Trex 600n DFC Big Block Conversion

Kağan Kazancı

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
İlk ve tek Trex 700x Speed 'in yanına ne koysam iyi anlaşırlar diye düşünürken tamamen proje olarak topladığım trex600n dfc helikopterimi M. Akif kardeşimin güzelliği ile big block yaptım. Akif kardeşim kendi elindeki yedek os91 hzr motorunu bu projeye uygulamam için verdi,

Öncelikle helikopteri Os gt15 gasoline conversion kit ile beraber almıştım. GT15 'in şekil ve ebat olarak 91 'lik motora 50'lik motor şaftı takılmış gibi. Bu nedenle 91'lik motorun sisteme uyarlanabilmesi için önce fan hub'ı 91'lik motor şaftına uyacak şekilde tornacıda ( iç çapı yaklaşık 9.5mm olacak ama motorla gidip sıkı oturmasıını denemek lazım) açtırdım. Sonrasında da motorun şaftını 9mm kısalttım. Bu şekilde trex600 'ün orjinal fan hub'ı ( modifiye ettiğim) ve clutch'ı kullanabiliyoruz.

GT15 benzinli olduğundan daha çok hava istiyormuş, 700'lük fan shroud önerildiği için öyle takmıştım ancak 600 fanı için oymak zorunda kaldığımdan belki 600 fan shroud ile değiştireceğim ilk söktüğümde, şimdi zor geliyor :laugh:
Modifiksayonlar bu kadar,
uçuş yapma fırsatı bulduğumda video paylaşırım..

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Şeytan ayrıntıda gizli :coolxf: :evil:

Eline saglik Kagan [emoji122][emoji106] tam hani resimler demistim, geldiler [emoji1]

Tebrikler Kağan, test uçuşlarına başlayacak hale gelmiş model. :bravo: :bravo:

Baklım nasıl bir performans verecek, heyecanla bekliyoruz. :thumbup:

Emre Kaman' Alıntı:
Eline saglik Kagan [emoji122][emoji106] tam hani resimler demistim, geldiler [emoji1]

Sağol abi, konuyu pcden yazıp fotoları telden yükledim arada kısa bir fotosuz zaman oldu tabi sen de haklısın :laugh:

Türker Akgün' Alıntı:
Tebrikler Kağan, test uçuşlarına başlayacak hale gelmiş model. :bravo: :bravo:

Baklım nasıl bir performans verecek, heyecanla bekliyoruz. :thumbup:

Teşekkür ederim abi, ben de merak ediyorum ama hafta başında böyle modları bitirmemek lazım, sonra kedi - ciğer tadında haftasonuna kadar heliyi izleyeceğiz :eek:f:

Değişik ve farklı bir proje olmuş, ellerine sağlık Kağan :thumbup:

İnşallah güzel de performans alır, zevkle uçurursun ;) İlk maiden videosunu da merakla bekliyoruz

Maşallah diyelim Kağan,nazarlardan ırak.
Makineyi ateş ettiğin videoyu da sabırla bekliyoruz :RCKolik:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Değişik ve farklı bir proje olmuş, ellerine sağlık Kağan :thumbup:
İnşallah güzel de performans alır, zevkle uçurursun ;) İlk maiden videosunu da merakla bekliyoruz
Teşekkkür ederim abi :agreed:

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Maşallah diyelim Kağan,nazarlardan ırak.
Makineyi ateş ettiğin videoyu da sabırla bekliyoruz :RCKolik:

Sağol abi çok teşekkkürler :agreed:

İlker Sönmez' Alıntı:
Toplam uçuşa hazır ağırlığı ne oldu modelin ?

Abi pek alışkanlığım yok, tartmadım, ama tartacağım sen sorunca merak ettim :)

Aslında motorla oynadığımızı hesaba katarsak big deil bigbigblock bir makine oldu. ilk uçuşu çok merak ediyorum bakalım tepkileri nasıl olucak kırımsız uçuşlar diliyorum şimdiden bu canavarı kontrol etmek zor olabilir :D :halay:

Kendi yaptığım yakıtla uçuşum
22.5%nitro ile

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kağan Kazancı' Alıntı:
Kendi yaptığım yakıtla uçuşum
22.5%nitro ile
Demek ki malzeme sorunlarını çözmüşsün Kağan :thumbup: Aslında bence bu mesaj yakıt konusunda olsun. Bir kaç sorum var, oradan sorayım ;)

Eline sağlık iyi uğraşmışsın Kaan,zira frame de biraz uğraşıp servolar i swash altına alabilseydin güzel olurdu .yıllar once ebayda servolar i swash in altina alinmis bir proje gormustum ne iyi olurdu şimdi tabiki 91 motoru 600 de merak ediyordum video bekleriz kırımsız uçuşlar .

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi