Uçan Kanat Yapımı

Uçan Kanat Yapımı

Zagi uçurduğum en keyifli uçak diyebilir fakat benim zagi biraz agresifti rüzgara karşı giderken bir anda çakılmıştı. Fakat bu çok stabil uçuyor şablonum hazır bu hafta yeni bir tane daha yapmayı düşünüyorum.

Uçan Kanat Yapımı

çağlar yılmaz' Alıntı:
Zagi uçurduğum en keyifli uçak diyebilir fakat benim zagi biraz agresifti rüzgara karşı giderken bir anda çakılmıştı. Fakat bu çok stabil uçuyor şablonum hazır bu hafta yeni bir tane daha yapmayı düşünüyorum.
Umarım bu sefer daha stabil uçar Çağlar bey kolay gelsin :D

Uçan Kanat Yapımı

2017 ye model yaparak gireyim dedim dün geceye kadar modeli %90 bitirdim. Bugünde pil yerini açtım uçak uçuşa hazır oldu.
Motor olarak: bunu kullandım. Pervane olarak 6x5 bulamadığım için önceden 6x4,5 pervane almıştım. Genelde quadlarda kullanılıyor. Zagiyi kanadın bir ucundan tutup tam gaz açınca model 45-50 derece kadar kalkıyor. Diğer modele alışkın olduğumdan mı bilmiyorum da bira zayıf gibi hissettim. Toplam uçuş ağırlığı yaklaşık 600gr.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Edit: bu linkten cg hesaplayınca 16,55cm çıkıyor, Volkan abinin excel den hesaplayınca 17,99 çıkıyor. Arasında biraz fark var önce Volkan abinin hesaba göre deniyeyim :D

Uçan Kanat Yapımı

Hayırlı olsun Kadir. Yeni yıl Yen'i model diyorsun :D Maiden Videosunu da bekliyoruz mutlaka :bravo:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Hayırlı olsun Kadir. Yeni yıl Yen'i model diyorsun :D Maiden Videosunu da bekliyoruz mutlaka :bravo:

Sent from my iPhone using Tapatalk
Teşekkürler Mehmet abi :) Havalar baya soğuk burada biraz ısınsın havalar yaparız maiden. İnşallah uçar :D

Uçan Kanat Yapımı

Hayırlı olsun Kadir, gayet güzel görünüyor %p Umarım kırımsız, keyifli bir şekilde uçarsın. Yeni yıla bu kadar kötü girmişken bu haber güzel hissettirdi :) Bu arada siyah ve kırmızı havada ayırt edilmesi zor renkler oluyor keşke bir tarafı sarı yada beyaz üzeri lacivert şerit falan yapsaydın, ben biraz sıkıntısını çektim çünkü ???

Uçan Kanat Yapımı

Mehmet Ali AYKUT' Alıntı:
Hayırlı olsun Kadir, gayet güzel görünüyor %p Umarım kırımsız, keyifli bir şekilde uçarsın. Yeni yıla bu kadar kötü girmişken bu haber güzel hissettirdi :) Bu arada siyah ve kırmızı havada ayırt edilmesi zor renkler oluyor keşke bir tarafı sarı yada beyaz üzeri lacivert şerit falan yapsaydın, ben biraz sıkıntısını çektim çünkü ???
Teşekkürker inşallah sorunsuz uçar :)
Alt kısmını komple mavi ile kapladım. Wingletleri de kanadin altına geçmeyecek şekilde yaptım bakalım havada nasıl olacak
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Uçan Kanat Yapımı

Ali Bülent MESGUTLU' Alıntı:
Gayet güzel olmuş
teşekkür ederim :) maiden güzel geçerse detaylı ölçülerini paylaşırım

Uçan Kanat Yapımı

Delta yapacak arkadaşlara amatör birisi olarak önerebileceğim site;

KFm Airfoil'in yapılışı ve uçuş özelliklerini tecrübe etmelerini tavsiye ederim.