Trabzon Buluşmalari // Ana Başlık

1800 cc honda... Vergisini öğrenince fiyatını sormaya cesaret edemedim :)

Merhaba dostlar, klâsik akçaabat çöplük buluşması mustafa güney ile .Raptor uçuşu ve gartt 500 test hacının 180 cfx test şükürler olsunki hacı modeli tamam bu arada uçak ucusuda yaptık.bir iki resim paylasiyorum.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ishak parmak' Alıntı:
Merhaba dostlar, klâsik akçaabat çöplük buluşması mustafa güney ile .Raptor uçuşu ve gartt 500 test hacının 180 cfx test şükürler olsunki hacı modeli tamam bu arada uçak ucusuda yaptık.bir iki resim paylasiyorum.[
Hadi gözünüz aydın :thumbup: Gartt 500 scale için hazır demekk ki %p

Mustafa hocanın 180 CFX sorunun çözülmüş olması da ayrı bir güzel :thumbup: Peki sorunun kaynağı neymiş ?

Akçaabat buluşmalarında belli bir düzen var mı? Yoksa her hafta gerçekleşiyor mu? Baya yakınımda oluyormuş en azından izlemeye gelebilirim :)

İzzet Camcıoğlu' Alıntı:
Akçaabat buluşmalarında belli bir düzen var mı? Yoksa her hafta gerçekleşiyor mu? Baya yakınımda oluyormuş en azından izlemeye gelebilirim :)

Her pazar en azından alanda iki kişi oluyor hocam....

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Hadi gözünüz aydın :thumbup: Gartt 500 scale için hazır demekk ki %p

Mustafa hocanın 180 CFX sorunun çözülmüş olması da ayrı bir güzel :thumbup: Peki sorunun kaynağı neymiş ?

Hocam gainleri artırmak değil de kısmak lazımmış... Tabi arada kafa titremesi de olunca benim kafa da karışıyordu. Oysa ayar yapmaya çaışırken pili bitiriyormuşum... Böylelikle devir düşmesi kaynaklı kafa titriyormuş. Kafa titremesini kesince kuyruğa odaklandım ve de gainlerle oynayarak sıkıntıyı çözdüm.

Mustafa Güney' Alıntı:
Hocam gainleri artırmak değil de kısmak lazımmış... Tabi arada kafa titremesi de olunca benim kafa da karışıyordu. Oysa ayar yapmaya çaışırken pili bitiriyormuşum... Böylelikle devir düşmesi kaynaklı kafa titriyormuş. Kafa titremesini kesince kuyruğa odaklandım ve de gainlerle oynayarak sıkıntıyı çözdüm.
Demek fazla gainden çıktı sorun :eek:f: Neyse sorun çözülmüş %p Artık gelsin bol keyifli uçuşlar ;)

Mustafa bey cevap için teşekkür ederim ancak bir sorum daha olacak ;D O tarafı çok bilmiyorum, akçaabat çöplük diye arayınca bulurum sandım ama uçuş alanının tam yerinden emin olamadım. Akçaabattaki KETEM'in karşısı gibi geldi fotoğraflardan yine de yer hakkında bilgi verebilir misiniz ???

Merhaba arkadaşlar Trabzon gurubu olarak yine meşhur çöplük buşuşmamızı yaptık. Resimleri paylaşıyorum .

İshak hocam nerede ise 1 aydır sayfada bir güncelleme olmayınca biz de ekip bir araya gelemiyor galiba diye düşünmeyece başlamıştık :D

Gördüğüm kadarı ile bu hafta epey kalabalık güzel bir buluşma yapmışsınız. Özellikle senin resimlerin gerçekten de güzel çıkmış, kim çektiyse sana torpil yapmış anlaşılan :D

Paylaşım için teşekkürler ve ekibe selamlar :RCKolik:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
İshak hocam nerede ise 1 aydır sayfada bir güncelleme olmayınca biz de ekip bir araya gelemiyor galiba diye düşünmeyece başlamıştık :D

Gördüğüm kadarı ile bu hafta epey kalabalık güzel bir buluşma yapmışsınız. Özellikle senin resimlerin gerçekten de güzel çıkmış, kim çektiyse sana torpil yapmış anlaşılan :D

Paylaşım için teşekkürler ve ekibe selamlar :RCKolik:
Eyvallah Mehmet hocam , her hafta buluşuyoruz bu hafta kalabalık vardı yeni arkadaşlardan vardı uçakcı resimleri muammer çekti sağolsun yeni tlf s8 sanırım.

İshak elinize sağlık. :thumbup:
Scale modelleri göremedim, md500 de ya da Agusta da bir gelişme yok mu hala. :rolleyes:

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
İshak elinize sağlık. [emoji106]
Scale modelleri göremedim, md500 de ya da Agusta da bir gelişme yok mu hala. :rolleyes:
Eyvallah Hakan md 500 öylece duruyor agusta mekanik olarak tamam piller gelince ayar test uçuşu ve montaj inşallah .bu arada scalenin ağırlık merkezi arka tarafta bunu eşitlemem için ön tarafa ağırlık koymam lazım buna gerek varmış.ikinci konu model scale de öne 5° eğik swash ayark yaparken bu şekilde mi yoksa modeli yere paralel yaparakmı ayar yapmam lazım goblin misali.

İshak,model 450 olduğu için , swash yatıkmış.yok 5 derece öne eğikmiş ,bence gerek yok.Şimdi komple framenin arkasını kaldır,kuyruk sığmadı ,aşağıya indirmek için modifiye et ,uzun ve gereksiz iş.
Ekstra ağırlığa mecbur olmadıkça sonuna kadar karşıyım.Pil yatağına ufak bir modifikasyon ile , pili öne uzatarak ağırlık merkezini ortaya çekmeye çalış.Ah imkan olsa da tüm malzemeyi rotorun altına toplayabilsek ,hem daha stabil ve dengeli bir model olurdu ,hem ünitenin işi kolaylaşırdı.
Ağırlık koymak çözüm gibi görünse de , hızlanma için öne bastığında ,heli bu sefer burnuna burnuna dikilerek uçacak.Toplamak için daha keskin elevatör basacaksın bu da hem stabil olmayan hem de zevk vermeyen bir uçuşa sebep olacak.
Ağırlık koymadan yapmayı bir dene bakalım

Güzel bir günü sizde es geçmemişsiniz görseller ve paylaşım için teşekkürler..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi