Trex 700 gasser

Evet arkadaşlar ilk kesim denememiz dün akşam elime ulaştı ve toplamaya başladım fakat gördümki debriyaj çanı yukarıda kalıyor tam anlamı ile debriyaj balataları çana baskı uygulamıyor. İlk kesim denemesi başarısız düzenlemeler ile tekrar kesime gidecek bakalım. En sancılı süreç bu dönem sürekli hatalarla uğraşmak bazen yıldırıyor insanı :(

• Beğen
Tepkiler: Hakan Ülgenalp
Evet arkadaşlar ilk kesim denememiz dün akşam elime ulaştı ve toplamaya başladım fakat gördümki debriyaj çanı yukarıda kalıyor tam anlamı ile debriyaj balataları çana baskı uygulamıyor. İlk kesim denemesi başarısız düzenlemeler ile tekrar kesime gidecek bakalım. En sancılı süreç bu dönem sürekli hatalarla uğraşmak bazen yıldırıyor insanı :(
Doğru diyorsun @caneraydeniz ama bütün bunların birer tecrübe ve kazanım olduğunu düşünürsek, bence gayet faydalı çalışmalar :thumbup:

• Beğen
Tepkiler: caneraydeniz
Keşke , her iş öyle tasarlandığı gibi oluverse.İlla ki bir takım aksilikler olacaktır , işi iyi yapsan malzeme yarı yolda bırakır Bunlar hep deneme yanılma ile yoluna girecektir.Mühim olan , azmi ve sabrı bitirmeden, dikkatli ve mücadeleci bir tavırla yol almaya devam etmektir . Eh , bunun manevi olduğu kadar , maddi bir takım zararları da oluyor , ama madem bu işi seviyoruz, göğüs gerip katlanmaktan başka çaremiz de yok.
Başarı uzak değil bence , azcık daha sabır :saygilar:

Arkadaşlar kesimler 2. Kez geldi ama sanırım 3. Kez kesilecek gibi duruyor çok ince detaylar kalmış şu aşamada kendi iş yerimde atölyede yapabilir ve uçuşa hazır hale getirebilirim. Ama tam anlamı ile oturması için tekrar kesime göndermek istiyorum. Ayrıca dişli sistemini ve debriyaj çanını yenilemek istiyorum.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:
3.denemede bu is tamamdır kı bence hiç de fena %p:bravo: Bu arada ufaklık da son kalite kontrol yapmış gördüğüm kadarı ile, son deneme de kesinlikle hata olmayacak insallah :thumbup:

• Beğen
Tebrik ederim Caner Bey. Uçuş videosunu bekliyorum. Gasser takıntılı biri olarak da birşey sormak istiyorum, daha küçük boy (mesela 500'lük) modeller için de gasser dönüşümü yapmak mümkün mü? Herhalde en büyük zorluk motor ve aktarma organı uydurmak olur diye düşünüyorum.

• Beğen
Tebrik ederim Caner Bey. Uçuş videosunu bekliyorum. Gasser takıntılı biri olarak da birşey sormak istiyorum, daha küçük boy (mesela 500'lük) modeller için de gasser dönüşümü yapmak mümkün mü? Herhalde en büyük zorluk motor ve aktarma organı uydurmak olur diye düşünüyorum.

Teşekkürler inşallah uçuş videosunuda yayınlamak nasip olur bize fazla uzun süre kalmadı artık sanırım düzenlemeleri yaptım ve yeni bir kesim için Pazartesi tekrar göndericem.
Diğer sorunuz için ise 500’lük Heli için iSHAK abi ile dönüşüm kiti hazırlamak için çalışma içindeyiz. Fakat gasser motorlar çok büyük olduğundan dolayı ( en azından benim elimde olan motor ) biraz zor fakat os motorun Gasser motoru hiç elime geçmedi ölçülerine bakmak gerek belki olabilir fakat nitro motor için denemeler yapıcaz. Nasipse başarılı olucaz gibi görünüyor.