nasıl tam olarak bilmiyorum. Ama gaz stiğini yukarı aşağı hareket ettirdiğinizde diagnostik tabında throttlede hareketlilik olmalı.
Veya Erhanın dediğini uygulayın. Endpointlere bakın.

Graupnerde ben de benzer sorun yaşadım. Ama endpointlerle hiç oynamadım. Tamamen kanal ataması ile ilgiliydi.

Cahit hocam valla gaz verdigimde unite ayarlarinda limit bolumunde throttle yukari assagi gidiyo ama motor donmuyor bir turlu kafam almadi. Direk esc yi alicinin 3. Kanalina takiyorum calisiyor......

Ben de az tecrübeme rağmen Emre arkadaşımızın bana söylediği birşeyi paylaşmak isterim.. Futabalarda throttle kanalını kumandada reverse yapmak gerekiyor... Bir deneyin derim.. Saygılar..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Halil İbrahim KALAY' Alıntı:
Cahit hocam valla gaz verdigimde unite ayarlarinda limit bolumunde throttle yukari assagi gidiyo ama motor donmuyor bir turlu kafam almadi. Direk esc yi alicinin 3. Kanalina takiyorum calisiyor......

Limit bölümünde pitch kanalına göre hareket eder. Önemli olan diagnostik tabında throttle barının hareket etmesi.

İbrahim, Cahit Abi'nin bahsettiği kanal atamaların tamamsa kardeşim Erhan'ın bahsettiği Throttle Range yerini halletmen gerekiyor.

Kumanda throotle kanalında End pointler -100 +100 olsun ve kumandayı kapat.
Kumanda kapalı iken üniteye enerji ver.
General sekmesine gel.
Governor bölümüne gir.
Throttle Range değerlerinde Max yazan genelde 1900 lü olan değeri en alt seviyeye kadar indir 1700 lü sayılara gelecek yanılmıyorsam.
sonra governor sekmesini kapat.
ve üniteyi kayıt et. yada kısayoldan CTRL+S yapabilirsin.

sonra üniteden enerjiyi kes.
Kumandayı aç Throotle stiğini en üste getir ve üniteye enerji ver.
Sonra aynı menüye tekrardan gel ve Throotle Range yerinde en alt seviyeye aldığımız 1700 lü sayıyı arttır yavaş yavaş.
Motordan melodi sesi gelince arttrmayı bırak bir tık daha ekle.
sonra menüden çık
üniteyi kayıt et yada CTRL+S yap.
sonra stiğini en aşağı al ve motorun çalışmaya hazır olacaktır.
aman paller sökülü olsun hatırlatmakta fayda var.
sorun olursa burdayız kardeşim :saygilar: