Uçak - Kumanda Bağlantısı

Uçağı tamamladım neredeyse. Bir kaç eksiklik var.

1- Uçağın içine alıcıyı bataryayı v.s bu şekilde yerleştirdim. Servo kabloları biraz dağınık oldu . Servoya bir etkisi olur mu ?
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

2 - uçağın kanadını takınca alıcı içeride kalacak , alıcının sinyal kablolarını dışarıya sarkıtmalımıyım yoksa gerek yok mu ?

3-Kumandada RX yazan kısım 5.4 v gösteriyor . Ext ise 99.9v :) ama uçakta 3s pil var yani 11.1v

4-Uçağın montaj kitabında yapıştırıcı sürülmesi gerektiği yazmıyor fakat elevator kısmı geçirmeli ve sadece mıknatıs tutuyor. Bana hiç güven vermedi . Aileron kanadı da aynı şekilde sadece vida gibi bir şeyi var ve o da güven vermiyor . Bu kısımlara yapıştırıcı uygulamalımıyım ?

Cengiz, servo kabloları kumanda linklerinin hareketlerini engellemedikçe sorun olmaz. İstersen elektrik bandıyla kabloları topla. Alıcı antenini dışarıya çıkarmana gerek yok. Montaj kılavuzundaki talimata uymak genellikle iyi olur. Ext 99.9 Volt göstermesini anlayamadım. PRM takılı ise uçak motorunu besleyen pilin geriliminin doğru olarak görülmesi gerek.

Şimdi tabi bu kadar müthiş bir fark olunca muhtemelen PRM modülde bir problem olma ihtimali var ama, AT9 da ve AT10 da bütün bu voltaj girişlerinin SYSTEM menüsü altında TRİM leri mevcut. Yani doğru voltaja trimleyerek geliniyor. Bir bakmak lazım ama bu kadar farkı kurtarır mı, soru işareti. :eek:kuyun:
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Levent UYGUN' Alıntı:
Şimdi tabi bu kadar müthiş bir fark olunca muhtemelen PRM modülde bir problem olma ihtimali var ama, AT9 da ve AT10 da bütün bu voltaj girişlerinin SYSTEM menüsü altında TRİM leri mevcut. Yani doğru voltaja trimleyerek geliniyor. Bir bakmak lazım ama bu kadar farkı kurtarır mı, soru işareti. :eek:kuyun:

İlk acemilik sırasında kabloları yanlıs baglamış olabilirim belki bu yüzden arızalanmış olabilir. Yabancı forumlarda bu sorunla ilgili bir kaç yazı buldum . 3s pilde doğru sonuç verirken PRM ye 4s pil bağlayınca 99.9v yazdığını okudum . Kumandadaki yazılımı güncelleyin belki sorun çözülür diyorlar . Fakat kesin sorun ondandır demiyorlar