Talon 90 Motor gücünü kesmesi sorunu

Mustafa esc de veya motorda bi ısınma oluyormu. bence olmuyordur.

esc de bence bir sıkıntı var. yaptığın yarlar ile bir sıkıntı olsa soft cut of yapması lazımdı. ve ardından melodi ile sana sıkıntının ne olduğunu söylerdi.

ki modelin üstünde şuan paller yok max çekeceği akım 10- 20 arasıdır. yani bir zorlanmada söz konusu değil. garip bir ses de yok.

eğer elinde başka bir motor var ise bence onla bir dene.

Abi governor bazen sebep olabiliyor böyle şeylere,
mesela benim edge100'ün loglarına baktığımda çok farklı şeyler olabiliyor. Aşağıda ikondan spirite geçerken ikondaki son uçuşum ve spiritteki ilk normal uçuşum var, çektikleri akımlar arasında ciddi fark var. Bu da governorlerin pillere ne kadar farklı eziyet edebildiğini gösteriyor. Ikon'un governorunu daha agresif ayarlamışım, ama performans olarak spiritte sıkıntı yoktu, piller, donanım ,vs ünite hariç herşey aynıydı.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Yani problem governorde olabilir, governoru kapatıp denemekte fayda var..

haklı olabilirsin. denemekten zarar gelmez.

ama paller olmadığı halde modelin kesmesi bana hiç hayra alamet gelmedi.

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
Mustafa esc de veya motorda bi ısınma oluyormu. bence olmuyordur.

esc de bence bir sıkıntı var. yaptığın yarlar ile bir sıkıntı olsa soft cut of yapması lazımdı. ve ardından melodi ile sana sıkıntının ne olduğunu söylerdi.

ki modelin üstünde şuan paller yok max çekeceği akım 10- 20 arasıdır. yani bir zorlanmada söz konusu değil. garip bir ses de yok.

eğer elinde başka bir motor var ise bence onla bir dene.
esc ve motorda anormal bir ısı yok gayet serinki zaten dediğin gibi fazla yükde binmiyor paller takılı değil benim anlamadığım bu esc ile uçanlar nasıl uçuyor hiçmi kimse sıkıntı yaşamadı

Kağan Kazancı' Alıntı:
Abi governor bazen sebep olabiliyor böyle şeylere,
mesela benim edge100'ün loglarına baktığımda çok farklı şeyler olabiliyor. Aşağıda ikondan spirite geçerken ikondaki son uçuşum ve spiritteki ilk normal uçuşum var, çektikleri akımlar arasında ciddi fark var. Bu da governorlerin pillere ne kadar farklı eziyet edebildiğini gösteriyor. Ikon'un governorunu daha agresif ayarlamışım, ama performans olarak spiritte sıkıntı yoktu, piller, donanım ,vs ünite hariç herşey aynıydı.

Yani problem governorde olabilir, governoru kapatıp denemekte fayda var..
governor kapalı ikende denedim kağan malesef aynı yalnız yukarıda da dediğim gibi tam tersine governor aktifken 2400 rpm lerde daha geç oluyor bu motor gücünü kesme olayı ince bir ayrıntı var ama bulamadım daha

ESC nin hiç bir ayarda (soft cut ayarlı iken) güç kesmesi diye birşey olamaz. ESC muhtemelen arızalı geri göndermek gerekiyor. Bu şekilde uçmaya çalışmamak lazım.

İlker Sönmez' Alıntı:
ESC nin hiç bir ayarda (soft cut ayarlı iken) güç kesmesi diye birşey olamaz. ESC muhtemelen arızalı geri göndermek gerekiyor. Bu şekilde uçmaya çalışmamak lazım.
Öyle yapıcam abi bende başka yapıcak bişey yok zaten ki denemediğim ayar konfigrasyonu kalmadı. Teşekkürler

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mustafa Atabek' Alıntı:
Öyle yapıcam abi bende başka yapıcak bişey yok zaten ki denemediğim ayar konfigrasyonu kalmadı. Teşekkürler

Mustafa castle i gönder amerikaya. ucuz yollu bişey almak istiyosan yep 150 esc yi tavsiye ederim.

Erhana katılıyorum, bende yeni 550 dominatör aldım. Fakat talonu hiç takmadan sattım, şuan ustunde YEP150a esc ve YEP20a bec var. Maiden'i de yaptım sıkıntısız uçuyorum. YEP150a'i taktıktan sonra acaba talon yetersiz gelecek mi diye teredütlerinde kalmaz %p

İstanbul yaz ayları şartlarında 4 yada 5 Talon esc kullandık ve kullanıyoruz.Hiç bir sıkıntısını görmedik bu kadar olumsuz yönleri yok bence.Kötü bir şansızlık olmuş diyelim

Olabiliyor böyle şeyler... Sıfır yge esc bozuk geldi bana, protosta... Gönderdim değiştirdiler. Yeni gelen de arada kafasına göre gaz kesiyordu, herhangi bir sıcaklık uyarısı falan vermiyordu da bir sonraki enerji vermede... En sonunda modeli komple paramparça etti.

Elektronik sistemde en çekindiğim eleman esc. Ünite sapıtma olayları ile daha karşılaşmadım çok şükür. Servolar da işini iyi yaptı. Motorlarda genelde bi sıkıntı çıkmıyor. Ama esc modelin can damarı.

Gönderilir, sorunu giderilir veya değiştirilir... Ama ne olursa olsun tam olarak güven vermeden uçuşlara devam etme derim. 5 kere güzel uçuyor arada bir kere gaz kesiyorsa veya çok zorlanmadığı halde slow downa giriyorsa, bu önemlidir. Ben şansımı fazla zorladım, sonu kötü oldu. ESC de şansa yer yok :)

Buda bana iyi ders oldu rasim bundan sonra esc den emin olmadan modeli yerden kaldırmak yok

aklımızı aldı su esc arkadas yavv :mad: :mad:

ESC Deki sorun devam ediyormu. Bende arastırma yaptığımda Talon 90 ile ilgili Trex 550 L ayarlarını alnatan bir siteye rastladım. Talon 90 için 550 L İçin Castlenin önerdiği ayar ve kullanıcının kendi yaptığı ayar bulunmakta. Belki vu sitedeki bilgiler yardımcı olur.
Linkleri aşağıda;

Benim denemediğim ayar konfigrasyonu kalmadı videodada görüldüğü üzere 30 saniye sonra güç kesiliyor, ayar kaynaklı değilde arızalı olduğuna karar verdik satıcı ile iletişime geçtik büyük ihtimalle iade olucak.