Telefona Görüntü Aktarmalı Quadkopter

ayaki34

Yeni Uye
Arkadaşlar telefona görüntü aktarmalı bir quadkopter yapmak istiyorum.Lcd ve bilgisayara nasıl aktaracağımı biliyorum ama telefona nasıl aktaracağımı bilmiyorum.Bir de aşağıda paylaşacağım liste birbiri ile uyumlu mu ne düşünüyorsunuz.Uyumlu ise en kısa sipariş vermek istiyorum.Sizin düşünceleriniz benim için önemli.Ağırlığı yaklaşık 1900 gram civarında olacak.

frame=S500 Glass Fiber Quadcopter Frame 480mm - Integrated PCB Version

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

motor=Sunnysky X3508S 700KV Brushless Motor for 680-1000 Size Multi-rotor (NOT=frame sitesinde önerilen motor 800-1000 kv arasında öneriliyor ben 700 kv olan bu motoru seçtim uygunluğu sizce nasıldır?)

esc=Hobby King 30A ESC 3A UBEC

pil=Turnigy 4000mAh 4S 30C Lipo Pack

pervane=Hobbyking™ Slowfly Propeller 11x4.5 Black (CW/CCW) (4pcs)

alıcı verici=Boscam TS351+RC805 5.8G FPV 200mW AV Transmitter TX 2KM for 5.8GHz Rx Receiver

kontrol kartı=APM Flight Controller Set APM 2.8 6M/H GPS & OSD & Radio Telemetry etc

kumanda=Turnigy 9X 9Ch Transmitter w/ Module & 8ch Receiver (Mode 2) (v2 Firmware) (Uygun ve işime yarayacak en uygun kumanda bu geldi bana sizin başka önereceğiniz kumanda var mı?)

kamera=RunCam FULL HD 1080P 120 degree FPV CAMERA (DC 5V)

seçtiğim malzemler bunlar ek olarak eklemem başka bir malzeme var mı? Cevaplarınızı bekliyorum.Teşekkür ederim.

Konfigürasyonunuz uyumlu bence, bulabilirseniz 1147 pervane de alabilirsiniz. Motor test tablosunda 1147 kullanmış zaten. Kumanda olarak turnigy yerine flysky th9x alırdım. Aynı fabrikadan çıkan aynı ürün diyebilirim ki, kumanda verici modülü değiştirilebilir olması ayrıca avantaj. Ben flysky th9x kullanıp. Frsky telemetry modül kullanıyorum.

İlk uçuşunuzu merakla bekliyoruz.

Takıldığınız bir yer olursa, forumda mutlaka cevabını bulabilirsiniz.

Dragonfly...

Ercan ÇINAR' Alıntı:
Konfigürasyonunuz uyumlu bence, bulabilirseniz 1147 pervane de alabilirsiniz. Motor test tablosunda 1147 kullanmış zaten. Kumanda olarak turnigy yerine flysky th9x alırdım. Aynı fabrikadan çıkan aynı ürün diyebilirim ki, kumanda verici modülü değiştirilebilir olması ayrıca avantaj. Ben flysky th9x kullanıp. Frsky telemetry modül kullanıyorum.

İlk uçuşunuzu merakla bekliyoruz.

Takıldığınız bir yer olursa, forumda mutlaka cevabını bulabilirsiniz.

Dragonfly...

Ercan Bey,

Kumandada telemetry ile veri almak ne derece işe yarıyor ?
FPV ekranım olacak , OSD ile telemetry deki hemen hemen tüm verileri ekranda görebiliyorum, ayrıca ground station olarak mini bir netbook um var. Bu ekipmanların işimi göreceğini öngörüyorum şahsen.
Verilerin kumandan görünmesinin avantajları veya dezavantajları nedir tam olarak ?

Şimdiden teşekkürler.

Hem osd hem de telemetri den bu bilgileri görüyor olmak bence yeterli :)

Benim gibi osd si olmayan bir gözlükle 680 lik bir hexa yı uçurmayın da, ne yaparsanız kafi (

Kumanda dan pil durumu okumak bence çok pratik. Ama osd ve telemetri zahmetine girdikten sonra bence gereksiz hale düşüyor.

Radiolink at10 da ve dx8 spektrum da kullandım. Pc ve fpv olmadan hızlıca, tak uçur pil durumunu kumanda da gör anlamında başarılı.

Kaldı ki apm nin pil failsafe durumu bende hep istikrarlı çalıştı. Bir noktadan sonra pil durumuna bakmıyorsun bile.

Düşen kopter de dji vardı [emoji14] hoş dji düşmedi ben düşürdüm.

Ama sakın ola osd olmadan gözlükle uçmayın. Uçana izin vermeyin :)

Dragonfly...

Ercan ÇINAR' Alıntı:
Hem osd hem de telemetri den bu bilgileri görüyor olmak bence yeterli :)

Benim gibi osd si olmayan bir gözlükle 680 lik bir hexa yı uçurmayın da, ne yaparsanız kafi (

Kumanda dan pil durumu okumak bence çok pratik. Ama osd ve telemetri zahmetine girdikten sonra bence gereksiz hale düşüyor.

Radiolink at10 da ve dx8 spektrum da kullandım. Pc ve fpv olmadan hızlıca, tak uçur pil durumunu kumanda da gör anlamında başarılı.

Kaldı ki apm nin pil failsafe durumu bende hep istikrarlı çalıştı. Bir noktadan sonra pil durumuna bakmıyorsun bile.

Düşen kopter de dji vardı [emoji14] hoş dji düşmedi ben düşürdüm.

Ama sakın ola osd olmadan gözlükle uçmayın. Uçana izin vermeyin :)

Dragonfly...

Şimdi taşlar yerine oturdu Ercan Bey.

Çok teferruatlı uçuş planlamıyorsak telemetrili bir kumanda tüm ihtiyaçları çözebilecek durumda görünüşe bakılırsa.

OSD siz uçurmama konusunu dikkate alacağım da önce uçuş yapmam lazım [emoji6] ben toplamayı sevenlerdenim sanırım..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Eski Konu açık kalmış
Telefona görüntü aktarmak için (en basit olanı)
2.4 ghz wifi olan action kamerası kullanabilirsiniz yazılımla görüntüleri telefonunuzdan izleyebilirsiniz (max 10-15 metre civarı)
2.4 ghz i kumanda frekansı kullandığıdan sinyal karışması meydana gelebilir
Önerilmez