GeoLink : Spirit Ünitelere GPS Modülü

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Spirit firması kendileri tarafından dizayn edilen yeni GPS modulü üzerinde çalışmalara başlamış :thumbup: Şu an test aşaması devam ettiği için doğal olarak Tomas kesin bilgi vermekten özellikle kaçınıyor. Paylaşılan bilgileri kısaca özetlersek :

- Piyasaya çıkma tarihi henüz net olmasa da, testlerde sorun yaşanmaz ise bu yıl başı öncesi piyasaya çıkarmayı hedefliyorlar.
- Spirit Pro ile GPS ünitesi kesin çalışıyor. Diğer Spirit ünitelerin desteği henüz net belli değil.
- Evet fiyat konusuna gelirsek :D $50-$65 gibi süper bir fiyata çıkarmayı hedefliyorlar :thumbup:
- Boyut olarak da : 50x40x3mm
- GPS entegrasyonu sonrası hangi özellikler aktif olacak henüz net değil. Mesela "Back to Home" (Eve geri dönüş) özelliği olacak mı henüz kesin bir şey söylenmiyor.

Fahri bir SPIRIT kullanıcı olarak kendilerini tebrik ediyor ve gelişmeleri merakla bekliyoruz :halay:

GPS'i brain yeni sürümünde görünce aklıma geldi Spirit'te de çıktığı,

uzunca bir gecikmeden sonra satışa sunuldu, bir çok yeni özelliği de var, fiyatı da efsane bence,

kozmetik açısından da oldukça güzel bir ürün olmuş,

Spirit aero'ya uyumlu mu bilmiyorum ama uyumlu ise süper olur.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Features

• Position Hold - Leave the sticks and just look at the model. The GeoLink will maintain position you wish. Change the spot on will.
  • Altitude Hold - Maintaining constant altitude - no need for collective pitch input.
  • Altitude Limit - Let the module engage the Rescue automatically once it drops under configured altitude. Limit the altitude to not exceed a level at the same time.
  • Return to Home - Command the model to return to home wherever it is.
  • Geo-fence - Allow model to fly only in defined area.
  • Flight log - Log each flight, view it and share it. Up to 1.5 hour of logged flights.
  • And more - Module can be easily updated and gain brand new functions.

Hardware specification

• Navigation: Latest generation GNSS module with unbeatable 18Hz rate. Support for GPS, GLONAS, GALILEO, BEIDOU positioning systems.
  • MEMS Sensor: 3-axis Gyroscope, 3-axis Accelerometer, 3-axis Compass
  • Environmental Sensors: Pressure, Temperature and Humidity
  • Processor: 32-bit Performance-line ARM
  • Enclosure: High quality CNC milled, red, semi-transparent Plexiglas
  • Dimension: 45 x 45 x 9.5 mm
  • Weight: 28 grams

Compatibility

• All Spirit Pro units - connected at the secondary SAT port
  • All µSpirit and Spirit units - connected at the SAT port
  • Radio - any 6+ channel

Moderatör tarafında düzenlendi:
Paylaşım için teşekkürler Kağan. İlk duyurusu yapılalı çok oldu ama anladığım kadarı ile henüz satışı başlamadı doğru mudur ?

Fiyat olarak gayet güzel bir fiyat belirlemişler gerçekten. Lazım mı, alır mıyız bilemiyorum ama alternatif olması bile güzel :thumbup:

Bir de kurtarma özelliği olarak acaba min kaç metreyi dikkate alacak, henüz net değil galiba ?

Skookum da bu değer en son 15 mt’den 10 mt indi diye hatırlıyorum, eğer yanlışım yoksa.

Valla ben şu resmin yalancısıyım :D İlk yapılanlar satışa hazır diye biliyorum ben,

Tabi burada şöyle bir durum var, 1 m de bile kullanılabiliyor ama yere doğru hızlıca dalacak olursak o 1 m. modelin kendini kkurtarmasına yetmiyor ;)
2-3m candır.

:halay::halay::halay: Ohhh be artık ufukta GPS'le entegre rescue sistemleri gözükmeye başladı. Sonuna kadar arkasındayız, uğraşanların ellerine sağlık. :bravo:

50 - 60 dolar mertebelerinde olursa sırf back to home özelliği için bile alıp takarım ben şahsen.

Bavarian'dan niye ses yok :cry:
Bavarian ses var ama fiyatları hala farklı noktalarda olduğu ve teknolojik gelişmeleri çok geriden takip ettiği için artık pek paylaşmıyoruz.

Olmadı bugün en son çıkan üniteleri ile ilgili bir konu açayım. Ama eski ünite için herhangi bir gelişme yok ne yazık ki Mehmet :(

Konuyu güncelleyelim.

Şu an Backorder durumda. Bazı kullanıcıların ellerine geçmiş ama yazılım henüz nihayetlenmediği için yazılımım final hali bekleniyormuş.

Gerek Beta kullanıcı gerekse ürün ellerine ulaşan kişilerin montaj detay resimlerini paylaşalım.

Satış Linki :
Manual ve Kurulum Detayları :

Biraz irice olmuş özellikle 450 heliler için :) Goblin boom için ise gayet orantılı görünüyor, altındaki aparatlar sanırım 3d printerdan... Güzel olmuş :bravo:

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Dün bir güncelleme paylaşmışlar,
Spirit bu işi bir üst seviyeye taşıdı bence,

Helifreak'te paylaştıkları mesaj şu şekilde:

After long development we are proud to reveal the latest revolutionary peripheral!

GeoLink.

What it does?
  • Position Hold - Leave the sticks and just look at the model. The GeoLink will maintain position you wish. Change the spot on will.
  • Altitude Hold - Maintaining constant altitude - no need for collective pitch input.
  • Altitude Limit - Let the module engage the Rescue automatically once it drops under configured altitude. Limit the altitude to not exceed a level at the same time.
  • Return to Home - Command the model to return to home wherever it is.
  • Geo-fence - Allow model to fly only in defined area.
  • Flight log - Log each flight, view it and share it. Up to 1.5 hour of logged flights.
  • And more - Module can be easily updated and gain brand new functions.

The purpose

With all these features even beginners can fly safely, learn significantly faster and to forget about stressful experience. Experienced pilots can utilize autonomous flight control to record a stunning movies, to become speed winner, to try advanced maneuvers and much more!

Available for all Spirit units! Order while stocks last!

Get the unprecedented technology for unbelievable price. For 100 USD only.

$100 gibi gayet makul sayılacak bir fiyata (TL çevirmeden konuşuyorum :) ) gerçekten şahane özellikler ilave etmişler, helal olsun diyorum :thumbup:

Tek merak ettiğim konu özellikle rescue sırasında Devreye girecek min yükseklik değeri :rolleyes: Bununla ilgili bir şey paylaşmışlar mi @Kağan Kazancı