TREX 470 Acemiye Tavsiyeler

Hay maşallah, %p %p
Model zaten kusursuzca toplanmıştı, Arda' nında elinin değdiği her halinden belli :thumbup:
Fotoda, makinada süper :thumbup:

Arda Erkan' Alıntı:
Şafak, Ali bey teklifi değerlendireceğini söyledi duruma göre haberleşiyor oluruz. :)

550L gerçekten güzel model resmen kurşuna kafa atıyor, ;D Satılmazsa keyifle uçacağım :) ( )

Güzel olmazmı Arda kardeşim,, Align kalitesi havası bir başkadır... Sadece dfc kafaların kırmında servolara zarar verme endişem var onuda 550x de hsp ye dönüş yaparak çözdüler.. Ama kırım frekansı az olanlar için biçilmiş kaftan

kadir kocaman' Alıntı:
Güzel olmazmı Arda kardeşim,, Align kalitesi havası bir başkadır... Sadece dfc kafaların kırmında servolara zarar verme endişem var onuda 550x de hsp ye dönüş yaparak çözdüler.. Ama kırım frekansı az olanlar için biçilmiş kaftan

Ben en son 600 nitro kullanıyordum. Gerçekten güzel detaylar var güncel modellerde..Gerek görüntü itibariyle, gerek elektronikleriyle, gerek kalitesiyle insanın tam anlamıyla içine sinen modeller.

Ben dfc'nin görüntüsünü daha çok seviyorum. Plastik servo kolu kullanarak güvenli hale getirilebilir.Pal yere vurduğu anda kırılıyor servo kolu zaten :laugh:

Arda Erkan' Alıntı:
Şafak, Ali bey teklifi değerlendireceğini söyledi duruma göre haberleşiyor oluruz. :)

550L gerçekten güzel model resmen kurşuna kafa atıyor, ;D Satılmazsa keyifle uçacağım :) ( )

Arda Bey,
İlk etapta başlangıç olarak 550 sınıfı bir model ile başlamayayım diye bir düşüncem oluştu. Korkutucu olmasından çekindim ilk etapta. Biraz alışana kadar 380 sınıfı ile başlamak istedim. Bu sebeple 550L yi şimdilik düşünmeyeyim, teşekkür ederim teklifiniz için de.

Arda Erkan' Alıntı:
Ben en son 600 nitro kullanıyordum. Gerçekten güzel detaylar var güncel modellerde..Gerek görüntü itibariyle, gerek elektronikleriyle, gerek kalitesiyle insanın tam anlamıyla içine sinen modeller.

Ben dfc'nin görüntüsünü daha çok seviyorum. Plastik servo kolu kullanarak güvenli hale getirilebilir.Pal yere vurduğu anda kırılıyor servo kolu zaten :laugh:

Plastik servo kolu bir çözüm olabilir,, 550L ile bir test yapmanı bekliyoruz :) üzerindeki ekipmanı da yazarsan ve kullanacağın kafa turunu sevinirim.

kadir kocaman' Alıntı:
Plastik servo kolu bir çözüm olabilir,, 550L ile bir test yapmanı bekliyoruz :) üzerindeki ekipmanı da yazarsan ve kullanacağın kafa turunu sevinirim.
Plastik degil de biraz daha pahalı olan karbon karisimli kollar bence daha kırılgan ve bir ihtimal servolar daha iyi koruyacaktır diye düşünüyorum.

Bu arada testi nasıl yapmasını bekliyorsun Kadir :D Bilerek kirim mi yapsa acaba :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Plastik degil de biraz daha pahalı olan karbon karisimli kollar bence daha kırılgan ve bir ihtimal servolar daha iyi koruyacaktır diye düşünüyorum.

Bu arada testi nasıl yapmasını bekliyorsun Kadir :D Bilerek kirim mi yapsa acaba :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yok Mehmet Abi ne kırımı ahaha :) orda bi kelime hatası olmuş,, Ardanın pilotajı ile bir 550 L görmek isterim demiştim .... Bu makineye en güzel upgrade belki de kafanın değiştirilmesi olacak,, alaşımlı servo kolları her ne kadar kırılgan olsa da bence servo dişlilerine güç boşalırken kesin bir etki olur,, 150 DFC de kaç defa kırımda servo dişlilerini yediğimi sayamadım:)

Küçük modellerde diş sıyırmaları daha sıklıkla meydana geliyor. Model büyüdükçe dişliler sertleştirme/kaplama işlemlerinden dolayı biraz daha dayanıklı oluyor, horn veya link kırılıyor önce...

Arkadaşlar 470 LP ye mini brain2 yerine standart brain2 takılmasında bir sakınca var mı? Standart brain2 de usb girişi üstünde olduğu için soruyorum. Büyük gelir mi acaba?

Ali Emre' Alıntı:
Arkadaşlar 470 LP ye mini brain2 yerine standart brain2 takılmasında bir sakınca var mı? Standart brain2 de usb girişi üstünde olduğu için soruyorum. Büyük gelir mi acaba?

Ben 450 plus ta kullanıyorum. Skid in üst tarafına 10 numara oluyor. Usb sıkıntısını da ufak bir kablo çekerek hallettim.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Şafak ALTINTAŞ' Alıntı:
Ben 450 plus ta kullanıyorum. Skid in üst tarafına 10 numara oluyor. Usb sıkıntısını da ufak bir kablo çekerek hallettim.
Teşekkür edrim bilgi için Şafak Bey. Mini boya gerek yok o zaman, external usb ihtiyacı da olmayacak böylece.

Ali Emre' Alıntı:
Teşekkür edrim bilgi için Şafak Bey. Mini boya gerek yok o zaman, external usb ihtiyacı da olmayacak böylece.

External usb çok da kötü bir şey değil, ilk 5-6 uçuşta ayar ihtiyacı hissedilirse ilerde ona ihtiyaç kalmayacaktır. Kaldır kenara boy. Ünitenin ufak olması bence avantaj her zaman. Özellikle 380 boyutunda.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Doğuş' Alıntı:
External usb çok da kötü bir şey değil, ilk 5-6 uçuşta ayar ihtiyacı hissedilirse ilerde ona ihtiyaç kalmayacaktır. Kaldır kenara boy. Ünitenin ufak olması bence avantaj her zaman. Özellikle 380 boyutunda.

Şöyle bir resim gördüm:

Bu bölgeye ünite yerleştirilecek ise mini olup olmaması farketmeyecek gibi gelmişti bana ama bilemedim yine de. Başka türlü bir yerleşim olur mu ki acaba?

Doğuş' Alıntı:
Kesinlikle haklisin Dogus ama Ali emre Align alacagi icin unite kitten cikmayacak. Bu durumda ilerisi icin Ben de olsam Standard boy olani tercih ederdim ;)

Ali Emre' Alıntı:
Şöyle bir resim gördüm:
Bu bölgeye ünite yerleştirilecek ise mini olup olmaması farketmeyecek gibi gelmişti bana ama bilemedim yine de. Başka türlü bir yerleşim olur mu ki acaba?
Zamaninda Turker kardesimin Gaui X3 modelinde Ikon Yani brain ayni yere koymustuk. Ebaylar uyuyorsa ki resimdeki Trex450 uyuyor gozukuyor, bence yeri gayet uygun :thumbup: