Tarot T960 Sonunda Bitti

JuMaN

Uye
Arkadaşlar ara ara zaman vererek topladığım tarot t960 bitti bugün gimbal ve kamerayı monte ettik 1 pil arızalı olduğu için 1 tane pil ile test ettik ama piller üzerine takılı olduğu için denge bozulmasın diye bozuk pili de takmak sorunda kaldık. Fakat tek pil ile fazla yüklenmedik 6s 5100 mah 35c pil. Ekipman ve 1 pil bozuk olduğu için biraz ağırdı. Pili alt tarafa monte edip tekrar uçucaz. Pil için 2 tane 5100 mü kullansak daha mantıklı olur yoksa Tek 10.000 pil mi daha sağlıklı olur. 2 tane pil vardı fakat elimde voltaj yüzüden 1 pil öldü.

Tarot t960 Kontrol kartı Pixhawk klon

Motorlar sunsyk v4010-14 375 kv ve pervaneler 14x5.5

Dys gimbal ve alexmos 32 bit kontrol kartı ve Sony nex5r

Gens ace 6s 5100 mah 35c pil

Fvp set tam ismini hatırlamıyorum.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hadi gözün aydın Oğuz :thumbup: :bravo: Uçuş videosunu da merakla bekliyoruz :RCKolik:

İnşallah en kısa zamanda.

Tarot T960 Sonunda Bitti

35c 6 motorlu bi multi için son derece azbi değer bence.35 c pillerle mini quadlarımızda dahi,randıman alamıyoruz.Bu tecrübeye dayanarak böyle bi yorum yaptım.

Tarot T960 Sonunda Bitti

ali yanlız' Alıntı:
35c 6 motorlu bi multi için son derece azbi değer bence.35 c pillerle mini quadlarımızda dahi,randıman alamıyoruz.Bu tecrübeye dayanarak böyle bi yorum yaptım.

Bu motorlar 6s %100 gazda 16 amp civarı harcar, 6 motor 96 amp harcayacak, tek pil 5.1x35=178 amp verdiğinden anlık 2 katı güç sağlamakta. Rahat rahat sisteme yeter.

Tarot T960 Sonunda Bitti

Oğuz selam,

Hayırlı olsun Kırımsız keyifli uçuşların olsun, ilk aklıma gelenleri yazayım.

Frame oldukça büyük (17-18inç prop kabul edebilir) bu nedenle 14 inçlik bir konfigürasyon biraz küçük kalabilir.

Tahminen pil, gimbal, foto mak hariç ağırlığın yaklaşık 3kg bir ağırlığın olmalı,

Piller 1.6kg
Gimbal + kamera? 1kg
Tarot 960 3 kg

5.6kg eder.

Aşağıda thrust tablosunda %50 gaz için 870gr veriyor

870x 6= 5,2kg

Ortalama %50-55 lerde hover yapabilir.

10000mah pil ile (%80 kapasite kullansanız)

Yaklaşık 4Ax6motor= 24A

8/24*60= yaklaşık 20dk hover süresi çıkıyor.

Bende de 960 Frame var, ben alt kısımda pilleri koymayı planlıyorum.

Tek pil de koysam iki pil de koysam, gimbal borusu olduğu için ağırlık merkezini tek yada çift pil durumuna göre ayarlayabiliyorum.

Not: taşıması gezdirmesi zor bir frame onu söyleyeyim :)

Dragonfly...

Tarot T960 Sonunda Bitti

Bilgilendirdiğin için öncelikle teşekkür ederim 15 veya 17 inç pervane takmam için kolları uzatmam lazım onu ilerleyen zamanlarda düşünüyorum. Pil konusuna gelecek olursam bende framein altına monde etmeyi düşünüyorum tek 10.000 alırım veya 2 tane 8000 mah pil almayı düşünüyorum. Sendeki frame de bendekindenmiş bilgi alışverişi yapalım seninle daha çok verim nasıl alırız diye.

Tarot T960 Sonunda Bitti

O Frame tarot 960 olmayabilir. 18 lik prop direk tarot 960 a takılabilir

Dragonfly...

Tarot T960 Sonunda Bitti

Tarot t960 ama frame aldığım kişi kollarını kısalttığı için 14x5.5 inç den büyük pervane takamıyorum malesef senin frame'in özellikleri nelerdir yazarsan sevinirim. Kaç mah pil ile havada kaç dk kalıyorsun.

Tarot T960 Sonunda Bitti

Ercan ÇINAR' Alıntı:
O Frame tarot 960 olmayabilir. 18 lik prop direk tarot 960 a takılabilir

Dragonfly...
Canavar olmuş.zanan buldugumda ziyaretine gelecegim bunuda gormek isterim

SM-G361H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tarot T960 Sonunda Bitti

Hayırlı olsun.Kırımsız uçuşlar. :RCKolik:

Tarot T960 Sonunda Bitti

Gimbalsız ve kamerasız uçuş videomuz.

Tarot T960 Sonunda Bitti

Hayırlı olsun oğuz, gainlerin biraz yüksek olabilir. videodan tam anlayamadım.

havalar soğuk ama süre testi vs yapabildin mi?

Tarot T960 Sonunda Bitti

Oğuz' Alıntı:
Gimbalsız ve kamerasız uçuş videomuz.
Tekrar hayırlı uğurlu olsun Oguz:bravo:

Paylaşım icin de ayrica teşekkürler

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tarot T960 Sonunda Bitti

Ercan ÇINAR' Alıntı:
Hayırlı olsun oğuz, gainlerin biraz yüksek olabilir. videodan tam anlayamadım.

havalar soğuk ama süre testi vs yapabildin mi?

Saol teşekkür ederim gainleri iyi fakat hava havada rüzgar vardı kaldırırken arkadaş mod geçişi yapıyordu ondan dolayı biraz sağa sola öyle oldu. Yoksa normalde iyi güzel ve stabil uçuyor. önce denediğimiz zaman lipo buzzer 3.70 ayarladık 6s 5100 mah pil ile 8 dk uçtuk daha sonraki gün yine aynı pil tam dolu şekilde buzzer 3.40 ayarladık 13 dk vardı rahat. Ama gimbal ve kamera ile havada kaç dk kalır bilmiyorum.