Uçaklarda kanatlardan duman atma.

C4timer

Yeni Uye
Arkadaşlar en çok gözüme şık gelen olaylardan biride dumanlardan akrobasi uçaklarında (jetler gibi ) kanatlardan duman çıkarma olayı. Bu konu hakkında forumda araştırma yaptım ama göremedim. Bununla ilgili bilgisi olan varmıdır. Malzeme nedir nasıl çalışır Şimdiden teşekkürşer :saygilar:

"ARA" butonuna basıp DUMAN yazınca bana şunu buldu ;)

bunu gördüm abi benim demek istediğim iki kanadında en ucunda akrobasi gösterilerinde olduğu gibi. bu ilerde yapmak istediğim en güzel görsel efeklerden biri. Burdaki malzemelerde benim dediğim yapılabiliyormu ?

artı bunun için benzinli motor şartmı abi

Tamer GENÇ' Alıntı:
bunu gördüm abi benim demek istediğim iki kanadında en ucunda akrobasi gösterilerinde olduğu gibi. bu ilerde yapmak istediğim en güzel görsel efeklerden biri. Burdaki malzemelerde benim dediğim yapılabiliyormu ?
Hangi videoda ne gördün bilemiyorum ama bir de bu renkli dumanlardan var. Başka da bildiğim bir ekipman yok ;)

Abi alttaki videoda olanın ufak model uçağa göre yapılanını görmüştüm youtubede sadece duman çıkartıyordu ama. Bunun gibi birşeyi ilerde yapmanın zevkini düşünemiyorum. Duman olsa yeter bu kadar caf caflısına gerek yok :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Tamer GENÇ' Alıntı:
Abi alttaki videoda olanın ufak model uçağa göre yapılanını görmüştüm youtubede sadece duman çıkartıyordu ama. Bunun gibi birşeyi ilerde yapmanın zevkini düşünemiyorum. Duman olsa yeter bu kadar caf caflısına gerek yok :)
Ya Tamer alemsin. Ben de videoda gördüm deyince RC model uçak zannettim :lol: Sen gitmiş neyi örnek veriyorsun.

Şimdi yukarıda verdiğim 2 örnek harici modellerde henüz kullanılan başka bir şeçenek yok, yani en azından varsa bile ben bilmiyorum ;)

hehehe LMA nın organizasyonunu izlerken rc model uçağın birine yapmışlardı sadece kanatların ucunda duman çıkaran bi sistem. Müthiş görsel efekti abi :) o geldi aklıma hemen sorim dedim bu videoyuda o rc yi bulamadığım için örnek olarak paylaştım dur o videoyu bulucam. :laugh:))

buldummmmmm :laugh: 13:40 daki olayı merak ettiğim için sordum abi bu biraz daha farklı sanki :laugh:)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Tamer GENÇ' Alıntı:
buldummmmmm :laugh: 13:40 daki olayı merak ettiğim için sordum abi bu biraz daha farklı sanki :laugh:)
Bu örnek olarak olmadı ne yazık ki :lol: Dünyanın en iyi SCALE takımı olan Rus Takımı ve son 2 yıldır hep birinci oluyorlar.Ha ileride rakibim onlar olacak diyorsan orası başka :D

Hahahah 10 sene sonra belki :laugh:) ama varmış dimi abi ? :lol:

Elektrikli modeller için çok fazla seçenek yok. Birkaç link vereyim.

Tamer GENÇ' Alıntı:
Hahahah 10 sene sonra belki :laugh:) ama varmış dimi abi ? :lol:
Türkiye'de 10 sene içerisinde RUSJET takımının bilgi, tecrübe ve imkanları seviyesine ulaşabilecek bir modelci ekibimiz olursa herhalde oturup sevinçten ağlarım ogün. :(

Yada linkteki meşale/sis bombalarını deneyebilirsiniz tek kullanımlık olarak. :)

Kadir Kurt' Alıntı:
Yada linkteki meşale/sis bombalarını deneyebilirsiniz tek kullanımlık olarak. :)
Sonra modelin havada yanışını seyretmekte var Kadir :laugh:

Bu arada geçen haftada yapılan SMOKE ile ilgili paylaşımlarını tek birde toplamak amacı ile aşağıdaki konuyu açtım.