Uçan Kanat Yapımı

Uçan Kanat Yapımı

Herhangi bir esc ve herhangi bir motor olur. Tam gaz verecek değilsin ki.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Uçan Kanat Yapımı

Sümer Yamaner' Alıntı:
Herhangi bir esc ve herhangi bir motor olur. Tam gaz verecek değilsin ki.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Sümer Abi, cümleyi yalnış kurmuşum şu an İstanbul'da bunlardan başka hiç motor ve ESC' m yok olacaktı :laugh: Aldığım kişiye ulaşmaya çalışıyorum şu an belki kesin bir şey söyleyebilir.

Uçan Kanat Yapımı

Kadir Kurt' Alıntı:
Elinize sağlık ilk zagiye göre güzele benziyor. :)

Mehmet abi şeffat lifli bantlar buna göre hafif ama gerçekten çok pahalı onlar :D Bende 100cm zagi yapıcam(hala başlayamadım) Destek için sizin kullandığınız banttan kullanıp üstüne renkli koli bandı kaplamayı düşünüyorum.

Kanat profilini mukavvadan mı yaptınız? Ben balsadan yapmıştım ama yaptığım deneme kesimlerinde balsayı da kesti rezistans teli.
İlk önce mh45 kanat profili kullandım birkaç deneme kesimi yaptım. Tek kişi kestiğim için hem düzgün olmadı hemde mh45 çok ince oldu. Zagi12 seçtim ama daha kesmedim profili. Sizin zagi de root-tip chord uzunlukları kaç cm ?
Teşekkür ederim Kadir :) Şeffaf olanın fiyatını bilemiyorum, ben elimde olduğu için bunu kullandım.

Kanat profilini alüminyum sacdan keserek yaptım. Bu arada söylediğin iki profile de baktım. Firar kenarları tam olarak sivri bitiyor, tam sivri bitirmemekte fayda var. Çünkü telin ısısıyla istenmeyen bozukluklara yol açıyor. Bir de telin içeride esnediğini düşünürsek, sonuç hiç iyi olmuyor. 4-5mm kalınlık bırakmakta fayda var.

Ölçüleri aşağıda bulabilirsin.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Uçan Kanat Yapımı

Mehmet Ali AYKUT' Alıntı:
Teşekkür ederim Kadir :) Şeffaf olanın fiyatını bilemiyorum, ben elimde olduğu için bunu kullandım.

Kanat profilini alüminyum sacdan keserek yaptım. Bu arada söylediğin iki profile de baktım. Firar kenarları tam olarak sivri bitiyor, tam sivri bitirmemekte fayda var. Çünkü telin ısısıyla istenmeyen bozukluklara yol açıyor. Bir de telin içeride esnediğini düşünürsek, sonuç hiç iyi olmuyor. 4-5mm kalınlık bırakmakta fayda var.

Ölçüleri aşağıda bulabilirsin.

Aynen firar kenarlarını kalın yapmakta fayda var. Yoksa anında kırılacak bir yüzey oluyor. Siz hangi profili kullandınız?

Uçan Kanat Yapımı

Kadir Kurt' Alıntı:
Aynen firar kenarlarını kalın yapmakta fayda var. Yoksa anında kırılacak bir yüzey oluyor. Siz hangi profili kullandınız?

Ben profilleri kendim çizdim, mail adresini mesaj olarak atarsan gönderebilirim istediğin bir formatta ama bu ölçüleri ve profili kullanacaksan maidenı bekle derim :laugh:

Uçan Kanat Yapımı

Eline sağlık Mehmet Ali. Sonuç güzel olacağa benziyor. Sorunun için, pilin eski ise, ölçümlerde dolu görünse de yüke binince çöker.

Uçan Kanat Yapımı

Omer Erkan' Alıntı:
Eline sağlık Mehmet Ali. Sonuç güzel olacağa benziyor. Sorunun için, pilin eski ise, ölçümlerde dolu görünse de yüke binince çöker.
Teşekkür ederim Ömer Abi :D Pili ilk kez şarj ettim abi ama rodajını yapmadım. Rodajını yapmadığım için böyle bir problemle karşılaşmam herhalde :rolleyes: Yada cell log üzerindeyken bir deneme yapıp takip edebilirim.

Uçan Kanat Yapımı

Yok, o zaman pilden olacağını zannetmem, dediğin gibi, soketlerden motora giden tellerden birinde kopukluk olabilir.

Uçan Kanat Yapımı

ESC problemini Sümer Abi sayesinde çözdükten sonra son iki gündeki gelişmeler... :halay:

Uçan Kanat Yapımı

Sticker kaplamak uçağı tahmin ettiğimden fazla ağırlaştırdı bu yüzden tahmini uçuş ağırlığı 550 gr a yükseldi :D

Uçan Kanat Yapımı

Süper :thumbup: Maidene hazırız diyorsun yani Mehmet :thumbup:

Uçan Kanat Yapımı

Mehmet Ali, motoru bağladığın kısma, aynı şekilde kontrplaktan bir parça kesip yapıştırsan daha iyi olur. Daha sonra motoru normal vida ile tutturabilirsin. Çünkü uzun sunta vidası da kullansan, köpüğün sertliği motoru taşımaya yetmeyecektir.

Bu arada, alıcı ve pili nereye yerleştirmeyi düşünüyorsun?

Uçan Kanat Yapımı

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Süper :thumbup: Maidene hazırız diyorsun yani Mehmet :thumbup:
Teşekkür ederim abi :D Bir iki tamamlanacak işi var abi daha ama büyük oranda hazır :D Uçuşunu merakla bekliyorum. Göz kararı ölçüler ve kanat profillerinin sonucu ne olacak bilemiyorum :D

Uçan Kanat Yapımı

Omer Erkan' Alıntı:
Mehmet Ali, motoru bağladığın kısma, aynı şekilde kontrplaktan bir parça kesip yapıştırsan daha iyi olur. Daha sonra motoru normal vida ile tutturabilirsin. Çünkü uzun sunta vidası da kullansan, köpüğün sertliği motoru taşımaya yetmeyecektir.

Bu arada, alıcı ve pili nereye yerleştirmeyi düşünüyorsun?
Ömer Abi, aslında senin dediğin gibi bir kontraplak kesmeyi planlıyordum fakat kesmeye uygun el aleti bulamayınca ben de karbon plaka kestim(lüksün böylesi... :D ) ve plakayı köpüğe silikonla yapıştırdım. Dediğin gibi köpük sunta vidasını tutmadı ben de vidaları sonuna kadar çevirip vida başlarını karbon plakaya da tutunacak şekilde silikon kapladım, şu an yeterli sağlamlığa ulaştı gibi.
Pili bilerek en son yerleştirmeyi tercih ettim abi çünkü ölçüler tamamen benim uydurmam olduğu için uçağa bir şeyler ekledikçe mevcut ağırlık merkezi değişecek. Bu yüzden her şey yerine oturunca kontrolünü yapıp, yerini açıp yerleştireceğim. Alıcı ve esc ise dışarıda kalacak köpük bant ve üzerilerine uçağa tutturacak şekilde başka bir bant atmayı düşünüyorum. Bilmiyorum doğru mu...