trex klon 450 6s upgrade maiden

Dinçer SARIEREN

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Heli
Herkese merhaba,

Yaklaşık 1,5 aydır beklediğim 6s malzemelerim geldi modeli elden geçirip topladım ve ilk denemem, bugün yaptım. Ayar aşamasındayken yağmur başladı tam modelin tam performansını göremedim ama %80 güçte bile 3s e göre epey fark var. gün içinde tekrar deneme yapacağım. :saygilar:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Abi hayırlı olsun :) sanki kuyruk bi ara salladı baya. Kullandığın motorla escyi aliexspresden mi temin etmiştin? Malumun esc motor lazımda :D

Kuyruğa ufak bi aylardan sonra harika olur

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yeni upgrade hayırlı olsun Dinçer :thumbup:

Şimdi 6s revizyonu sırasında neleri değiştirdin ? %80 değerini neye göre tespit ettin?

Aman uctugun kafa devri limitlerin üzerinde olmasında. Bu kısmı atlamamak lazım ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Yeni upgrade hayırlı olsun Dinçer [emoji106]

Şimdi 6s revizyonu sırasında neleri değiştirdin ? %80 değerini neye göre tespit ettin?

Aman uctugun kafa devri limitlerin üzerinde olmasında. Bu kısmı atlamamak lazım ;)
Teşekkürler Mehmet Abi.

Model üzerindeki 3550 kv motoru 1800 kv lik gartt 450l motoru ile 40 a lik esc yi 60 a hobbywing skywalker esc ile 3s 65 c turnigy 2200 mah lipomu 6s 45 c 1800 mah pulse ile henge kuyruk servomu align ds 520 ile degistirdim.

Vallaha escde throtle kalibrasyonu yapmadım direkt olarak idle değerlerim ile denemeler yaptım kafa turu hakkında şuan bilgi sahibi değilim ama %80 -90 idle civarında model çok çıldırmadı. lipom ikinci el belki etkisi vardır. Henüz modele tam güç veremedim çakma egik ana dislilerim sorun çıkardı. Bugün öğleden sonra full bakim ve tadilatla geçti.

PLK-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kafa devrinin değişip çok yüksek değerlere ulaşmaması için motor pinyonun da değişmesi gerekir.

Sen en iyisi haftaya pazar Bursa'daki buluşmada hatırlatma takometre ile gerçek devri bir ölçelim Dinçer ;)