Turnigy 9X V2 ile Trainer Uygulaması

Tamer Öztürk

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Herkese merhaba.Bir süredir Turnigy 9X V2 kumandamı memnuniyetle kullanmaktayım.Fakat birkaç gün önce aklıma bir fikir geldi.Hatta youtube da bununla ilgili araştırma yapmak adına videolar izledim ve kafamdaki sorular az çok netleşti ve cevap buldum.Yapmak istediğim şey, Turnigy 9X V2 kumandam öğretmen kumandası olacak şekilde başka bir kumandaya kablo ile bağlayıp uçuş eğitimi vermek.Videolardan gördüğüm kadarıyla kablo olarak stereo kablosu ile bağlantı yapılabiliyor.Kafama takılan nokta ise aynı kabloya uygun soketi olan herhangi bir dört kanallı kumanda(mesela Arttech'in eski kumandaları gibi) alsam istediğimi yapabilir miyim? Yoksa her iki kumandanın da aynı mı olması gerekiyor? Bilgisi olan var mı bu konuda? :)

Tamer kardeşim iki kumandada da 3.5 mm jak varsa olur ama normal kablo ile değil. Kulaklık olarak düşünürsen L ve R hatları çapraz olmalı.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sümer Yamaner' Alıntı:
Tamer kardeşim iki kumandada da 3.5 mm jak varsa olur ama normal kablo ile değil. Kulaklık olarak düşünürsen L ve R hatları çapraz olmalı.

Yani stereo kablo ile trainer chord (eğitim kablosu) farklı mı Sümer abi? Buradan şu sonucu çıkarıyorum: Konnektörü aynı olan herhangi bir kumanda kullanılabilir.Doğru mu? Bir de nasıl bir kablo almak gerekiyor? https://hobbyking.com/en_us/turnigy-tgy-i10-trainer-cable-buddy-box-cable-2m.html

Linkteki kablo uygun mu acaba?

Abicim MediaMarkt'tan iki ucu erkek stereo kablo al. Ortadan kes. Dıştaki hasır tabaka (blendaj) aynen birleşecek. Diğer iki kabloyu çapraz lehimleyeceksin.

Herşey için teşekkürler Sümer abi.Mediamark yok burada fakat diğer mağazalara bakacağım.Saygılar. :)

Tamer Öztürk' Alıntı:
Herşey için teşekkürler Sümer abi.Mediamark yok burada fakat diğer mağazalara bakacağım.Saygılar. :)

Yaa farketmez. Sonuçta iki ucu 3.5 mm jak olan bir kablo lazım ya da iki hatlı blendajlı kablo ve iki adet jak alıp kendin lehimleyebilirsin.

O halde yukarıda linkini verdiğim ürünü alayım hocam.Zaten yakınlarda HobbyKing'den sipariş vermeyi düşünüyorum.Onu da eklerim siparişe.

Herkese merhaba.Trainer kablosunu bugün kendim yapmayı düşündüm fakat şöyle bir durum var.Evde 1 adet erkek uçlu stereo kablosu buldum(içinde sadece kırmızı ve siyah kablo var).Bir arkadaşım bazı stereo kabloların 3 adet olduğunu söyledi.Bu durumda benim kullanacağım kablonun 2 li mi 3 lü mü olması gerekir? Sümer hocam bir de çapraz bağlantıdan bahsetmiştiniz.Siyah ve kırmızı kabloyu ters olacak şekilde mi bağlayacağım? Normalde renkler paralel bağlanırdı ama yinede emin olmak için sormak istedim.Cahilliğime verin hocam kusura bakmayın.İyi günler. :) :saygilar: :laugh: