Talon 90 Motor gücünü kesmesi sorunu

Mustafa Atabek

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Heli
Anlayamadığımız bir motor gücünü kesme sorunu ile karşı karşıyayım yerden 3 metre havada hover pozisyonda iken motor aniden gücünü kesti ve otorotasyonla indik yanda yatmadı ama skidlerden olduk modelde hiç bişey yok canavar maşallah :coolxf: denediğim ayarların ve birde motor gücünü kesme videosu ekliyorum bu paylaştığım ayarların hepsinde en az 30sn olmak kaydıyla farklı zamanlarda güç kesiliyor sorunu inşallah bulunur ve başka arkadaşlarda mağdur olmaz..

Model Trex 550L, pil olarak Gens ace 6s 5000mah 60c ve konnektor olarakta Ec5 takılı

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mustafa abi geçmiş olsun ,

Video gizli kalmış ayarlardan düzeltir misin?

Esc direk kestimi yoksa soft cut Of mu yaptı. Birde model aşşağıya indiğinde uyarı melodisi nasıldı

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Esc direk kestimi yoksa soft cut Of mu yaptı. Birde model aşşağıya indiğinde uyarı melodisi nasıldı

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
aynı videodaki gibi erhan motorun gücünü kesiyor sadece

Castle Link ile girdigin ayarları burada paylaşabilirmisin sana zahmet Mustafa abi..

Doğukan Ocak' Alıntı:
Castle Link ile girdigin ayarları burada paylaşabilirmisin sana zahmet Mustafa abi..
Doğukan Ocak' Alıntı:
Mustafa abi geçmiş olsun ,

Video gizli kalmış ayarlardan düzeltir misin?
teşekkürler video düzeldi sanırım castle link ayar resimleridemi gözükmüyor :)

Onlar gözüküyor ama senin girdiğin ayarları istemiştim :D

benim girdiğim denediğim ayarlar zaten onlar doğukan governorlu ve fixed-endpoints li olarak hepsinde aynı sorun oluyor

Umarım ayarsal bir sorundur Mustafa.
Geçmiş olsun Allah'tan bir hasar yok :saygilar:

İbrahim DEMİRBİLEK' Alıntı:
Umarım ayarsal bir sorundur Mustafa.
Geçmiş olsun Allah'tan bir hasar yok :saygilar:
teşekkürler ibrahim öyledir diye tahmin ediyorum yoksa sıfır kit ne arızalı olabilir :-\

Selamlar,
current limiting i insensitive yaparsanız bu durum ortadan kalkacaktır,
ancak bu büyüklükteki bir modelde bence talon 90 küçük kalıyor. Ben gob500'de edge100a kullanıyorum ki bu 550 mm pal çeviriyor.
Ben 550lik bir helide en aşağı 100a esc kullanırdım, ama talon 90 ile de uçuruyor herkes,

kırımsız uçuşlar..

Mustafa Atabek' Alıntı:
teşekkürler ibrahim öyledir diye tahmin ediyorum yoksa sıfır kit ne arızalı olabilir :-\
İnşallah öyle olur.
Her ne kadar sıfırda alsak defalarca çoğu kişinin başına gelmiştir elektronik arıza.
Şu son dominatör konularında esc nin yetersiz kalmasıyla ilgili baya bir çalkantıda olmadı değil fakat bunun yetersizlikle alakası yok gibi.
Bi bekleyelim bakalım castle duayenleri bir öneri sunacaklardır.
Takipteyim

Kağan Kazancı' Alıntı:
Selamlar,
current limiting i insensitive yaparsanız bu durum ortadan kalkacaktır,
ancak bu büyüklükteki bir modelde bence talon 90 küçük kalıyor. Ben gob500'de edge100a kullanıyorum ki bu 550 mm pal çeviriyor.
Ben 550lik bir helide en aşağı 100a esc kullanırdım, ama talon 90 ile de uçuruyor herkes,

kırımsız uçuşlar..
insensitive denedim kağan olmadı

Mustafa öncelikle geçmiş olsun. Allahtan herhangi bir hasar olmamış..

Şimdi kullandığın ve sorun çıkan ayarlar geçenlerde benim seninle paylaştığım 550L ayarları ile birebir aynı ayarlar değil mi ?

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Mustafa öncelikle geçmiş olsun. Allahtan herhangi bir hasar olmamış..

Şimdi kullandığın ve sorun çıkan ayarlar geçenlerde benim seninle paylaştığım 550L ayarları ile birebir aynı ayarlar değil mi ?
Sağol abi, birebir aynısınıda uyguladım farklı ayarlarıda denedim resimlerdekileride fayda yok daha yerdeyken bile motor gücünü kesiyor ama şunu fark ettim governor ayarladığımda 2400 rpm lerde sabit devirde motorun gücünü daha geç kesiyor

SM-T113 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi