Tarot 450 Pro Toplama / Uçuş / Kırım

uğur ilhan' Alıntı:
.... türker abinin yaptığı o muhteşem sim derslerinin ilk aşamalarındayım. sim çalışmaktan çok sıkılıyorum buda beni olumsuz yönde etkiliyor. 922 alıp canlı sim yapmayı planlıyorum en kısa zamanda güzel bir hover videosunu paylaşacağım.
Teşekkürler Uğur övgü dolu sözlerin için, sizler daha iyilerini yapacaksınız eminim. Malesef haklısın bir süre sonra sim olayı gerçeğinin yerini tutmuyor. :-\
V922 bence de iyi bir seçenek birazda eğlenebilmek için. %p
Videonu merakla bekliyoruz. ;)

uğur ilhan' Alıntı:
hopp ne oluyo burda berkayyy valla yine showdasın hep bi invert muhabbeti hep bi kasmalar falan vallavideo çekmem bak bir daha hahah

çok güzel uçuştu kardeşim tebrik ederim.

denizzzzz benimmm tarotuu ayarla artık da bi invert de biz yapalımmm
Hahahah sağol abi :) Yavaş yavaş hart hurt uçma zamanı geldi :lol:
Video için teşekkürler abi :)
Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Öncelikle uçuş harika tebrikler Berkay. :bravo: Yanlışım yoksa 450 ile 3-5 uçuşun ama gerek simulator gerekse V922 ile yaptığın ucuşlar sonrası hareketler çok net ve temiz (Nose-in, Side-In, Invert). Inişte süper olmuş. :thumbup: Unutmadan tabii ki doğal bir yeteneğin de var orası kesin ;) Bence acele etmezsen kısa bir süre içerisinde çok güzel yerlere gelebilirsin %p

Diğer taraftan :

1-Sakın etrafın gazına gelme. Kendini ne zaman hazır hissedersen o zaman hareketini başlat.Zira seyirci hiç bir zaman doymaz, hep daha fazlasını ister unutma

2- Neden hemen invert ?? Bence temel hareketler tüm yönlerde tam oturmadan invert geçmekte acele etme. Inan düzde yapılacak o kadar çok hareket var ki
Tabbi ki bu tercih meselesi. Ama unutma SCALE tarzı hakkını vererek yapılan düzgün bir uçuş, en az 3D kadar zordur.

3- Uçuş yapılan yer konusunda Arda Beye ben de katılıyorum, ne yazık ki çok müsait değil :rolleyes: Şöyle ki burası muhtemelen bir alışveriş merkezinin oto parkı. Gerçi Deniz bir abisi ile beraber burada uçak bile uçurup kırdı ama :D Ben olsam orada kesinlikle uçmam.

a- Örneğin motor üzerinde sana çokta uzakta olmayan tipler, havada ne oluyor tarzında kuzu gibi bekliyorlar. Diğer bir örnek (01:50 dak) sen side-ın hoverdasın kaldırımda hiçbirşeyden habersiz yürüyen bir aile var
b- Ilk invert sonrası Nose-In pozisyonda doğal olarak heyecanla heli uzaklaştırdın ve ağaçlara epey yaklaştın. Zaten hemen arkası yol
c- Yer komple beton zemin. Bu en küçük kırımda bile modelde ciddi hasar oluşmasına neden olacaktır.

Unutma "Bir şey olmaz" ile çok şey olabiliyor, allah korusun ve ne yazık ki zaten 1 kere oluyor :-\

NOT: Bu arada "Helidestek" eline sağlık, güzel toplamış :thumbup:

NOT-2: Uğur'un da eline sağlık, gayet güzel bir video çekimi olmuş %p
Abi güzel yorumların için çok teşekkür ederim. En büyük katkı v922 :)
1- Abi gaza gelmiyorum zaten kendimi ne zaman hazır hissedersem o zaman yapıyorum hareketi :)
2-Abi ne bileyim invert böyle bi cezbediyor insanı aslında düzde çok iyi olduğum söylenemez ama direk inverte kalkışıyorum :)
3-Bunun hakkında Uğur abi gerekli şeyleri söylemiş :):)
Türker Akgün' Alıntı:
Berkay'cım güzel uçuş tebrik ederim, hem simulatör çalışmalarının hem de V922'nin katkıları başarılı uçuşundan çok net anlaşılıyor. Zamanla çok daha iyi olacak bu da görülüyor, çalışmaya devam. %p

Modelde gayet güzel uçuyor bu arada, helidesteğin eline sağlık. :)

Fakat abilerinin yorumlarına bende katılıyorum. :rolleyes: Uçurduğun model V922 değil artık, bence daha dikkatli olmalısın.

Çünkü bu hobiyi sana zehir etmeye tek bir tatsız olay yeter inan bana. :( Tadını kaçırmaya çalışmak olarak algılama lütfen, tamamen abi tavsiyesi bunlar...

Forum olarak çok sevdiğimiz bir kardeşimizsin biliyorsun. ;)
Çok teşekkür ederim abi . Bu sıralar sim çalışamıyorum kumandamı bozdum :) Onu yapmaya çalışıyorum bakalım :) Önerilerini dikkate alacağım :)
Cahit Kaş' Alıntı:
Bence de güzel uçuş. Tebrikler..

Hemen hemen videoyu ilk yüklediğin dakikalarda izledim. Daha hiç yorum yapılmamıştı. Yorum yapmak istemedim çünkü ben de uçuş mekanı hakkında eleştiri yapacaktım. Gerçi en uygun yer burasıydı demişsiniz ama...

Mehmet Beyin, Türker Beyin veya başkalarının bu konuya değineceğini tahmin ettiğimden bekledim. Bekledim çünkü hevesini kırmak istemedim. Ama Mehmet Bey çok uygun bir dille belirtmiş zaten.

Şunu da belirteyim, mekan uçuşa ayrı bir güzellik katmış ama şükür bir kaza olmamış.
Teşekkürler abi :) Evet en yakın orasıydı oraya bile taksiyle gittik :) Ya parkta uçucaktık daha tehlikeli ya da burada :)

Berkay biliyor musun bilmiyorum ama phoenix sim. de Helikopter hareketleri var ordan hareket seçip ona çalışabilirsin.

Kadir Kurt' Alıntı:
Berkay biliyor musun bilmiyorum ama phoenix sim. de Helikopter hareketleri var ordan hareket seçip ona çalışabilirsin.
Bilmiyordum senden öğrendim sağol :)

Ya var ya size çok imreniyorum ya keşke benim yanımda da bilgili bir arkadaş olsa :( burada da artık sim çalışa çalışa kendimizi geliştireceğiz . :) Belki bir gün buluşuruz :)

2 gün önce Afyon a geri döndüm 10 gündür İzmir deydim. Berkayla konuşuyoruz zaten. Orda da dedim buluşalım sen heli uçur diye. Tamam dedi günü ayarladık. Buluşmadan 2 gün önce helikopteri toplamışlar. 1 gün kalada v bar ünite ayarı yapılcakmış Deniz yapacakmış. O gün de Denizin işi uzamış bizim buluşma seneye kaldı :halay: