TUBİTAK Uluslararası İHA - Drone Yarışması

hakandaspinar

Çalışkan Uye
Merhaba arkadaşlar radyoda duymuştum netteki haberi paylaşmak istedim. Vakit bularak gitmek istiyorum :)
[/URL]

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

TUBİTAK ULUSLARARASI İHA YARIŞMASI

Tamda bu konuyu açmak için foruma giriyordum benden hızlı davranmışsın :saygilar:
Gayet güzel bir yarışma verilen teşfiklerle katılımın artacağını umuyorum

lise veya üniversite öğrencisi olma şartı var sanki

Buğra Kabakçı' Alıntı:
lise veya üniversite öğrencisi olma şartı var sanki
Ben de sanki öyle bir şey hatırlıyorum ama Hakan'ın verdiği linkte o detaylar yok ne yazık ki :rolleyes: ???

Arkadaşlar merhaba,
Tubitak'ın bu yıl lise ve üniversiteler arasında düzenlediği Uluslararası İHA yarışmasının şartnamesinde otonom veya fpv kontrollü ve özgün dizayna sahip drone'lar kullanılacak.
Haberi olmayan benim gibi eğitimci arkadaşlar varsa buradan da duyurusunu yapmış olayım.

Ben de öğrencilerimle bu yarışmaya katılmayı planlıyorum ancak bu fpv ile uçuş sistemleri ve gerekli parçalar hakkında açıkçası fazla bilgimiz bulunmamakta.
Bu konuda yardımcı olabilecek bir kaynak gösterebilirseniz mutlu oluruz.
Herkese keyifli uçuşlar dilerim.

Ahmet hocam FPV ile ilgili şu paylaşımlarını inceleme fırsatınız olmadı anlaşılan :)

Evet Mehmet Bey kusura bakmayın görmemişim . :saygilar:

Arkadaşlar, gövde tasarımı ve motor seçimi konusunda tecrübeli arkadaşlarımızın yardımlarına ihtiyacımız olacak.
Çünkü yarışma şartnamesine göre gövdenin özgün tasarım olması bekleniyor.
Bu konuda destek verebilecek arkadaşlarımıza birtakım sorularım olacak. (gövde boyut, ebat , pervane sayısı vs...)

Şimdi bu yarışmaya katılacak arkadaşlardan yeni SHGM talimatına göre izinler falan istenecek mi? ;D ;D

Arge çalışmaları kapsamında bir muafiyet durumundan bahşedilmiş, ama bu durum içinde sanırım önceden shk ya bilgi verilecek.

Sent from my SM-G900FQ using Tapatalk

FPV kullanan arkadaşlar, drone için fatshark v2 full set nasıl? Fiyatına göre performansını test eden oldu mu?
Drone için parça topluyorum.
T motor kullanacağım.
Naza m v2 kontrolcü olacak.