Turnigy 9x'i Real Flight ile kullanmak

İlgi Alanı
Multikopter
Turnigy 9x'i real flight ile kullanmak istiyorum. Araştırdım da bulamadım , nasıl olacak bilen var mı acaba ?

Su konulara baktın mi Huseyin ?

https://www.rckolik.com/rc-simulasyon-simulator-icin-kumanda-secimi-t1178.0.html

https://www.rckolik.com/sim-dongle-kumandalarin-desteklegi-simulator-surumleri-t11270.0.html

https://www.rckolik.com/urun-wireless-9-in-1-simulator-adapter-hobbyking-t30.0.html

Sent from my iPhone using Tapatalk

iyi forumlar,
bende ikinci el turnigy 9x aldım,
Acaba dongle olmadan kullanamayız mı, şahsen rf7.5 i kurdum 3.5mm jack kablosu ilede pcye bağladım ama kumandayı görmedi.

Kesin ve net olarak kullanamazsın Muhammet, dongle şart ne yazık ki

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Kesin ve net olarak kullanamazsın Muhammet, dongle şart ne yazık ki

acaba başka simülatör programı varmı dongle olmadan kullanabilceğim malum şimdi alsam çinden 30 gün beklemem gerekicek :eek:f:

Bence dongle ile hiç uğraşmayın.İkinci el makul fiyata ArtTech'in usb kablolu simülatör kumandasını alıp kullanabilirsiniz.Sorun yaşamazsınız hem.Ben 50TL gibi bir fiyata almıştım zamanında ikinci el olarak.Sıfırı 96 TL olması lazım THK'da yanılmıyorsam.

muhammet furkan çiftçi' Alıntı:
iyi forumlar,
bende ikinci el turnigy 9x aldım,
Acaba dongle olmadan kullanamayız mı, şahsen rf7.5 i kurdum 3.5mm jack kablosu ilede pcye bağladım ama kumandayı görmedi.

Merakımı bağışla ama PC'nin neresine bağladın 3.5 mm jack'ı???

acaba başka simülatör programı varmı dongle olmadan kullanabilceğim malum şimdi alsam çinden 30 gün beklemem gerekicek :eek:f:

Programla alakası yok. Var da, asıl olay o değil. Şu anda kumandanın ürettiği datayı bilgisayarın anlamıyor. Dongle'ın asıl görevi bu.

Sümer Yamaner' Alıntı:
Merakımı bağışla ama PC'nin neresine bağladın 3.5 mm jack'ı???
Sümer hocam, sanırım arkadaşımız usb kablolu jack kablosundan bahsediyor.ArtTech kumandaların yaninda gelen kablo.Jack olani kumandaya, usb portu da bilgisayara takıyorduk.

aslında fiziken bu mumkün kulakık çıkışına takılarak alınan sinyali işleyen bir program olsa güzel olurdu, ama siz yok diyorsanız bana bir kaç kırımlık uçuş gözüküyor veya bulursam piyasadan dediğiniz gibi 2. el bi bakıcam bilgilendirmeler için sağolun
herkese kırımsız uçuşlar dilerim :thumbup:

aslında fiziken bu mumkün kulakık çıkışına takılarak alınan sinyali işleyen bir program olsa güzel olurdu, ama siz yok diyorsanız bana bir kaç kırımlık uçuş gözüküyor veya bulursam piyasadan dediğiniz gibi 2. el bi bakıcam bilgilendirmeler için sağolun
herkese kırımsız uçuşlar dilerim :thumbup:

Aslında fziken bu mükün değil. Çünkü bilgisayardaki ses hattında birçok filtre, özellikle de kondansatör var ve bunlar ses frekanslarına uygun tasarlanmış durumda. Saniyede 50 kez gelecek kare dalga dizisinin şeklini öyle bir bozarlar ki hiçbir darbe süresi güvenli bir şekilde ölçülemez.

Tamer Öztürk' Alıntı:
Sümer hocam, sanırım arkadaşımız usb kablolu jack kablosundan bahsediyor.ArtTech kumandaların yaninda gelen kablo.Jack olani kumandaya, usb portu da bilgisayara takıyorduk.

Böyle bir kablo ise bilgisayara bağlandığında tanıması gerekir.

Sümer abi bir ucu usb diger jack olan arttech sim kablosu bende var. Turnigy 9xr yi denemistim ama çalışmadi bir turlu kumandayi görmedi. Sadece arttech kumanda takinca çalışıyordu.