Trainer Çaylak Model Hüsranı

Trainer Çaylak Model Hüsranı

İyi Günler Oğuz abi bende yeniyim model yapımında ama bayadır araştırma yapıyorum sanki motor kısmında yanlışlık var motoru plaga vidalamanız ve ortalamanız lazım motor straforun içinde kalmış bu motor fırçasız bi motor ve dış tarafıyla birlikte dönerken sürtme yapmıs olabilir aynı model bendede var strafordan ben 1000 kv motor kullandım ve tam gazda üstündeki 3-4 kilo agırlıkla bile hareket edebiliyodu müthiş bi gücü vardı bence 1.eksik motorun plaga ortalanmaması motorun rahat dönmesi için arka tarafının saglam bi şekilde sabitlenmesi lazım 2.si agırlık ortalaması agırlık merkezi sola çekmesi normal çünkü kanadın biri iri olmuş kalın olmuş ve gövdeye yapdınız oyuk agırlık merkezini bozmuş ve pervane seçimide trainerde 10*4 veya 10*4 olmalı ayriyeten pervaneye balans ayarı çekmeniz lazım motordan daha iyi verim almak için.Bide biraz simulasyonla iyicene baglaşman lazım abi eğer modeli tekrar elden geçirmek istersen koçtaç bahause veya yapı marketlerde 6 mm veya 3 mm lik depron denilen beyaz ince köpük malzeme var çok hafif ve düzgün oluyor çizim paylaşabilirim trainer için videolu yapılışı var iyi günler dilerim.

Arkadaşlar bugün izinliydim malzememde vardı çaylak model yaptım
ölçülerde biraz oynadım kanat en 28cm kanat boy 100cm gövde uzunlık 105cm
yoksa ayağımızamı sıktık :)
motor için resim paylaşıyorum hangisini veya önerebileceğiniz motor varmı
modeli tartmadım onuda yazarım çok az ağır oldu gibi

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

D3548 1100kv çekme gücü 2150gram

tarttım 710gram içerik (A2212 kv2200), (2200amper lipo pil), (30amper esc), (alıcı) boş ağırlık 423gram

DYS D2836 1500KV 2-4 S Fırçasız Motor 1150gram

Moderatör tarafında düzenlendi: