Tarot 450 Pro Toplama / Uçuş / Kırım

Mehmet Karakaya' Alıntı:
Eline sağlık Berkay güzel başlangıç.

Sent from SpaceShipOne...
Teşekkürler abi başladık bakalım yavaş yavaş :saygilar:

Biraz uçuş mekanı beni rahatsız etti.Daha açık alanlar pilotaja olumlu yansır.

Fakat başlangıç için güzel eline sağlık çalışmaya devam :) Tebrikler.

Arda Erkan' Alıntı:
Biraz uçuş mekanı beni rahatsız etti.Daha açık alanlar pilotaja olumlu yansır.

Fakat başlangıç için güzel eline sağlık çalışmaya devam :) Tebrikler.
Teşekkürler :) Uçabileceğimiz en geniş alan burasıydı :)

güzel ilerleme Berkay,,, benim 450 ye de bakalım bir ara

kadir kocaman' Alıntı:
güzel ilerleme Berkay,,, benim 450 ye de bakalım bir ara
Yavaş yavaş ilerliyoruz :) Olur bakalım abi

hopp ne oluyo burda berkayyy valla yine showdasın hep bi invert muhabbeti hep bi kasmalar falan vallavideo çekmem bak bir daha hahah

çok güzel uçuştu kardeşim tebrik ederim.

denizzzzz benimmm tarotuu ayarla artık da bi invert de biz yapalımmm

Öncelikle uçuş harika tebrikler Berkay. :bravo: Yanlışım yoksa 450 ile 3-5 uçuşun ama gerek simulator gerekse V922 ile yaptığın ucuşlar sonrası hareketler çok net ve temiz (Nose-in, Side-In, Invert). Inişte süper olmuş. :thumbup: Unutmadan tabii ki doğal bir yeteneğin de var orası kesin ;) Bence acele etmezsen kısa bir süre içerisinde çok güzel yerlere gelebilirsin %p

Diğer taraftan :

1-Sakın etrafın gazına gelme. Kendini ne zaman hazır hissedersen o zaman hareketini başlat.Zira seyirci hiç bir zaman doymaz, hep daha fazlasını ister unutma

2- Neden hemen invert ?? Bence temel hareketler tüm yönlerde tam oturmadan invert geçmekte acele etme. Inan düzde yapılacak o kadar çok hareket var ki
Tabbi ki bu tercih meselesi. Ama unutma SCALE tarzı hakkını vererek yapılan düzgün bir uçuş, en az 3D kadar zordur.

3- Uçuş yapılan yer konusunda Arda Beye ben de katılıyorum, ne yazık ki çok müsait değil :rolleyes: Şöyle ki burası muhtemelen bir alışveriş merkezinin oto parkı. Gerçi Deniz bir abisi ile beraber burada uçak bile uçurup kırdı ama :D Ben olsam orada kesinlikle uçmam.

a- Örneğin motor üzerinde sana çokta uzakta olmayan tipler, havada ne oluyor tarzında kuzu gibi bekliyorlar. Diğer bir örnek (01:50 dak) sen side-ın hoverdasın kaldırımda hiçbirşeyden habersiz yürüyen bir aile var
b- Ilk invert sonrası Nose-In pozisyonda doğal olarak heyecanla heli uzaklaştırdın ve ağaçlara epey yaklaştın. Zaten hemen arkası yol
c- Yer komple beton zemin. Bu en küçük kırımda bile modelde ciddi hasar oluşmasına neden olacaktır.

Unutma "Bir şey olmaz" ile çok şey olabiliyor, allah korusun ve ne yazık ki zaten 1 kere oluyor :-\

NOT: Bu arada "Helidestek" eline sağlık, güzel toplamış :thumbup:

NOT-2: Uğur'un da eline sağlık, gayet güzel bir video çekimi olmuş %p

Berkay'cım güzel uçuş tebrik ederim, hem simulatör çalışmalarının hem de V922'nin katkıları başarılı uçuşundan çok net anlaşılıyor. Zamanla çok daha iyi olacak bu da görülüyor, çalışmaya devam. %p

Modelde gayet güzel uçuyor bu arada, helidesteğin eline sağlık. :)

Fakat abilerinin yorumlarına bende katılıyorum. :rolleyes: Uçurduğun model V922 değil artık, bence daha dikkatli olmalısın.

Çünkü bu hobiyi sana zehir etmeye tek bir tatsız olay yeter inan bana. :( Tadını kaçırmaya çalışmak olarak algılama lütfen, tamamen abi tavsiyesi bunlar...

Forum olarak çok sevdiğimiz bir kardeşimizsin biliyorsun. ;)

Bence de güzel uçuş. Tebrikler..

Hemen hemen videoyu ilk yüklediğin dakikalarda izledim. Daha hiç yorum yapılmamıştı. Yorum yapmak istemedim çünkü ben de uçuş mekanı hakkında eleştiri yapacaktım. Gerçi en uygun yer burasıydı demişsiniz ama...

Mehmet Beyin, Türker Beyin veya başkalarının bu konuya değineceğini tahmin ettiğimden bekledim. Bekledim çünkü hevesini kırmak istemedim. Ama Mehmet Bey çok uygun bir dille belirtmiş zaten.

Şunu da belirteyim, mekan uçuşa ayrı bir güzellik katmış ama şükür bir kaza olmamış.

mehmet abi not 2 için teşekkür ederim.

helidesteğin atölyeye en yakın uçuş yapabileceğimiz yer burası bi alışveriş mağazasının otoparkı ama kullanılmıyor rc kara araçlarıyla uğraşan arkadaşların çarşamba günleri kullandıkları alan araba olmadığı için ellerimizde modellerle başka uçuş alanına gidemedik. aslında sakin bir yer ama şansımıza kalabalıklaştı hatta her uçuşta olduğu gibi yine yanımıza abi bu ne kadar yükseğe çıkıyor diye gelip soranlar oldu.:D Yani kısacası ya hiç uçmayacaktık yada burayı kullanak zorundaydık. Tabiki zorunluluk yapılan en ufak hatada birisine zarar verdiğimizdeki mazeretimiz olmayacak çok haklısınız. uçuştan dönerken buraya yakın ıssız bir yer bulduk bundan sonraki berkayın invert videolarını ordan aktaracağız.

saygılarımla abi.

uğur ilhan' Alıntı:
........ Yani kısacası ya hiç uçmayacaktık yada burayı kullanak zorundaydık. Tabiki zorunluluk yapılan en ufak hatada birisine zarar verdiğimizdeki mazeretimiz olmayacak çok haklısınız. uçuştan dönerken buraya yakın ıssız bir yer bulduk bundan sonraki berkayın invert videolarını ordan aktaracağız.

saygılarımla abi.
Uğur zaten mutlaka bir zorunluluk nedeni ile burayı seçtiğinizi hepimiz tahmin ediyor, onda problem yok :) Sen de durumu çok güzel özetlemişsin, anlayışınıza sağlık %p

Yeni ıssız mekan şimdiden hayırlı olsun, süper olmuş :thumbup:

NOT: Bu arada unutmadan senin de uçuş videolarını bekliyoruz ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Uğur zaten mutlaka bir zorunluluk nedeni ile burayı seçtiğinizi hepimiz tahmin ediyor, onda problem yok :) Sen de durumu çok güzel özetlemişsin, anlayışınıza sağlık %p

Yeni ıssız mekan şimdiden hayırlı olsun, süper olmuş :thumbup:

NOT: Bu arada unutmadan senin de uçuş videolarını bekliyoruz ;)

abi uçuş videosu dedin yarama tuzu bastın valla modelleri toplamayı bi halledebilse şu bizim malum helidestek uçacağız inş yanlız ben daha türker abinin yaptığı o muhteşem sim derslerinin ilk aşamalarındayım. sim çalışmaktan çok sıkılıyorum buda beni olumsuz yönde etkiliyor. 922 alıp canlı sim yapmayı planlıyorum en kısa zamanda güzel bir hover videosunu paylaşacağım.

abi uçus sırasında bendeki keyfe bakarmısın dünyayla ilişkimi kesiyorum resmen

yanlız göze duman kaçınca kötü oluyo ya.

NOT: Kimseye tavsiye etmiyorum.

[attachimg=1]

Ekli dosyalar

• 1543610_240953246065724_1367951043_n.jpg
    1543610_240953246065724_1367951043_n.jpg
    72.2 KB · Görülme: 51
Bu Raptor g4 kutu açma videosunda Deniz "Ben hesldktek atölyesinin sahibiyim" demişti. Defalarca dinlememe rağmen anlayamamıştım. Hatta Mehmet Bey de yorumunda sormuştu ne atölyesi diye. Demek Helidestek imiş.

evet model toplama konusunda en byük destekçimiz. hatta toplayıcımız diyelim ( çünki biz sadece kola içip denizi izliyoruz ) deniz'dir. topladığı modeller gerçekten çok iyi eli çok yatkın ve toplama konusundaki bilgisi bizden çok daha fazla sonuçta. denizede teşekkürlerimi sunuyorum ve ekliyorum şu tarotuuuu ayarlaa artıkkkkkkk.