Toplamayi dusundugum 550 sinifi Quadro listem

MustafaCeylan

Yeni Uye
QUADCOPETER YAPMAYI PLANLIYORUM YARDIMLARINIZI BEKLIYORUM ALACAGIM EKIPMAN SU ANLIK BUNLAR LUTFEN ARKADASLAR YARDIM EDIN BIR BILEN OLARAK BILMEYENE YARDIM EDIN :)

FRAME: HobbyKing X550 Glass Fiber Quadcopter Frame 550mm ( )

NAZE32 FLY CONTROLLER BOARD: Naze32 Rev6 6DOF 10DOF ( )

2300 KV BRUSHLESS MOTOR: 2204 2300kv fırçasız motor ( )

30A SİMONK ESC: 30A SimonK Prgramme RC Fırçasız ESC BEC ( )

10 TANE 4,5 İNÇ PERVANE: 1045 sahne 10x4.5 cw/ccw ( )

Flysky fs-t6 2.4 GHz 6ch Kumanda ve Alıcı: flysky 2.4 GHz 6ch ( )

11.1 V 2200 mAh 3 S 30C BATARYA: 11.1 V 2200 mAh 3 S 30C ( )

IMAX B3AC LIPO ŞARJ CİHAZI: RC IMAX B3AC LIPO ( )

EK OLARAKTAN MUSHROOM 5.8 GHZ ANTEN: fpv 5.8G mikrod ( )

EKSİĞİM VEYA FAZLAM VARSA ONLARI BILEYIM SIMDIDEN YARDIMLARINIZ ICIN TESEKKURLER.. SAYGILAR...
HA BİDE ONERILERE ACIGIM HANI ISTIYORUMKI HEM PROF HEM BASIT OLSUN :halay: :D

QUADCOPTER YAPACAĞIM YARDIM EDİN LÜTFEN!!!

Forumda quad toplama rehberi diye konular var. Onları okuyun derim. Acele etmeyin. Bir de başlıkta yardım, çok acil gibi ifadeler kullanmasanız daha iyi olur.

LİNK VERİRMİSİNİZ

Forum anasayfasına gidin. Oradan quadkopter bölümüne girin. O da olmadı yukarıda ara butonu var. Onu kullanın.

Cahit Kaş' Alıntı:
Forumda quad toplama rehberi diye konular var. Onları okuyun derim. Acele etmeyin. Bir de başlıkta yardım, çok acil gibi ifadeler kullanmasanız daha iyi olur.

+1 %p

İkincisi lütfen yazarken tümü büyük harf yazmayalım, forum kültüründe büyük harf bağırmak demektir, gözü yorar, sinir bozar.

Neyse, motorlar 250 sınıfı motorlar, 550 bir cihazı ancak serinletirler, yerden kalkmaz. En fazla 700-750kv motorlara bakın.

Fpv için anten alıyorsunuz, ancak ne alıcı, ne verci, ne kamera, ne ekran/gözlük bişey yok.

Linkler:

Mustafa, Cahit ve Emre hocam gerekli uyarilari yapmislar, lutfen tum uyarilari dikkate al. Kaldi mi biz burada balik servis etmiyor, tutmasini ogretmeye calisiyoruz.

Lutfen konu acmadan once forum bolumlerin sabit konulari arasinda yer alan INDEKS sayfalarini kontrol et. Boylece forumda konu kirliligi yapmamiz oluruz...

NOT: konu basligi degistirildi ve acilmasi gereken bolume tasindi.

Abi ne diyeyim bilemedim foruma bugun.katildim forum da ne nedir yeni yeni ogreniyorum. Eger yanlis birsey yaptiysam ozur dilerim.

Konuya gelirsek ben 2300 kv sectim. Benim dikkatimi ceken sey kv degeri dustukce fiyat artiyor tam tersi olmasi lazim degilmiydi. Saygilarimla...

Mustafa Ceylan' Alıntı:
Abi ne diyeyim bilemedim foruma bugun.katildim forum da ne nedir yeni yeni ogreniyorum. Eger yanlis birsey yaptiysam ozur dilerim.

Konuya gelirsek ben 2300 kv sectim. Benim dikkatimi ceken sey kv degeri dustukce fiyat artiyor tam tersi olmasi lazim degilmiydi. Saygilarimla...
Okumaya devam Mustafa ;)

Motor secimi yanlış olmuş bence 900kv altı motorları araştır. Kılavuz olarak dji nin e200 serisi motorlara bakabilirsin. Fiyatı uygun diyorsan o değerde uygun motorda olabilir. Uçuş kartına gelirsek sectiğin naze acro veya raicing dediğimiz 250 sınıf quad larda kullanılıyor. Deneyimli arkadaşların dediği gibide bu iş okuyup araştırmaya bakıyor. Birde similasyonun var mı bilmiyorum similasyon edin.

Genç kardesim bu isler insani acayip gaza getiriyor bunu dikkate alarak acele etmeden secim yapmalisin.
1. Onceligin demirbaslarini dogru tercih etmen buda maddi olarak en fazla butce ayirman gerektigi anlamina geliyor.
2. Sirada simulasyon kullanimi bu senin gerek siz ve can sikan kirim masraflarindan koruyacaktir.

550 boyut olarak oldukça buyuk = maliyetli bir tercih benim 450 bile gozumde cogu zaman buyuyor ucmak daha seyrek oluyor bu durumda yaşin genc oldugu icin soyle daha aksiyonlu 250 racer modellerini tercih etmen cok daha keyifli olacagini inaniyorum.
Forumdaki kaynaklari okuduktan sonra aklina takilanlar oldukça tum arkadaslar yardimci olacaktik.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hakan Ve Caglar abilerim cok tesekkur ederim. Sizlere zaman gectikce daha cok hak veriyorum. Bu isler aceleyle olacak islerden degil caglar abi onerilerin gayet mantikli hakan abi sende cok haklisin dediklerinizi yapacagim quadro icin hatirlayacagim. Saygilarimla :saygilar: :saygilar: :RCKolik: :)

Uçuş kontrol kartı ve kumanda dışında güzel olmuş. ?