Trainer Model Uçak Burun Tamiri

Sümer Yamaner' Alıntı:
Polidol PU Express yerine Pattex 450 vardı ama şu ara o da yok. Onun yerine bir başka Pattex var ama henüz kullanıp deneyemedim. Epoksi yapıştırıcı bizim uygulamalarda çok iyi bir seçenek. Azıcık yüksek fiyatlı da olsa... Ayrıca dolgu için epoksi karışımına mikrobalon eklenebilir ama mikrobalonu Towerhobbies dışında bulabileceğin bir yer var mı bilmiyorum. DOlgu için zımpara ve kesimde oluşan talaşı biriktirip epoksi ile karıştırarak kullanabilirsin.

Abi bundan önce hep epoksi kullandım, ama nedense tam bir yapışma olmadı. Acaba sürmeden önce iyi bir karışım mi yapamadım? O yüzden mi tam yapışmamış olabilir. Şu an bile hala uçakta kurumamış epoksi var.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bu arada tamirle ilgili yeni fotoğraflar...

Kısaca tekra bahsedeyim gövdeyi içten 1mm balsa ile kapladım. Dışarıya 6 cm civarında çıkıntısı var. O çıkıntılarada ön burun geliyor. Diğer burununda yarın montajını yaparım, sonrasında ise tahmini olarak gövde ile burun birleşimine, yakıt deposuna destek olarak bir yere, yakıt deposunun en ön kısmına ve en sonda yakıt hortumları katlanmasın diye motoru tutacak destek ile arasına bir destek atmayı düşünüyorum. Tabi bunları yapmadan önce pushrod borusu temin etmem lazım bu sefer servoların minimum zorlanacak şekilde bir tasarım yapmayı düşünüyorum. Belki destekleri yaparım ama yapıştırmam son ayarları yapana kadar. :RCKolik:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Merhaba, öncelikle kolay gelsin hocam.Aslında balsa ile çalışmaya başlamayı düşünüyorum ama zor olduğunu düşündüğümden cesaret edemiyorum :laugh: Şimdilik köpük ile devam ediyorum.Balsa tamirinden pek anlamam ama gördüğüm kadarıyla güzel gidiyor.Balsa ile tecrübesi olan büyüklerim daha doğru yorum yapabilir.Kolay gelsin.

Evrim SUTEL' Alıntı:
Ben fotolari goremiyorum, beyaz cikiyor, herkezde oylemi ?

Buyur abi fotoğraf linkleri bu şekilde de bir denersen.

Tamer Öztürk' Alıntı:
Merhaba, öncelikle kolay gelsin hocam.Aslında balsa ile çalışmaya başlamayı düşünüyorum ama zor olduğunu düşündüğümden cesaret edemiyorum :laugh: Şimdilik köpük ile devam ediyorum.Balsa tamirinden pek anlamam ama gördüğüm kadarıyla güzel gidiyor.Balsa ile tecrübesi olan büyüklerim daha doğru yorum yapabilir.Kolay gelsin.

Teşekkür ederim, bende bir deli cesareti girmiş bulundum. Aslında bizim bu modellere pek tamirde denilmez ama kum havuzumuzda oynaşıyoruz. :) Aradan günler geçtikçe bunlar da neymiş ki diyeceğiz.

Herhalde ipad ve safari browser ile ilgili kardesim, neyse zabanan isyerindeki laptop'dan bakarim artikhin,

Belki böyle görünür.

Doğuş' Alıntı:
Teşekkür ederim, bende bir deli cesareti girmiş bulundum. Aslında bizim bu modellere pek tamirde denilmez ama kum havuzumuzda oynaşıyoruz. :) Aradan günler geçtikçe bunlar da neymiş ki diyeceğiz.

Ama bu işin yolu da buradan geçiyor! Hadi bakalım, devam!

Kontra bile olsa ahşabın su yönü bence yanlış.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Omer Erkan' Alıntı:
Ama bu işin yolu da buradan geçiyor! Hadi bakalım, devam!

Teşekkür ederim abi desteğin için. :)

sumeryamaner' Alıntı:
Kontra bile olsa ahşabın su yönü bence yanlış.

Abi ahşabın su yönü derken, kontraplağın üzerinde bazı boşluklar vardı. Onlara denk gelmesin diye böyle kestim. Ama malesef diğer parçada denk gelecek. Ben su yöne derken ne kastettiğimizi bile anlamadım abi. Şu üzerindeki dalga gibi olan şeylerden bahsediyorsak bu konuda bir bilgim yoktu. Sanıyorum ki yapıştırıcıların bu şekildeyken ahşaba işlemesi daha zor, diğer yönde olsa daha rahat işleyebilirdi.

Ahşabın liflerinin yönü desek?
Kontrayı eline al ve değişik yönlerde bükmeye çalış. Liflere dik bükmeye daha fazla direnç gösterecektir.

sumeryamaner' Alıntı:
Ahşabın liflerinin yönü desek?
Kontrayı eline al ve değişik yönlerde bükmeye çalış. Liflere dik bükmeye daha fazla direnç gösterecektir.

Teşekkür ederim abi diğer tamiratlarımda buna çok özen göstereceğim. [emoji4]

Tamirat devam ediyor. [emoji3]