Uçurtma İle FPV

Cahit Kaş

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Heli
Merhabalar. Sizlere Mardin'li bir gençten söz etmek istiyorum.

Zahit Mungan profesyonel anlamda uçurtma ile uğraşan, uçurtmalarını kendisi tasarlayan ve uçurtma festivalleri düzenleyen bir genç.
Son zamanlarda uçurtmaya fotoğraf makinesi monte ederek havadan görüntülemeye merak salmış ve bunu önemli ölçüde başarmıştır. Kısıtlı imkanlarıyla bir kumanda , fotoğraf makinesi ve birkaç servo almış kendi kamera mount'unu kendi üretmiştir.
Yakın zamanda Mardin Müzesinde "Mardin Hava Fotoğrafları" sergisi açılmıştır.

Bu hafta sonu bir sorun çıkmazsa uçurtma buluşmalarına ben de katılacağım.

Kendi Dizayn Gimbal Test Videosu

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Uçurtma İle FPV

Tebrik ediyorum bu arkadaşı, çok güzel valla...

Uçurtma İle FPV

Paylaşım için teşekkürler Cahit Bey.
Ben bu konuda uzman değilim fakat fotoğraflar gayet başarılı bana kalırsa. Eminim zamanla çok daha iyi olacaktır. :bravo:

Yalnız uçurtma gününe katıldığınız zaman sizin Raptoru götürmeyin bence, yoksa bir kıvılcım çakabilir kafalarda. :laugh:

Uçurtma İle FPV

Türker Akgün' Alıntı:
Paylaşım için teşekkürler Cahit Bey.
Ben bu konuda uzman değilim fakat fotoğraflar gayet başarılı bana kalırsa. Eminim zamanla çok daha iyi olacaktır. :bravo:

Yalnız uçurtma gününe katıldığınız zaman sizin Raptoru götürmeyin bence, yoksa bir kıvılcım çakabilir kafalarda. :laugh:

Teşekkürler Türker Bey. Aslında Raptoru yanıma almayı düşünüyordum. :)

Uçurtma İle FPV

Cahit Kaş' Alıntı:
Teşekkürler Türker Bey. Aslında Raptoru yanıma almayı düşünüyordum. :)
Bence kesinlikle götürün %p Böylece Mardin'deki gençlerimizde bu işin profesyonel olarak nasıl yapıldığını görme ve bire bir şahit olma imkanına sahip olurlar.

Kısıtlı imkanlar ile çok güzel bir iş başaran "Zahit Mungan" kardeşimize canı gönülden tebrikler :bravo: Bence de güzel bir çalışma olmuş. Video söyledikleri gibi güzel ve başarılı bir çalışma olmasının harici "Dünyada bir İlke imza atmış",daha ne olsun :thumbup:

Şayet kendisi ile tanışırsanız, RCKOLIK ailesi olarak yapmış olduğu bu güzel çalışmayı takdir ettiğimizi iletir misiniz lutfen :)

Uçurtma İle FPV

Çalışmalarını takdir ettiğinizi kendisine iletirim Mehmet Bey. Yalnız bu hafta sonu Eşimin kuzeninin düğünü varmış. Şehir dışında olacağımdan buluşmaya katılamıcam maalesef. Ama başka zaman mutlaka katılırım.