Tarot 680 6s 8000mah + Naza v2 + 480kv Motor Kurulum

Estağfurullah. Kardeşim o geçen sene daha uçmadan montaj aşamasında kafamdaki bir soruydu. Tartışılmıştı burada. Bende aşağıda karar kılmıştım. Bence yukarıda da olsa çok değişiklik olmayacak. Yukarıda 2 adet paralel kullananlar var. Ama altta bence uygundur.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Son deneme uçuşumun sonrasında dıştan eşim çekim yapmış bende paylaşmak istedim. Tabi yatay çekeymiş iyiymiş ;D
Burada failsafe kullanmadan stabiliteyi ve gaini kontrol etmek adına manuel plotajla iniş yapıyorum. Yaklaşık 12 dakikalık uçuşun ardından eve dönüşümüz.
yaşadığım net problemi yüzünden detaylı videolarımı paylaşamıyorum.
Çözülünce videolara devam.
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Eşinin ellerine sağlık Selçuk, teşekkür ederiz :thumbup: :RCKolik:

Escnin ışıkları epey kuvvetliymiş

Apm vardı onu ne yaptınız neden sonra naza v2 geçtiniz ki ?

Oğuz' Alıntı:
Apm vardı onu ne yaptınız neden sonra naza v2 geçtiniz ki ?

Apm den vazgeçmedim ki :)

Nazayı da deneyimlemek istedim ve model biraz büyük olduğu için ve çok sık denemeler yaptığımdan ayar kolaylığı açısından kalite açısından Naza kesinlikle önde...

Ama Apm de üzerinde düşüldüğü zaman neler yapılabiliyor görüyoruz. Kısacası her ikisinide kullanıyorum kullanırımda yani. Bundan sonra yapacağım daha küçük modelde Apm kullanacağım mesela.

Selçuk bey,

Apm de power module ne kullandın?

Normalde standart pm için 20v maksimum input voltaj tanımlıyor.

Şahsen korkuyorum havada pm pırtlatmayalım üzülürüm hatta ağlarım :)

Dragonfly...

Ercan beyin sorusu üzerine önceden de bahsetmiştim tekrar bahsedelim çünkü önemli bir konu bence. Apmdd kararlılığı sağlayan en önemli etkenlerden biride beslenme şekli. Yani inen çıkan ve kesintili olmayan bir enerji sağlamak. Yabancı forumlarda çok denk geldim imitasyon pm ler dirençleri entegreleri çürük çarık çıkıp patlıor pıt diye kuvvetli bi ses koku ve apm iptal. Ben 3dr orjinal PM lerden kullandım ve içim rahat etti. Robotistan.com olması lazım burasıda satıyor orjinalini. Bence PM orjinal olsun. Daha sağlıklı.

Hocam bende buna benzer bir sistem toplayacağım size iki sorum olacak bu frame nasıl 15 inch pervane taktınız pek anlayamadım konudan 2.si failsafe geçtiğinde iniş takımlarınızın açılmasını nasıl ayarladınız? şimdiden teşekkürler

murat yalçınkaya' Alıntı:
Hocam bende buna benzer bir sistem toplayacağım size iki sorum olacak bu frame nasıl 15 inch pervane taktınız pek anlayamadım konudan 2.si failsafe geçtiğinde iniş takımlarınızın açılmasını nasıl ayarladınız? şimdiden teşekkürler

Murat Bey,

Bu frame'in orjinal haline yanılmıyorsam 13 inch ten büyük prop takılamıyor. selçuk beyin, her biri 7 dolarlık uzatma motor mount aldığını biliyorum.

gear konusuna gelince,

NAZA Mlite ta, otomatik gear desteği yok diye biliyorum.
Naza A2 de otomatik gear desteği var. ( yani belli bir yükseklikten sonra kendi açıyor, yada kapatıyor.)

Belki F/S ye alınca, bir kanalı mix yaparak aynı anda gear indiriyor olabilir. (selçuk beyden cevabı bekleyelim ;) )

15 likler için cevap verilmiş zaten evet motor mountların orjinali kol üzerine geçirilen değilde dışa doğru uzayan Mount kullandım. Gear olayı ise çok basit, düşünün şimdi örneğin 8 nolu kanala Gear için switch atadınız. Bu gear Switchi olsun. aktifleştirdiğinizde tamamlanıyor ve gear kolları yukarı çekiliyor, yani gelen sinyal gear dişlilerini polarizasyonuna göre tam tur attırıyor, failsafe e aldığımızda noluyor? Alıcımız beslemeye devam ediyor ama sinyali kesiyor, işte bu durumda kanallara failsafe e geçildğini kendince söyleyen alıcı 8ch e de sinyal gönderiyor ve switchin ters komutuna göre hareket ediyor bağlı olan gear kolları bu kez tam turunu aksi yönde tamamlayarak açılmış oluyor. Örneğin kumanda kapalıyken gear switch aktif olsun. Kumandayı açar açmaz kolları yukarı çeker. Gear switch açık, kollar yukarda, kumandayı kapadınız, gear kolları aşağı iner.. nazayla ilgili bir konu değil alıcı ve kumanda arasında yapılan bir setup.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Selçuk TUNÇER' Alıntı:
15 likler için cevap verilmiş zaten evet motor mountların orjinali kol üzerine geçirilen değilde dışa doğru uzayan Mount kullandım. Gear olayı ise çok basit, düşünün şimdi örneğin 8 nolu kanala Gear için switch atadınız. Bu gear Switchi olsun. aktifleştirdiğinizde tamamlanıyor ve gear kolları yukarı çekiliyor, yani gelen sinyal gear dişlilerini polarizasyonuna göre tam tur attırıyor, failsafe e aldığımızda noluyor? Alıcımız beslemeye devam ediyor ama sinyali kesiyor, işte bu durumda kanallara failsafe e geçildğini kendince söyleyen alıcı 8ch e de sinyal gönderiyor ve switchin ters komutuna göre hareket ediyor bağlı olan gear kolları bu kez tam turunu aksi yönde tamamlayarak açılmış oluyor. Örneğin kumanda kapalıyken gear switch aktif olsun. Kumandayı açar açmaz kolları yukarı çeker. Gear switch açık, kollar yukarda, kumandayı kapadınız, gear kolları aşağı iner.. nazayla ilgili bir konu değil alıcı ve kumanda arasında yapılan bir setup.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hocam cevabınız için teşekürler zahmet olmazsa aldığınız mauntların linkini ekleyebilirmisiniz