Uçuş Modları 10 => Failsafe Sistemi

İzzet Camcıoğlu

Moderator
İlgi Alanı
Multikopter
Herkese merhaba serinin bu haftaki videosunda kumanda ile multicopterin bağlantısının istemediğimiz bir şekilde kesilmesi durumunda devreye giren güç failsafe ayarlarını ve kullanımını anlatmaya çalıştım. Bu konunun kolay atlanabilen ama en önemli ayarlardan biri olduğunu düşünüyorum. Umarım beğenirsiniz :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Videoyu henüz izlemedim ama konu gerçekten oldukça önemli bir konu. Çoğumuz basımıza bir olay gelince önemini fark ediyoruz ama önceden gerekli önemi ve dikkati vermek gereken bir konu.

Paylaşım icin tesekkur ederiz, ellerine emeğine sağlık :thumbup:

• Beğen
Tepkiler: İzzet Camcıoğlu
Videoyu henüz izlemedim ama konu gerçekten oldukça önemli bir konu. Çoğumuz basımıza bir olay gelince önemini fark ediyoruz ama önceden gerekli önemi ve dikkati vermek gereken bir konu.

Paylaşım icin tesekkur ederiz, ellerine emeğine sağlık :thumbup:
Çok teşekkür ederim yorumunuz için. Bence de son derece önemli bir konu küçük bir anımıda paylaşayım, ilk uçuşlarımda "aman ne olacak" çok kullandığım bir sözdü neden kumandayı kapatayım diye düşünerek bu ayarı erteleyip çok uçuş yaptım, bir gün elimden kumandanın düşmesi ile (boyun askısı kullanmakta çok önemli onu da anladım) pilleri çıktı dağıldı ve havada drone süzülerek yeşillik bir alana çakıldı. Ben ucuz atlattım ama böyle sorunlar hep olabiliyor biz önlemimizi alalım düşünemediğimiz hatalar yine yapacağız zaten diye düşünüyorum :)

Teşekkürler İzzet bey :saygilar:
Ben çok teşekkür ederim Levent bey :saygilar:

Ellerine saglik :)

Tam da bugun hayatimda ilk defa sinyal kesintisi yasadim, iyi ki bu ayari daha onceden yapmis ve defalarca kontrol etmistim, aksamina da bu konuyu gordum :)

Quadin uzerinde cin mali bir alici vardi, orjinal degildi. Bu aliciyla daha once yaklasik 1km kadar gitmistim. Ancak bugun quad arkamda yaklasik 600-700 metre gerideyken sinyal kesildi ve hemen ardindan ekranda RTL yazisini gordum. Arada ben olunca sinyal ciddi sekilde filtrelendi demek ki. :) Zaten ayaga kalkip donunce duzeldi. Quadin uzerindeki aliciyi hemen yarin degistiriyorum.

Ellerine saglik :)

Tam da bugun hayatimda ilk defa sinyal kesintisi yasadim, iyi ki bu ayari daha onceden yapmis ve defalarca kontrol etmistim, aksamina da bu konuyu gordum :)

Quadin uzerinde cin mali bir alici vardi, orjinal degildi. Bu aliciyla daha once yaklasik 1km kadar gitmistim. Ancak bugun quad arkamda yaklasik 600-700 metre gerideyken sinyal kesildi ve hemen ardindan ekranda RTL yazisini gordum. Arada ben olunca sinyal ciddi sekilde filtrelendi demek ki. :) Zaten ayaga kalkip donunce duzeldi. Quadin uzerindeki aliciyi hemen yarin degistiriyorum.

Güzel denk gelmiş ve gerçekten önem verdiğiniz için şanslıymışsınız :) Gerçi sonradan sinyali yakaladığınızda kurtarma imkanı olabilirmiş ama en azından sistemin doğru çalıştığını test etmiş olmuşsunuz. Yorum içinde teşekkür ederim :)

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari