Tricopter İlk Uçuş

degefpv

Çalışkan Uye
Evet o kadar uğraş çaba sonucu uçurabildim hava şartları ve arkamdaki kalabalık nedeniyle dikkatim çok dağıldı :mad: uyarılarıma rağmen pek çddiye almadılar uçağı :mad: ama bir sorun çıkmadı Allaha şükür :D

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Buda Vol 2 :) :RCKolik:

vol3

Vol4

Tricopter İlk Uçuş

Muhammed Ali DEGE' Alıntı:
Evet o kadar uğraş çaba sonucu uçurabildim hava şartları ve arkamdaki kalabalık nedeniyle dikkatim çok dağıldı :mad: uyarılarıma rağmen pek çddiye almadılar uçağı :mad: ama bir sorun çıkmadı Allaha şükür :D
İşte azmin, yılmadan araştırma ve uğraşın güzel sonucu :halay: Seni canı gönülden tebrik ediyorum Muhammed :thumbup: Maiden (Ilk uçuş) olarak gayet başarılı. Bundan sonrası artık biraz daha ince ayar ve modele alışma süreci :D

Sadece her ne kadar sen zaten vurgulamış olsan %p da ben yine söylemek durumundayım : Bu tür durumlarda, yani baktık etrafımızdakiler uyarılarımızı dikkate almıyor, en iyisi orada uçmamak. Özellikle modeli ilk defa test ediyorsak. Zira allah korusun bir aksilik sonucunda bir şey olursa, unutmayalım kı sorumlusu direkt biziz, tüm uyarılarımızı dikkate almadığı için zarar görenler değil HER ZAMAN ve HER YERDE ÖNCE GÜVENLIK ;)

Tricopter İlk Uçuş

Teşekkür ederim Mehmet abi, evet herşeyden önce güvenlik :RCKolik:

Tricopter İlk Uçuş

Elinize sağlık kart ta bir problem gözükmüyor ayar olarak biraz sağır gördüm yada siz komutları o şekilde veriyorsunuz. Ama gayet başarılır %p

Tricopter İlk Uçuş

kartta bir problem yok egemen abi,pı editör ayarları biraz bozuk onlar düzeltilecek birde trim ayarları var :coolxf:

Tricopter İlk Uçuş

Tebrik ederim Muhammed, helal olsun sana. :bravo:

Tricopter İlk Uçuş

eyvallah abi eksik olmayın :saygilar:

Tricopter İlk Uçuş

taze videolar geldi :halay: :RCKolik:

Tricopter İlk Uçuş

Eline sağlık Muhammed, tricopter'den anlamam fakat sanırım sen modelinin performansından memnunsun duyduğum kadarıyla, önemli olanda bu. :thumbup: :halay:

Tricopter İlk Uçuş

Muhammed kardeşim seni gerçekten canı gönülden tekrar tebrik ediyorum :bravo: Multicopterden çok anlamam ama görebildiğim kadarı ile son ayarlar sonrası model gerçekten çok stabil uçuyor :bravo: Azmin, araştırma ve öğrenme çaban gerçekten takdire şayan %p

Üşenmeyip sabahın 6 çekim yapıp bizlerle paylaştığın için ayrıca teşekkür ederiz :) Bu arada sarı paller ile görsellik 2 kat artmış ve gayette güzel olmuş ;)

Son olarak videolardan gördüğüm bir noktayı da vurgulamadan geçemeyeceğim. İlk videoda kendin çekim yapmışsın. Doğal olarak da zorlanmışsın. Buna bağlı olarak model bazı pozisyonlar kendine çok yaklaşmış ve hatta kafanın üzerine geçmiş :-\ Aman dikkat et kardeşim. Unutmayalım, önce ve daima GÜVENLİK :RCKolik:

Tricopter İlk Uçuş

hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim değerli yorumlarınız için :saygilar: Mehmet abi trim ayarlarını kart üzerinden yapmaya çalıştım ve tam istediğim gibi model oldu çok hızlı oldu kerata :D şaka bir yana evet abi önce güvenlik, kameraya çok iyi çekmişim kameraya bakamıyordum bile bir deneme yaptım normalde kameraya bakmadan kontrol ettim abi,modele bayağıda alıştım birazdan video paylaşıcam uçurduğum yeri görünce şaşırıcaksın abi :D

Tricopter İlk Uçuş

Muhammed eline sağlık model baya stabil :) kollar biraz kısa olmuş ama daha uzun yaparsan bidahaki sefer daha dengeli olacaktır :) bu arada tek başına hem uçurup hem vidyo çekmek biraz tehlikeli kamerayı biyere koysaydın ve onun karşısında uçursaydın keşke, kendine zarar verebilirsin bu şekilde.

Tricopter İlk Uçuş

Teşekkür ederim Mesut abi :saygilar: minik bi tricopter yapmak istedim ve kolların biraz daha uzun olması gerekiyor onu bende farkettim abi, önemli noktaya değindin :RCKolik: bugün alüminyum frame'ye geçiş yapıcam yeni paller geliyor 5 set, 3 set yeşil, 2 set mavi :) gittigidiyordan alıyorum bu arada :)

Tricopter İlk Uçuş

hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim değerli yorumlarınız için :saygilar: Mehmet abi trim ayarlarını kart üzerinden yapmaya çalıştım ve tam istediğim gibi model oldu çok hızlı oldu kerata :D şaka bir yana evet abi önce güvenlik, kameraya çok iyi çekmişim kameraya bakamıyordum bile bir deneme yaptım normalde kameraya bakmadan kontrol ettim abi,modele bayağıda alıştım birazdan video paylaşıcam uçurduğum yeri görünce şaşırıcaksın abi :D

Mehmet abi bu video senin için :saygilar:

rüzgarlı havada bir cesaret geldi bana :lollol: ama çok dikkatliydim 2 gün sürekli uçurunca kendime güvenim geldi :coolxf:

Tricopter İlk Uçuş

alüminyum frame yapmıştım bugün onu hassas tartıda tarttık toplam 25 gr geldi şok oldum :) şuan parçalarını üzerine yerleştiriyorum, pille birlikte net ağırlığını yazıcam tartınca :RCKolik: