Tarot 680 6s 8000mah + Naza v2 + 480kv Motor Kurulum

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Geçmiş olsun Selçuk ,modelin için değil , senin için...Modelin de kırılmış , üzüldüm :( ,ona da geçmiş olsun diyorum ama en önemli olan şey elbette sağlık.Şimdi nasılsın , afiyettesindir inşallah...Nerdesin be kardeşim , özlettin kendini , olay dediğin gibi olduysa senin yapabileceğin çok fazla bir şey yok gibiymiş.Nereden bilecektin kabloların yer değiştirdiğini , hadi bizim heliler gibi olsa belki anlardın , çünkü bizim kalkıştan önce komutları daha uçmadan fiziki olarak görme imkanımız oluyor , multilerde böyle bir durum da yok bildiğim kadarıyla...Neyse , sıhhatin iyi olduysa , zamanla herşey tamir olur , yerine konur , tekrar geçmiş olsun... :saygilar:

Elhamdülillah iyiyim Hakan abi. bende sizleri özledim. Allah razı olsun geçiyor abi inşallah rahatsızlık, tedaviye devam. Aynen Hakan abi, direk anlaşılmasada kalkışta bir anormallik olduğunu hemen anladım zaten, çünkü kalkarken naza yardımcı pilotluğunu yaptı, kalkışı düzgün yapmaya çalıştı ve kalktıda ama resmen dengede tutmak için çok uğraş verdi ve ben iniş için stick hareketlerine başladığımda kendini toparlamak için motorlara son sürat gaz verdi çünkü motor yerleri değiştiğini naza yada başka bir kart algılamıyor, sadece dengede tutmak için uğraş veriyor ve motorlara ona göre throttle veriyor, e motorlarada yanlış esc girişlerinden sinyal gittiği için naza düzgün çalışsada motorlar yanlış dönünce kendini fırlattı gitti, elektroniğimde propallerimde dahi birşey yok çok şükür. sadece ayaklar kollar falan bana artık güven vermez. yeni bir çalışmaya vesile oldu belkide bu olay. dışarıdan müdahaleyi engellemek için bir dahaki projemde sizin helilerdeki gibi Canopy tarzı Mask lar kullanacağım. sevgiler saygılar Hakan abi.

Geçmiş olsun Selçuk, özlettin kendini. :)

Model içinde sağlık olsun, neyseki istenmeyen bir kaza falanda olmamış. Daha güzelini yaparsın inşallah. ;)

Geçmiş olsun Selçuk bey

Tekrar merhaba. Geçmiş olsun Selçuk bey Eminim bir sonraki hexanız bu hexadan daha iyi olacak, hatalar sayesinde tecrübe kazanıyoruz bu kırımın sebebi sizin hatanız değil ama ne yapalım olacağı varmış

Sent from my iPhone using Tapatalk

Selçuk TUNÇER' Alıntı:
Merhabalar. Octonuz gayet güzel ve hafif bir görünüm sergiliyor. Büyükihtimal 30 dk uçuş süresi yakalayacaksınız. Tahmini ağırlık nedir. Propeller ölçüleri nedir. Multistar motorlardan memnunmusunuz?
Sorularınızı bekleriz tabiki elimizden gelen bişey olursa yardım ederiz

Oktonun pilsiz ağırlığı 4350 gram, Propeller 15.5 ,motorlara gelince fazla bi tecrübe edinemedim bana kalırsa çektiği akıma nazaran fazla güçlü değil çünkü ikinci uçuşum 14 dk sürdü acaba pillermi yetersiz yoksa freme mi ağır geliyo anlayamadım elimde bir tane dah fazla karbon fiber freme var kullandığım fremeden aşağı yukarı 200 gram daha hafif ama onunda kolları kısa, 13 lük propellere göre olduğu için kullanamıyorum.Sizce süreyi uzatmak için ne yapmalıyım

Selçuk TUNÇER kardeş ozelden mail adresini yolarmısın face falanda olur bazı sorularım var

Ynt: Tarot 680 6s 8000mah + Naza v2 + 480kv Motor Kurulum

Murat Beler' Alıntı:
Selçuk TUNÇER kardeş ozelden mail adresini yolarmısın face falanda olur bazı sorularım var

Murat Bey, sorularınız varsa genele sorun, herkesin cevabını bildiği bir soru ise forum kirliliği olmasın diye özelden görüşme istersiniz.

Yaklaşım tarzınız forum ruhuna aykırı ;)

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Herkese merhabalar,

bazı özel sebeplerden dolayı uzun süredir hobime ara verdim. Geri dönmeye niyetlendim ama peşimi aksilikler bırakmadı bir türlü. Sürekli şehir dışı git gel bazı değişiklikler hobime engel oldu. ama bu sevda bitmez. havalar düzelmeden tekrar malzemelerimi tozlu raflardan çıkarıp gerekli modifikasyonları yapıp aranıza döneceğim. Bazı siparişlerimi verdim bile ;)

saygılar sevgiler herkese...

Selçuk TUNÇER' Alıntı:
Herkese merhabalar,

bazı özel sebeplerden dolayı uzun süredir hobime ara verdim. Geri dönmeye niyetlendim ama peşimi aksilikler bırakmadı bir türlü. Sürekli şehir dışı git gel bazı değişiklikler hobime engel oldu. ama bu sevda bitmez. havalar düzelmeden tekrar malzemelerimi tozlu raflardan çıkarıp gerekli modifikasyonları yapıp aranıza döneceğim. Bazı siparişlerimi verdim bile ;)

Bu güzel haber, özledik valla Selçuk :thumbup:

Selçuk TUNÇER' Alıntı:
Herkese merhabalar,

Tekrar hoşgeldin diyelim o zaman Selçuk. :thumbup: :yuppi:

Güncelleme:

09.07.2016 tarihli uçuşta yaşanan teknik aksaklık ve kırımdan sonra cihazda bazı güncellemelere gideceğim. Doğacak gelişmeleri ve konuyu aşağıdaki linkte bulunan konudan ve buradan takip
edebilirsiniz.

Sipariş verdiğim ürünler geldiğinde cihazı gözden geçirip kontrollerin ardından uçuş güncelerini buradan rapor edeceğim. Böylelikle mevcut durumdaki tüm gelişmeleri ve ya olumsuz sonuçlanan denemeleri göreceğiz. Faydalı olacaktır.

Kırım sonrası kısmen keyfi olarak planlanan denemelerim Şöyle olacak.

-Öncelikle Minik antenlerle yapmaya çalıştığım 5.8ghz FPV sisteminin menzilini arttırmak için Kare tabak şeklinde 23dbi anten kullanacağım. Yani tripodlu bir yer istasyonu kuracağım. Bu anteni ne ile besleyeceğimi araştırıyorum.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

- Frsky x8r alıcımdan memnun olmama rağmen yine Frsky markasının Long Range alıcısı olan L9R siparişini verdim. En başta bu alıcıyı almamamın sebebi telemetry olmamasıydı ve s.port sensörlerini kullanamıycak olmamdı (Kumandama eklediğim Dashboard ekranında Voltaj değerlerini görememek) Ama bu kez denemek istediğimden menzili arttıracağımdan bu alıcı ile deneyeceğim. L9r uzun menzil olmasına rağmen telemetry kullanmıyor, yani s.port desteklemiyor. Sanırım sinyal algoritmasından kaynaklanıyormuş ve şifrelemesi farklıymış. peki öyle olsun dedik birde böyle devam edeceğim dedim. Nede olsa FPV ekranında yani iosdMini de gerekli voltaj bilgileri mevcut değil mi ? RSSI sinyalide gelecektir Dashboard ekranına.

Bahsettiğim kumandamda kullandığım dashboard ekranı ise şu;

Yani bu kıytırık kumandayı adam edip kullanmaya devam ediyorum bir kaç upgrade ile. Sonuçta kullandığım alıcı ve vericiler gayet kaliteli.

Aynı zamanda kumanda Frsky XJT modül için 2w booster kullanacağım.

Şuan Kullandığım Patch antenin içini açıp bir kaç directional müdahale yapıp olması gerektiği hale getireceğim.
İlgili Konu videosu burada;
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

UHF ye geçmeyeceğim için daha da fazla uğraşmıycam 2.4 için. Zamanla belki UHF 433mhz vs:)
5.8ghz Fpv sistemi içinse şuan 600mw olan boscam alıcı vericiyi 2000mw ye çıkaracağım ve drone üzerindeki vericiyi harici bir pil ile besleyeceğim. Uçuş süremden yememek adına... aynı zamanda filtre kullanmadığım için sanırım motorlar süratlenince karıncalanma yapıyor ekran. 2000mw lipoyu sömürecek olmasa pek sorunda değil aslında.

Selçuk TUNÇER' Alıntı:
Güncelleme:

09.07.2016 tarihli uçuşta yaşanan teknik aksaklık ve kırımdan sonra cihazda bazı güncellemelere gideceğim. Doğacak gelişmeleri ve konuyu aşağıdaki linkte bulunan konudan ve buradan takip edebilirsiniz.
Gördüğümüz kadarı ile özellikle anten ve çekim mesafesi yönünde oldukça güzel upgrade alıyorsun. Sonucu merakla takipteyiz Selçuk %p

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Gördüğümüz kadarı ile özellikle anten ve çekim mesafesi yönünde oldukça güzel upgrade alıyorsun. Sonucu merakla takipteyiz Selçuk %p

Teşekkürler Mehmet abi,
Drone uçurmak mesele değil aslında yani amacımız FPV ise bunu sağlıklı yapmalıyız. Burada ortaya çıkabilecek uzun menzilli mesafeler kimilerince eleştirilebilir ama bu çalışmalarım tamamen herhangi bir kontrol kaybında olayı canlı olarak gözlemlemek önlem almak. yaşadığımız son olayda gördük yani alıp başını giden ve nereye düşeceği belli olmayan belkide 2 km yüksekliğe çıkma ihtimali olan 4 kg drone. giden sinyal sonrası yapacak birşey kalmıyor. inşallah faydalı olur yapılacak upgradeler.

Selçuk TUNÇER' Alıntı:
Teşekkürler Mehmet abi,
Drone uçurmak mesele değil aslında yani amacımız FPV ise bunu sağlıklı yapmalıyız. Burada ortaya çıkabilecek uzun menzilli mesafeler kimilerince eleştirilebilir ama bu çalışmalarım tamamen herhangi bir kontrol kaybında olayı canlı olarak gözlemlemek önlem almak. yaşadığımız son olayda gördük yani alıp başını giden ve nereye düşeceği belli olmayan belkide 2 km yüksekliğe çıkma ihtimali olan 4 kg drone. giden sinyal sonrası yapacak birşey kalmıyor. inşallah faydalı olur yapılacak upgradeler.
Evet bu işin de ciddi riskleri var ne yazık ki. Allah muhafaza yasal mevzuat ve cezaları geçtim, tarlada ekmek parası peşinde çalışan bir kişinin başına havadan 4 kg bir cismin düştüğünü düşünmek bile insanı ürkütüyor...

BU ARADA MEHMET ABİ BURADAN ÖNEMLİ BİR DUYURU YAPMAK İSTİYORUM. BELKİ KÜÇÜK BASİT GELEBİLİR AMA MUTLAKA DENEMELERİMİZİ ÖNLEM ALARAK YAPALIM. ÖRNEĞİN,
Şüphe duyduğumuz model henüz deneme aşamasındaysa Naza kullananlar için (APM de de mevcut) bir tavsiyem olacak,

Herhangi bir kontrol kaybında cihazın çok uzaklaşmaması açısından Naza Assistant uygulamasında mesafe limiti koyarak denemeler yapmak çok yarar sağlayacaktır. Mutlaka bu değerleri olabildiğince düşük tutalım ki görüş alanımızdan çok fazla uzaklaşmasın. Aşağıdaki değerleri programdan olabildiğince düşük tutarak bir nevi sanal Tasma takmış oluyoruz cihaza. Küçük ama önemli bir önlem...

Daha fazla DETAY için :