U.K.A 20cc Yak 54 Profil Gövde Yapımı

Nedense uçakta "Damalar" çok hoşuma gidiyor :D Sende modeli bitirmişsin nerede ise Üstad, ellerine sağlık :bravo:

Damalarla çok güzel gözüküyor, eline sağlık Mesut abi :thumbup:

Konuyla ilgili yorum yapmayı istiyorum, ancak resimleri göremiyorum. Chrome tarayıcım mı açmıyor yoksa başka bir şey mi var. yoksa sohbete ben de katılacağım. Sorum benim bilgisayar da mı ?

Ali bey Chrome ve firefox ile denedim ikisindede görünüyor sanırım sizin PC de sorun var

teşekkürler. sorunu çözmeye çalışacağım. :saygilar:

eveet sonunda dün akşam el atıp diğer kanadıda tamaladım ve modelimizin ıvır zıvır işleri bitti :) yavaş yavaş elektronik ve motor montajına geçicez artık :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Özellikle kaplama süper olmuş üstad, eline sağlık. :bravo:

Ana renk beyaz olsa da nihai halini ben de çok beğendim, ellerine sağlık Ustad :bravo: :halay:

Teşekkürler arkadaşlar :) gövdede trim renkleri atılacak daha ama önce maidanı yapalımda onu sonra hallederim diye düşünüyorum :)

Mesut, model çok şık görünüyor, eline sağlık! %p Resimlerden, kanatlar YAK 54'ün kanatlarına göre nispeten daha dar ve uzun gibi görünüyor. İlk uçuş sonrası uçuş karakteri hakkındaki yorumlarını merak ediyorum.

Arkadaşlar modeli geçen hafta test ettik ilk uçuş için biraz stress dolu bir gündü uçağın ağırlık merkezi (CG) tutacakmı , uçağın ağırlığı uçuş için fazlamı , süzülmesi nasıl olacak, motor istediğim performansı verecekmi, havada teknik bir sorun yaşanacakmı ile meşkul bir kafa ile ilk test uçuşunu başarılı bir şekilde atlattım, iniş biraz sert oldu bunun nedeni ise modele ve havada verdiği tepkilere yabancı olmam ayrıca alanda bulunan büyük baş hayvanlara zarar vermeme endişesi ile biraz sert oldu.

şimdi uçağın süsleme işine trim kaplamalarına geçebilirim :) iniş takımları kırılan başka bir modelden di onlarında zımparası ve daha sonrada siyah boyası yapılacak :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Abi konuyu yeni gördüm elinize sağlık, elektrikli olurmu bu :)

Deniz sağolasın, elektrikli olur kanat 1,65 , uçuş ağırklığı 4,5kg 50-50 yada 50-65 8S 380kv bir motor ile coşar :)

Mesut AKIN' Alıntı:
Arkadaşlar modeli geçen hafta test ettik ilk uçuş için biraz stress dolu bir gündü ....

şimdi uçağın süsleme işine trim kaplamalarına geçebilirim :) iniş takımları kırılan başka bir modelden di onlarında zımparası ve daha sonrada siyah boyası yapılacak :)
Haydi gözün aydın üstad :thumbup: Bence gayet güzel bir maiden olmuş :bravo: :halay:

Peki model hakkındaki düşüncelerini alabilir miyiz ? Uçuş performansı olarak diğer YAK 54 göre bir farklılık hissettin mi ?

Hayırlı uğurlu olsun üstad. :halay: :halay:

Gayet güzel bir maiden olmuş, kırımsız nice uçuşlar. :bravo: