Tricopter Alıcı Anteni Pozisyonu

degefpv

Çalışkan Uye
Antenin duruş pozisyonu en verimli nasıl olur, normalde anteni yatırıyordum,fakat sizlerinde üstün bilgilerinden faydalanmak istedim :saygilar:

Sizce bu pozisyonlardan hangisi doğru

1

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

2

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Muhammed Ali DEGE' Alıntı:
Antenin duruş pozisyonu en verimli nasıl olur, normalde anteni yatırıyordum,fakat sizlerinde üstün bilgilerinden faydalanmak istedim :saygilar:

Sizce bu pozisyonlardan hangisi doğru
%100 emin olmamakla beraber, anten pozisyonu bakımından bence her ikisi de aynı Muhammed :)

Esas önemli olan ESC uzak olması. Çok kritik olmasa da alıcının ESC uzak olması bir tercih sebebidir. Buna göre 1. Seçenek yerleşim olarak daha doğru

Alıcının esc ile ne alakası var abi anlayamadım ?

ESC yapısı itibari ile enterferans yanı parazit ortaya çıkaran bir elektronik cihazdir. Mesela bu nedenle alıcıya bağlanan ESC çıkan sinyal kablosundan üzerinde genelde mıknatıs olur. Hatta bir zamanlar alıcının boşta kalan kanalları dış gürültüden etkilenmesin diye özel jumper tarzi ekipmanlar vardı. Muhtemelen artık bu tur durumlar ortadan kalktı. Ama ben yine de mümkün ise alıcıyı uzağa koymaya çalışıyorum, ilave tedbir amaçlı :)

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

• Şaşırdım
Tepkiler: Serdar Bayram

anladım abi dediğin mantıklı aslında bende o kabloya sardıkları ne diyordum meğer mıknatısmış :)