TREX 700N DFC Nitro Heli Nasıl Toplanir ? Montaj ve Ayarlar

Türkey hayırlı olsun sonunda bitmiş :D :thumbup: :thumbup: V2 kuyruk pal tutucularına hastayım 700 ün :D sırf o yüzden hem TZ ye hemde şuan 600 e V2 kuyruk pal tutucusu aldım :D ışıl ışıl silver hastasıyım siyahı hiç sevmiyorum içim kararıyor :D

bu arada hortumların döşenmesi renkleri şahane eline sağlık :)

Mesut AKIN' Alıntı:
Türkey hayırlı olsun sonunda bitmiş :D :thumbup: :thumbup: V2 kuyruk pal tutucularına hastayım 700 ün :D sırf o yüzden hem TZ ye hemde şuan 600 e V2 kuyruk pal tutucusu aldım :D ışıl ışıl silver hastasıyım siyahı hiç sevmiyorum içim kararıyor :D

bu arada hortumların döşenmesi renkleri şahane eline sağlık :)
Üstad zaten seni tanıyan herkes, SILVER Hastası olduğunu bilir. %p

Hatta var ve bulabilirsen 1-2 tane BLACK - SILVER döndürme çalışma resimlerini paylaşabilirsen, arkadaşlar için farklı ve güzel olabilir ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Üstad zaten seni tanıyan herkes, SILVER Hastası olduğunu bilir. %p

Hatta var ve bulabilirsen 1-2 tane BLACK - SILVER döndürme çalışma resimlerini paylaşabilirsen, arkadaşlar için farklı ve güzel olabilir ;)

hımm bak benim bu aklıma hiç gelmemişti abi :D açayım bi konu ozaman :D silver hastasıyım fena derecede :D pisikolojik tedaviyede ihtiyacım olabilir bu konuda :D ;D :lol: :lol:

TREX 700N DFC Nitro Heli Nasıl Toplanir ? Montaj ve Ayarla

Mesut AKIN' Alıntı:
hımm bak benim bu aklıma hiç gelmemişti abi :D açayım bi konu ozaman :D silver hastasıyım fena derecede :D pisikolojik tedaviyede ihtiyacım olabilir bu konuda :D ;D :lol: :lol:
Süpersin ya :bravo: :lollol:

Siyah Rotoru Silvera çevirme (Resimli)

Türker herşey çok güzel gözüküyor naçizane tavsiyem lütfen bir header tank'ı şu güzel modelden esirgeme. Hem görüntü ondanda önemlisi iyi bir sigortadır ben çok olmuştur header tankın dibinde inmişimdir ve yine ucuz yırttım demişimdir. Ayrıca 3D durumlarında bazen gerçekten çok faydalı oluyor hem yakıt deposunun içindeki köpürmeye istinaden daha az köpüklü yakıtı karbüratöre gönderiyor. Birada ve heli yakıtında köpüğü hiç sevmem :)

Yazdıkça aklıma geliyor daha sonradan biraz post kirliliği yapıyorum ancak birşeyi sizlerle paylaşmak istiyorum belki yapıyorsunuzdur ama aramızda bilmeyenler olabilir. Türkercim artık bende yavaş 3D'ye başladığım için malum eski iğne ayarları ve motor performansı bazen denediğim hareketlerde yetersiz kaldığı için iğnelere abanmaya başladım ancak Antalya'daki hava şartları malum İzmit'te 3 tık kısıyorsan Antalya'da elini daha korkak alıştıracaksın yoksa motor segmanı kolu ne var ne yok akşamleyin çıkartıverir koyar önüne. :D Eskiden aynı iğne ayarları ile 90 derecelerde uçarken baktım havalarda ısındı biraz zorlayınca sıcaklık 107 dereceleri görmeye başladı tabi anlık ama yinede tedirgin etmiyor değil havada governor mıknatıslarının fırladığı ve birden overspeed olduğunu düşünürsek bu riskli bir durum o yüzden hem iğneler ile oynayacaksın hemde sıcaklığının düşmesini istiyorsun sorunusunun cevabını yakıt bidonunu uçuşa gitmeden bir gün önce buzdolabına koymak ile buldum :lol:
Antalya'nın sıcağında buz gibi yakıtı koyunca ilk önce bir şaşırıyor ancak hem motorun sesi hemde sıcaklık gerçekten 100 derecenin üzerine artık hiç çıkmıyor. Buda bence bir çözüm gibi geliyor ve sizinle faydası olacağını düşündüğüm için paylaşmak istedim. :saygilar:

Abi yakıtı soğutma fikri nerden geldi aklına peki ? Bir yerden mi duydun ya da esinlendin :rolleyes:

Bu bana ilk buluşmamız sırasında paylastigin, uçuştun hemen sonra lipo pilleri henüz sıcaktan buzdolabına koymak suretiyle şişmelerine engelleme yöntemini hatırlattı ;) her ne kadar uygulamak istesemde senin gibi sahada henüz bu imkanı bulamadım :embarras: bir iki defa araç buzbolabini denedim ama pekte yeterli olmadı ne yazık ki :(

Mehmet biz burada yanıp duruyoruz ve sürekli soğuk bir şeyler içme ihtiyarcı duyuyoruz. Benim arabada sürekli su bulunduruyorum ve buzdolabının dışında kaldığı zaman afedersin ama aynen İmamın abdest suyuna dönüyor , oysaki buz gibi bir suyun bizdeki yarattığı etkiyi hepimiz biliyoruz. Peki Allahın bildiğini kuldan niye saklayayım düşüncesinden yola çıkarak yakıtları serinletmeye karar verdim.
Hatta artanı Yokmu buzgibi %20 lik yakıt içen diye alandakilere bile vermeyi düşünüyorum. :D

oldukça mantıklı abi ;) o zaman ben 1 bardak alayım abi :laugh:

Abi yakıtı soğutma fikri nerden geldi aklına peki ? Bir yerden mi duydun ya da esinlendin :rolleyes:

Bu bana ilk buluşmamız sırasında paylastigin, uçuştun hemen sonra lipo pilleri henüz sıcaktan buzdolabına koymak suretiyle şişmelerine engelleme yöntemini hatırlattı ;) her ne kadar uygulamak istesemde senin gibi sahada henüz bu imkanı bulamadım :embarras: bir iki defa araç buzbolabini denedim ama pekte yeterli olmadı ne yazık ki :(
Mehmet o iş fos çıktı biliyorsun eskiden Nanotech Turnigy piller kullanıyordum ve onlara gözüm gibi baktığım halde onlar beni en sonunda yolda bıraktılar. Difrize atsan o pillerden bir numara olmaz. Ne kadar uğraştıysam yemediysem içmediysem, buzdolabında sularımı koymak yerine pilleri koydum ama hepsi davul gibi oldu. Yanlış ata oynamışız tabi kupon elimizde patladı hepsini çöpe attım gitti. Şimdi Turnigy pillerin mavi kaplamalı olan standartlarından kullanıyorum buzdolabına 10 mt'den daha fazla yaklaşmadılar ama hiç şişmede yok performans kaybıda. Kaç sefer şarz ettin dersen en az 100 şarzı vardır diye tahmin ediyorum. Performansıda fena değil bayılmıyor uçuş zamanını 6 dakika olarak ayarlıyorum kumandada, kumanda sesli uyarı vermeye başladığında en az bir 30 saniye daha uçuyorum ve piller aşağı indiğim zaman 3.73 aralığında bütün hücreler gösteriyor daha ne isteyeyim değilmi. Bana bu pillerin maliyeti pil başına 80 usd civarında oldu. En az 100 uçuş yaptığımı düşünürsek ve yarın pilleri çöp atacağımı varsayarak konuşuyorum, uçuş başı bana maliyeti şu ana kadar 1.5 TL olmuş ki nitro ile kıyaslandığında bayağı bir kardayım diye düşünüyorum. Bir galon yakıtın bana maliyeti kargo ile beraber 67 TL, 1 galon ile benim 700 lük header tank dahil full dolu 6 depo uçuyor demekki bir deponun bana maliyeti 11,16 TL yüz defa uçtuğumu hesaplarsak toplam maliyet bana1116 TL eder dolar kurunu baz alırsak onunda totali 620 Usd gibi bir rakamdır. Demekki pili bu rakamdan çıktığımız zaman nitro ile pilli arasındaki uçuş maliyeti tam tamına 540 USD ediyor. Hesaba bak neler yaptım akşam akşam :lol:Yarın herkez nitrolusunu satarsa şaşırmamak lazım. :thumbup:

oldukça mantıklı abi ;) o zaman ben 1 bardak alayım abi :laugh:
Mehmet sana bana yaramaz gömleği çizip kol çıkartırız Pınar Şaşala devam :lol:

Hiç sorma abi bende girmiştim 450 ve 500 Nanotech pil işine, sende olduğu gibi hepsi çöp :embarras: sonrada yine senin yaptığın gibi Turnigy mavi pillere geçtim ve rahat ettim %p

Aksam aksam gercekten ne yaptı abi ya. Bu hesabı gören nitro işine girmeyecek, elinde olanlar da yarın satacak :lol: Allah'tan nitro modelim yokmus :laugh:

N.Tuğra Tuncel' Alıntı:
Türker herşey çok güzel gözüküyor naçizane tavsiyem lütfen bir header tank'ı şu güzel modelden esirgeme. Hem görüntü ondanda önemlisi iyi bir sigortadır ben çok olmuştur header tankın dibinde inmişimdir ve yine ucuz yırttım demişimdir. Ayrıca 3D durumlarında bazen gerçekten çok faydalı oluyor hem yakıt deposunun içindeki köpürmeye istinaden daha az köpüklü yakıtı karbüratöre gönderiyor. Birada ve heli yakıtında köpüğü hiç sevmem :)
Tuğra Abi fuel magnet konusunda içim rahat esasında ama yinede header tank kullanma konusunada aklım takılmıyor değil hani. :rolleyes:
Özellikle köpürme konusunda sana kesinlikle katılıyorum. Dayanamayacağım takacağım gibi bir his var benimde içimde. :lollol:

N.Tuğra Tuncel' Alıntı:
.... birşeyi sizlerle paylaşmak istiyorum belki yapıyorsunuzdur ama aramızda bilmeyenler olabilir. Antalya'daki hava şartları malum İzmit'te 3 tık kısıyorsan Antalya'da elini daha korkak alıştıracaksın yoksa motor segmanı kolu ne var ne yok akşamleyin çıkartıverir koyar önüne. :D Eskiden aynı iğne ayarları ile 90 derecelerde uçarken baktım havalarda ısındı biraz zorlayınca sıcaklık 107 dereceleri görmeye başladı tabi anlık ama yinede tedirgin etmiyor değil havada governor mıknatıslarının fırladığı ve birden overspeed olduğunu düşünürsek bu riskli bir durum o yüzden hem iğneler ile oynayacaksın hemde sıcaklığının düşmesini istiyorsun sorunusunun cevabını yakıt bidonunu uçuşa gitmeden bir gün önce buzdolabına koymak ile buldum :lol:
Antalya'nın sıcağında buz gibi yakıtı koyunca ilk önce bir şaşırıyor ancak hem motorun sesi hemde sıcaklık gerçekten 100 derecenin üzerine artık hiç çıkmıyor. Buda bence bir çözüm gibi geliyor ve sizinle faydası olacağını düşündüğüm için paylaşmak istedim. :saygilar:
Tuğra Abi şahsen benim hiç duymadığım ve 40 yıl düşünsem aklıma gelmeyecek birşey bu. İlk yapacağım şeylerden biri bunu denemek olacak, paylaşım için teşekkürler. Akşam buzdolabında yer açayım ben. :laugh: Hatun "Bir tek burası kalmıştı zaten acayip hobilerini bulaştırmadığın tamam oldu şimdi ." diyecek eminim. :lol:

Türker bey uzun zamandır Türkçe toplama videosu arıyordum yapmış olduğunuz bu çalışmayı görünce çok sevindim emeğinize sağlık.

Mesut ARSLAN' Alıntı:
Türker bey uzun zamandır Türkçe toplama videosu arıyordum yapmış olduğunuz bu çalışmayı görünce çok sevindim emeğinize sağlık.
Umarım faydalı olur, şimdiden kırımsız uçuşlar. :RCKolik: