tamiya son hali

tamiya 1/10 cc01 1973 ford bronco

Elinize sağlık Barış Bey de benim anlamadım bunlar zaten hazır montajlı gelmiyor muydu :rolleyes: Siz özellikle kit olan versiyonu mu tercih ettiniz yoksa ?

Bu arada tam anlamam ama bence gayet güzel olmuş. Bakalım kep boyama işi nasıl olacak, o kısım ilk deneme için biraz zorlayıcı olacaktır diye düşünüyorum ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Elinize sağlık Barış Bey de benim anlamadım bunlar zaten hazır montajlı gelmiyor muydu :rolleyes: Siz özellikle kit olan versiyonu mu tercih ettiniz yoksa ?

Bu arada tam anlamam ama bence gayet güzel olmuş. Bakalım kep boyama işi nasıl olacak, o kısım ilk deneme için biraz zorlayıcı olacaktır diye düşünüyorum ;)
En ufak vidasına kadar Size ait aktarma organlarına kadar parça Şeklinde. Hazır olan Modelleri var tamiyanın benim bildiğim cco1 , CR 01 crawler modeli olanları kit şeklinde satılıyor.

Kit şeklinde alıp Monte edip satanlarda vardır tabi.

barış altun' Alıntı:
En ufak vidasına kadar Size ait aktarma organlarına kadar parça Şeklinde. Hazır olan Modelleri var tamiyanın benim bildiğim cco1 , CR 01 crawler modeli olanları kit şeklinde satılıyor.

Kit şeklinde alıp Monte edip satanlarda vardır tabi.
Elinize sağlık Barış Bey. İnsana heyecan veriyor doğrusu, tozu dumana katacak gibi bir havası var. :thumbup:

Bronco nun bağlantılarını yaptım. Turningy in alıcısı bozulduğu
İçin himoto kumanda ve alıcıyı kullandım. Komutlar ters çalışıyor.
Ve 2_3 komuttan sonra servo çalışmıyor. Nedeni ne olabilir acaba.

boya aşaması ve final

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

tamiya son hali

Barış Bey, gerçekten çok güzel olmuş. Ellerinize sağlık. Keyifli günlerde kullanmanız dileğimle...

Benimde RC arabam en son off-road du. Chevy di. Ama tabi o yaşların vermiş olduğu heyecanla cap i mahvettim. Tamiya'nın eski teknolojisi...
Şu helicopter işiyle biraz uğraştıktan sonra arabamı tekrardan canlandırmayı düşünüyorum...

Bu arada ailenizle birlikte; sağlıklı, mutlu ve bol bereketli yıllar yaşamanız dileğimle.

barış altun' Alıntı:
boya aşaması ve final
Barşı Bey boyama, ışıklandırm gerçekten çok güzel olmuş :bravo: Elinize emeğinize sağlık :thumbup: Kazasız sürüşler :D

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Barşı Bey boyama, ışıklandırm gerçekten çok güzel olmuş :bravo: Elinize emeğinize sağlık :thumbup: Kazasız sürüşler :D

teşekkür ederim Mehmet bey
boyama olayında 1 kaç hatam oldu tamamen bu konudaki tecrübesizliğimden ama dikkat etmem gereken yerleri öğrendim 2 ci kitimde çok daha güzel bi kep yapacağıma inanıyorum.
boyamada en önemli iş maskeleme çok iyi yapıştırıp bantın bittiği yerlerde boyacı boca etmemek gerekiyor çıkarırken boya lastik gibi sünüyor hatta banttan altrafada geçebiliyor
2 yerde bu hatayı yaptım onun dışında fena değildi...

tamiya son hali

Bulut' Alıntı:
Barış Bey, gerçekten çok güzel olmuş. Ellerinize sağlık. Keyifli günlerde kullanmanız dileğimle...

Benimde RC arabam en son off-road du. Chevy di. Ama tabi o yaşların vermiş olduğu heyecanla cap i mahvettim. Tamiya'nın eski teknolojisi...
Şu helicopter işiyle biraz uğraştıktan sonra arabamı tekrardan canlandırmayı düşünüyorum...

Bu arada ailenizle birlikte; sağlıklı, mutlu ve bol bereketli yıllar yaşamanız dileğimle.

teşekkür ederim Bulut bey.
bu arada kızımın resimlerinide paylaşırım sizlerle...

barış altun' Alıntı:
boya aşaması ve final
Barış Bey elinize sağlık, çok güzel olmuş. :thumbup:
Yalnız bu keple nasıl kullancaksınız şimdi, insan bununla modeli offroad kullanmaya kıyamazki farlar falan süper. :coolxf:
Ben olsam birtanede acımadan kullanabileceğim bir kep yapardım. :laugh:

Türker Akgün' Alıntı:
Barış Bey elinize sağlık, çok güzel olmuş. :thumbup:
Yalnız bu keple nasıl kullancaksınız şimdi, insan bununla modeli offroad kullanmaya kıyamazki farlar falan süper. :coolxf:
Ben olsam birtanede acımadan kullanabileceğim bir kep yapardım. :laugh:
Türker bey sizin gibi kit olayında uzman birinden bu sözleri
Duymak onur verici. Çok teşekkür ederim.
2ci kitimde her aşamayı foto ile Forumda paylaşmayı düşünüyorum.

barış altun' Alıntı:
teşekkür ederim Mehmet bey
boyama olayında 1 kaç hatam oldu tamamen bu konudaki tecrübesizliğimden ama dikkat etmem gereken yerleri öğrendim 2 ci kitimde çok daha güzel bi kep yapacağıma inanıyorum.
boyamada en önemli iş maskeleme çok iyi yapıştırıp bantın bittiği yerlerde boyacı boca etmemek gerekiyor çıkarırken boya lastik gibi sünüyor hatta banttan altrafada geçebiliyor
2 yerde bu hatayı yaptım onun dışında fena değildi...
İşte bu küçük detaylar birer tecrübe oluyor Barış Bey ;) Eminin 2. kit ve boyama çok daha başarılı olacak ;)

barış altun' Alıntı:
Türker bey sizin gibi kit olayında uzman birinden bu sözleri
Duymak onur verici. Çok teşekkür ederim.
Barış Bey üstadlar varken ben ancak bir amatör olabilirim, teşekkürler iltifatınız için. :saygilar:

barış altun' Alıntı:
2ci kitimde her aşamayı foto ile Forumda paylaşmayı düşünüyorum.
Sizi dikkatle ve keyifle takip edeceğiz, forumumuzda paylaşılan RC araba ile ilgili en kapsamlı konulardan biri olacak anlaşılan. :thumbup:

tamiya son hali

eski bir konuyu gün yüzüne çıkarayım dedim...rc yer araçları için kumanda almayı düşünenlerede ekonomik ve kullanışlı bi önerim olacak.
flysky gt3c kumanda 50dolar fiyatlarında . 3 kanal.yanında lityum batarya 1 adet alıcı isteğe göre opsiyon oluyor alıcı sayısında şarj için usb kablosu son olarakda nasıl adalnadırcam yedek elcik diyelim.3 adet renk seçeneği mevcut...
ben 4 alıcı ile aldım bu kumandayı alıcılarıda ucuz gr3c 6-7 dolar civarında.
bendeki 3 modelde de bu kumandayı kullanıyorum.
rc heli kumandasını kullanan biriinin menüleri çok çabuk çözebileceğine eminim...

tamiya son hali

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol