Spracing f3 deluxe kart ve minimOSD kurulumu ? Yardım.

futureng

Yeni Uye
Merhaba. Uçuş kartım "SPracing F3 deluxe micro" Uart1 de USB - Bilgisayar haberleşme seri adaptörü takılı. OSD UART2 ye bağladım. OSD nin bilgi ekranı monitörden çıkıyor. AMA bağlantı kuramadım diyor. Yani uçuşa ait karttaki bilgiler OSD ye gelmiyor.
Yapılanlar:
"OSD-Extra Utility" ile karta son sürümlerden MAvic912 firmware atıldı. (Orada 912 serisinde mavic dışında 3-4 çeşit var ama ne olduklarını bilmiyorum)

-UART2 baud hızı 115200-57600 yapıldı OLmadı ve çeşitli hızlar denendi olmadı.
-TX-RX yer değiştirildi yine iletişim olmadı.
-UART2 portu sağlammı diye kartı oradan direk bilgisayara bağladım. Betaglight a bağlandı sorun yok.

abdullah demir' Alıntı:
Merhaba. Uçuş kartım "SPracing F3 deluxe micro" Uart1 de USB - Bilgisayar haberleşme seri adaptörü takılı. OSD UART2 ye bağladım. OSD nin bilgi ekranı monitörden çıkıyor. AMA bağlantı kuramadım diyor. Yani uçuşa ait karttaki bilgiler OSD ye gelmiyor.
Yapılanlar:
"OSD-Extra Utility" ile karta son sürümlerden MAvic912 firmware atıldı. (Orada 912 serisinde mavic dışında 3-4 çeşit var ama ne olduklarını bilmiyorum)

-UART2 baud hızı 115200-57600 yapıldı OLmadı ve çeşitli hızlar denendi olmadı.
-TX-RX yer değiştirildi yine iletişim olmadı.
-UART2 portu sağlammı diye kartı oradan direk bilgisayara bağladım. Betaglight a bağlandı sorun yok.

Osd ile usb serial ayni anda kullanilamiyor uart1 uzerinden. Uart2'de osd icin kullanilamiyor bildigim kadariyla. Ben bu durumu softserial ile cozmustum. Su konuda bahsetmisim, ama ne yaptigimi ben de hatirlayamiyorum su anda:

Emre Kaman' Alıntı:
Osd ile usb serial ayni anda kullanilamiyor uart1 uzerinden. Uart2'de osd icin kullanilamiyor bildigim kadariyla. Ben bu durumu softserial ile cozmustum. Su konuda bahsetmisim, ama ne yaptigimi ben de hatirlayamiyorum su anda:

Evet SPracing' in resmi data sheet inde UART1 portu için OSD desteği gibi bişey yazıyor. UART2 için GPS desteği yazıyor. Onu deneyeceğim. Sonucu yazarım. Teşekkürler.

[attachimg=1]

Ekli dosyalar

• uart1.jpg
    uart1.jpg
    106.3 KB · Görülme: 36

Softserial ile kesin calisiyor. Ben basarili olarak kullanabildim o sekilde.