turnigy9x ve walkera

muratelvan

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
herkese iyi akşamlar

turnigy 9x kumandam walkera v400d02 model helim var.helinin kendi alıcısı ve kumandası yok.üzerinde esc ana motor ve kuyruk motoru 3 adette servosu var.ana motor ve kuyruk motoru aynı esc'ye bağlı.(giriş sinyali ve motor güç çıkışları ayrıdır)turnigy alıcıyı pıtch aıleron ve elevator servolarını bağladım.throttle ve rudder çıkışlarınıda escye bağladım.bağlantım doğrumu bilmiyorum ama sorun şu, kumandayı acınca hem kuyruk hem ana motor gaz en alt konumda olmasına rağmen düşük devirde çalışıyor gaz verdiğimde normal hızlarına çıkıyor.bu kumanda ile bu heliyi kullanabilirmiyim? kullanabiliyorsam nasıl bi ayar yapmam gerekiyor.bilen arkadaşlarımızın yardımlarını bekliyorum.

keyifli forumlar.

turnigy9x ve walkera

Merhaba.Helikopter modelleri hakkında bilgim yok fakat Turnigy 9X kumandayı helikopterde kullanabilirsiniz.Bunun icin ayarlardan mode select menusunden heli yi secmek gerekiyor.

turnigy9x ve walkera

Murat bey o heli o şekilde uçmaz. Kuyruk motoruna helikopterin havadaki durumu ve sizin komutlarınızı birlikte işleyerek komut vermesi gereken bir devreye ihtiyaç var. Bu tarz helilerde genellikle bu devre ve alıcı birlikte olur ve tek tip bir kumanda ile çalışır. Normal bir alıcı ve kumanda ile bunu uçurmanız mümkün olmaz. İlla bunu uçurmak istiyorsanız, bu modelin "all in one" diye tabir edilen alıcısını ve bir walkera kumanda almanız lazım. Ancak yerinizde olsam walkeraya para harcamazdım.

turnigy9x ve walkera

öncelikle yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkür ediyorum.

emre bey;

şöyle söyleyim,bu heliyi aracı bi arkadaşımdan aldım ancak kendisi kumanda ve alıcısını birine emanet verdim gelecek diyerek bu heliyi bana verdi.(emanet verdim diyor ama kumanda ve alıcısını sattığını öğrendim.)bende elimdeki toplama aşamasında olduğum ucak için mevcut olan kumandayı bağlayayım dedim.yani henüz masraf etmiş değilim ancak elektronik teknisyeni olduğum için boş zamanlarımda uğraşmayı seviyorum.eğer fazla masraf etmeden uçurabilirsem ne ala en azından 3d uçuş yapabiliyor ve uçuş tecrübem fazla olmadığı için öğrenmek amaçlı kullanayım diye düşünüyorum.bunun için ne tarz bi devre bulmamız gerekiyor.yok devre olmaz illa walkera kumandası ve alıcısı bulman gerekiyor diyorsanız hiç masraf etmem heliyi geri veririm sıkıntı değil.kumanda alıcı 200-300 tl harcayacağıma gider orta boylarda bi copterx alırım en azından kırım yaşasam bile içim acımaz.saygılar.

turnigy9x ve walkera

Bence geri iade edin. 300 TL civarı uçuşa hazır bir V977 alın. Copterx e de bulaşmayın bence

turnigy9x ve walkera

Arkadaşların dediği gibi, geri verin gitsin, bunu size ittirmeye çalışan adamdan da uzak durun :)

Yalnız şöyle de bir durum var. Uçan araçlar içerisinde en zoru helikopterdir. Anladığım kadarıyla da helide tecrübeniz yok. Simulasyon ile çalışma olmadan helikopter uçurmak genelde 8-9. saniyede kırımla sonuçlanır. Yani pek öyle arada vakit öldürmelik bişey değil, ana hedef heli uçurmak olmak zorunda

turnigy9x ve walkera

emre bey;

aynen öyle yaptım geri verdim bende,yani para vermemiştim zaten.kumanda ve alıcısı için alacaktım bu heliyi.öyle çok bişeyde istemedi ücret olarak.150 tl verecektim hani kırılsaydıda üzülmezdim kumanda ve alıcısını kullanırdım.4 kanallı v913 var elimde zaten onu kullanabiliyorum.hover veya alan turu yaptırabiliyorum şimdilik.simde calışıyorum vakit buldukca bazen evde v911 ve align trex 100 le oynuyorum.150 tl ye 3d heli fena olmazdı.en azından simden sonra pratik yapardım.kumanda ve alıcısı olsaydı alırdım heliyi.turnigy ile çalıştırabilseydim pratik için iyi olurdu ama sağlık olsun.

keyifli forumlar.

turnigy9x ve walkera

murat topal' Alıntı:
emre bey;

aynen öyle yaptım geri verdim bende,yani para vermemiştim zaten.kumanda ve alıcısı için alacaktım bu heliyi.öyle çok bişeyde istemedi ücret olarak.150 tl verecektim hani kırılsaydıda üzülmezdim kumanda ve alıcısını kullanırdım.4 kanallı v913 var elimde zaten onu kullanabiliyorum.hover veya alan turu yaptırabiliyorum şimdilik.simde calışıyorum vakit buldukca bazen evde v911 ve align trex 100 le oynuyorum.150 tl ye 3d heli fena olmazdı.en azından simden sonra pratik yapardım.kumanda ve alıcısı olsaydı alırdım heliyi.turnigy ile çalıştırabilseydim pratik için iyi olurdu ama sağlık olsun.

keyifli forumlar.

Bahsettiğiniz heliler 4 kanallı ve sabit pitch açılı modeller. Forum olarak önermediğimiz, hatta uzak durulmasını tavsiye ettiğimiz modellerdir :) Şu konuya bir göz atın:

turnigy9x ve walkera

Emre bey ;

Dediğiniz gibi 4 kanallı bu heliler ancak stick kullanımı 6 kanal ile aynı.sticklere alışmak için kullanıyorum şimdilik.walkera 6 kanallı idi.kısmende olsa iş görürdü en azından.çok büyük ve pahalı olmamak kaydıyla önereceğiniz bi model varmı.

turnigy9x ve walkera

Stik kullanımı şeklen aynı gibi görünse de, 4 kanallıların faydasından çok zararı olduğunu düşünüyorum. Yanlış el alışkanlıkları kazandırıyorlar.

Örneğin, 4 kanallılar kendiliğinden hover yapabilme becerisine sahiplerken, 6 kanallı bir helide hover için hassas komutlar verme ihtiyacı vardır, 4 kanallılar elimizi sağırlaştırabilir. Daha önemli bir kötü alışkanlık ise, 4 kanallılarda başımız sıkışınca gazı kesme alışkanlığı ediniriz, ancak bu 6 kanal bir helide full negatif pitch anlamına gelir ki, genelde full negatife nazaran, heli kendi halinde düşse daha az zarar alır. Örnekler çoğaltılabilir. 4 kanallıların tek kazanımı eğer çalışılırsa sadece upright (düz) pozisyonda oryantasyon çalışması olabilir, ancak bu zaten başlangıcın en başı.

Hisky hcp100s, v977, bulabilirseniz mcpx bl modelleri beğenilen 6 kanallı mikro modeller.

turnigy9x ve walkera

Ben de 4 kanal kullanan birisiydim ve heli uçurmayı öğrendiğimi sanıyordum. Yanıldığımı 6 kanala geçince anladım. 4 kanal hiç kullanmasam daha iyiymiş. Çok zorlandım.
:D
V977 tavsiyelerine +1 %p

Sent from my iPhone using Tapatalk