Tarot ZYX Kurulum ve Ayar Videoları

Emin abi, bildiğim kadarıyla böyle bir upgrade henüz yok, ancak zyx-s de s2 de zaten multi-blade destekliyor diye biliyorum. Tam olarak ayarı nerdedir dersen şimdi bilemem, ama zamanında ilgili kısımları kurcalamıştım program içinde..

tarotun kurulumu ayarları çok kolay nedense diğer fbl sistemlerıne gore daha basıt geldi performansa gelince bukadar ucuz ve güze olması okadar şaşırttıki beni pahalı bir fbl sistemi taksam acaba farkını hissedermiyim diye düşünüyorum :)

Emre Kaman' Alıntı:
Emin abi, bildiğim kadarıyla böyle bir upgrade henüz yok, ancak zyx-s de s2 de zaten multi-blade destekliyor diye biliyorum. Tam olarak ayarı nerdedir dersen şimdi bilemem, ama zamanında ilgili kısımları kurcalamıştım program içinde..

Cevap icin cok tesekkurler Emre, evet bende tarotu bayagi kurcaladim ama ne yazikki multi rotor secebilecegim bir bolum bulamadim oysa tum satis ilanlarinda multi rotor destekledigi yaziyor.

Emin abi yanlis hatirlamiyor isem mesut abi o sekilde kullanmisti ama onun ki tarot normaldi galiba ama konuyu gorunce yazar belki

Ama su sekilde de bi tavsiyem olabilir abi
Muhtemelen arastirmissindir
4 lu yada 5 blade scale tarzi helilerde genellikle en cok guzel yorumu skokum unite ile basari aliniyor

Forumlarda bi ara arastiriyor idim sk 540 ve 720 bicilmis kaftan fakat fiyati biraz tuzlu oluyor

Buna da ek olarak tan bulabilir isen abi
copterx 3x1000 birde buna bakmani tavsiye edebilirim

Ama tabi tarot uda iyice bi arastirmak lazim [emoji2]

mustafa temuralay' Alıntı:
Ama su sekilde de bi tavsiyem olabilir abi
Muhtemelen arastirmissindir
4 lu yada 5 blade scale tarzi helilerde genellikle en cok guzel yorumu skokum unite ile basari aliniyor

Forumlarda bi ara arastiriyor idim sk 540 ve 720 bicilmis kaftan fakat fiyati biraz tuzlu oluyor

Buna da ek olarak tan bulabilir isen abi
copterx 3x1000 birde buna bakmani tavsiye edebilirim

Ama tabi tarot uda iyice bi arastirmak lazim [emoji2]

Bende 720 var comoass 7h nin uzerinde ama zaten iki palliye bile nasil ayarlayacaz kara kara dusunuyoruz sen kalkmis scaleye multi rotora ayarla diyon :) valla yemez!

[emoji2] [emoji1] abi senin durum o zaman hetten vahim [emoji2]

merhabalar.
Servo 90derece- ok
Swash Paralellik -ok
Cyclic acisi -10 -0- +10
Aileron elevator acisi: -9 - +9 oldu(bundan asagi ne yapsam olmadi) sizce bu problem olurmu?soft 3d hareketler icin.
kumandadan 0dereceni tuttura bilmek icin pitch verdim.bir problem ise kuyruk her zaman headlock-da kaliyor.kumandadan manuel-de soyledigi gibi gyrosens menusunu inhibit yaptim.oylede kalmish peki ben rate mode-e nasil gecicem?:) onu acdikdada olmadi.gain kablosunun + veya - farki varmi?yukari asagi farki varmi receiver-e bagladigim zaman?

avcs ve HH hall oldu.tarot zyx -de programda monitoring bolumunde tail gain -demi digerleri gibi 0-da durmalimi?yoksa kumandada hangi gain verdimse o degermi gorunmeli?
asagida videoda olan HH mode-da slider tik tik yapiyor o neden ola bilir?
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

forum eskisi gibi aktiv degilmi yoksa bana oylemi geldi?

subhi taghiyev' Alıntı:

Subhi , forum aslında eskisinden de aktif ama , sana yardım edebilecek arkadaşların ya işi var konuyu görmediler , ya da görseler bile cevap yazmaya vakit bulamadılar.Sana yardımcı olmak isterim ama benim heli FB , yani ben hala çubuklu uçuyorum , hiç ünite kullanmadım , bu sebeple yardımcı olamıyorum.Az sabret , mutlaka bir tarot ünite kullanıcısı birşeyler yazacaktır.
Edit : Videoyu izledim , sorun galiba kuyruk servon kafasına göre atımlar yapıyor , bunun sebebi genelde interferans.Esc'nin alıcıya giren kablosunda manyetik yüzük var mı ? , varsa , bir de başka bir servo ile denemen gerekecek...

subhi taghiyev' Alıntı:

suphi kuyruk ile ilgili bir sonurunun yok gibi şuan da tarot ünite en sona dayandıgı zaman 1 mm giri geri etmesi oluyor ne kadar ayarlarsa ayarla bu salınım oluyor ben suan halen 600 de tarot kullanıyorum bende de o şekilde sorun yok yanı rudder stick ini göremediğim için yönleri teyit edemiyeceğim

açılarına gelınce -10 ve +10 şuan senın için gayet yetrlı ve fazla bile şuan lık o açılar la kullanabılırsın

bu konudaki adımları teker teker kontrol ederek kontrol et sonra uçuş yapabilirsin ama gene GÜVENLİK önlemlerini alarak uç

mustafa temuralay' Alıntı:
suphi kuyruk ile ilgili bir sonurunun yok gibi şuan da tarot ünite en sona dayandıgı zaman 1 mm giri geri etmesi oluyor ne kadar ayarlarsa ayarla bu salınım oluyor ben suan halen 600 de tarot kullanıyorum bende de o şekilde sorun yok yanı rudder stick ini göremediğim için yönleri teyit edemiyeceğim

açılarına gelınce -10 ve +10 şuan senın için gayet yetrlı ve fazla bile şuan lık o açılar la kullanabılırsın

bu konudaki adımları teker teker kontrol ederek kontrol et sonra uçuş yapabilirsin ama gene GÜVENLİK önlemlerini alarak uç
Tesekkurler mustafa.ilk ucusum icin havanin iyilesmesini bekliyorum.sence pal acisinin cok olmasi bi problem okurmu bana?max ve min aileron elevatorda her birinde farkli.oyle ucursam ne ola bilir?bide kumandada gain ne versem monitoring de gorsel olarak gormeli degilimmi?monitoringde digerleri gibi tail gain demi 0da olmalimi?baya cok soru oldu.cevaplandirirsan sevinim

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Subhi , forum aslında eskisinden de aktif ama , sana yardım edebilecek arkadaşların ya işi var konuyu görmediler , ya da görseler bile cevap yazmaya vakit bulamadılar.Sana yardımcı olmak isterim ama benim heli FB , yani ben hala çubuklu uçuyorum , hiç ünite kullanmadım , bu sebeple yardımcı olamıyorum.Az sabret , mutlaka bir tarot ünite kullanıcısı birşeyler yazacaktır.
Edit : Videoyu izledim , sorun galiba kuyruk servon kafasına göre atımlar yapıyor , bunun sebebi genelde interferans.Esc'nin alıcıya giren kablosunda manyetik yüzük var mı ? , varsa , bir de başka bir servo ile denemen gerekecek...
Tesekkurler Hakan bey.siz FB ile 3d hareketlerde bir problem yashiyormusunuz?icimden bir ses bu uniteyle 3d yapma zamani diyor[emoji11]

subhi taghiyev' Alıntı:
Tesekkurler Hakan bey.siz FB ile 3d hareketlerde bir problem yashiyormusunuz?icimden bir ses bu uniteyle 3d yapma zamani diyor[emoji11]
Ben 3d yapmıyorum Subhi , daha çok amacım scale uçuş olduğu için , alan turu çalışıyorum.3D bana göre değil , ama izlemekten keyif alırım o başka tabi..Senin de artık bir 3D uçuşunu görme zamanımız geldiğine inanıyorum...Kırımsız uçuşlar... :saygilar: