TREX 500 FBL DÖNÜŞÜMÜ

TREX 500 FBL DÖNÜŞÜMÜ

Rotor yakıyor Mustafa, böyle parça parça toplamanın da zevki başka. :thumbup:

Dolar gerçekten fena :( Ama nasolsa model uçuyor, acele edecek bir durum yok diye düşünüyorum. ;)

TREX 500 FBL DÖNÜŞÜMÜ

Mustafa Hacılar' Alıntı:
Sağol Abi mekanik kısım tamam gibi, sıra spiritte ama biri $ doları $ tutabilir mi lütfen ? :'( :mad:

Doları geçtim çek kronunu tutsun biri... Onunla aldık iki spirit (alıcının fiyat birimi ile fiyatlandır seçeneği), spirit başına 50şer lira daha patladı, adamların parası da bizimki gibi dolar karşısında eriyor.

TREX 500 FBL DÖNÜŞÜMÜ

Sağ olun abi, şu ara her şey uçuşta zaten heli de öyle Allah tan, öyle ya da böyle spirit e de sıra geldiğinde mecbur oda alınacak ya bakalım hayırlısı :D

Rasim kron işi iyi olmamış anlaşılan, bu çapraz kur durumlarını pek bilmiyorum ama alırken düz mantık TL cinsinden alırım gibi açıklaman iyi oldu sağolasın. Birde bildiğim kadarıyla bankalarda da farklı sistemler var bazıları aldığın tarihteki kuru sabitliyor ekstreye o şekilde yansıyor, bazıları kur farkı oluşursa onu yansıtıyor genelde daha pahalıya geliyor ekstre zamanı, düşünce düşürdüklerine hiç rastlamadım daha :mad:

TREX 500 FBL DÖNÜŞÜMÜ

evet kısa bir aradan sonra planları uygulamaya geçirmeye başladım, spirit gelene kadar mekanik dönüşümü tamamlayım diye bu akşam işe koyuldum. flybarlı kafa gitti FBL kafa montajı yaptım. Bana bir garip göründü şimdiden.

TREX 500 FBL DÖNÜŞÜMÜ

Resim yüklerken bir sıkıntı olmuş herhalde Mustafa, gözükmüyor :(

Sent from my iPhone using Tapatalk

TREX 500 FBL DÖNÜŞÜMÜ

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Şimdi görünmesi lazım, ön izlemede görünüyor.

Burada bana tuhaf gelen şuan servolarda en yukarıda olmasına rağmen pallerin açılarında (+) konumda olmaması. Ölçüm yapmadım ancak servolar ortadayken pallerde fazla açı var. Servo linklerini ne kadar uzatsamda dengelenmeyecekmiş gibi göründü ilk bakışta.

TREX 500 FBL DÖNÜŞÜMÜ

Bir saniye. Main shaft kısa main shaft degil mı Mustafa. Eski shaft kullanmıyorsun degil mı ?

TREX 500 FBL DÖNÜŞÜMÜ

Uzun şaft olsa gerek abi, daha önce dikkat etmemiştim ama sen söyleyince bu şaftta bir uyumsuzluk olduğu anlaşılıyor. Şaft değiştirmek problem değil ancak ilerisinde bir uyumsuzluk çıkarır mı, dönüşüm için ?

TREX 500 FBL DÖNÜŞÜMÜ

Hayır çıkmaz Mustafa. DFC shaft takinca hem acı problemini düzelecek hem de daha yakışıklı olacak :D

TREX 500 FBL DÖNÜŞÜMÜ

Sanırım bunlardan sipariş versem, toplar kendini benim heli, dediğin gibi tekrar yakışıklı bir hal alır abi :)

TREX 500 FBL DÖNÜŞÜMÜ

Mustafa Hacılar' Alıntı:
Sanırım bunlardan sipariş versem, toplar kendini benim heli, dediğin gibi tekrar yakışıklı bir hal alır abi :)

Bence almisken Align orjinal shaft al, isin garanti olsun derim Mustafa. Hatta belki celalettin abimizde bile olabilir diye dusunuyorum. Istersen ozelden bir temasa gec ;)

TREX 500 FBL DÖNÜŞÜMÜ

tamamdır abi orijinal olarak alırım :thumbup:

bir konu açtım elinde olan varsa diye, Celalettin Abi ye de yazarım. Malum pazar gününe yetiştirmek istiyoruz heliyi.

TREX 500 FBL DÖNÜŞÜMÜ

Dönüşümü spirit ile tamamladık uçtuk hatta kırımıda yaşadık sonra tekrar toplandık şimdi yeniden uçmaya sabırsızlanıyoruz. Kırımdan sonraki son halimizde böyle diyelim :RCKolik:

TREX 500 FBL DÖNÜŞÜMÜ

Modele maşallah diyelim Mustafa'm.
Bir daha kırım yüzü görmez inşallah.
Güle güle uçur :thumbup: