[Urun]: Air Retract Test

Mesut AKIN

RcFanatik
İlgi Alanı
Uçak
arkadaşlar selam, yeni aldığım uçağın Retrak sistemini evde kara düzen bi kurup test etmek istedim hava kaçağı vs vardı , hava geçişini kontrol eden valfin contalarını değiştirnce hava kaçağı kesildi , kaçağı halledince vidyo çeketim :)

https://vimeo.com/76672243#at=0

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Model zaten yakıyordu şidmi bu retrakları da takınca iyice zalim olacak. :thumbup:
Bu modele de böyle retrak yakışırdı zaten. :coolxf:

Türker sağolasın, valla benimde en sevdiğim şey retrak işi zaten :D seninde bi yazını gördüm az önce 1 yıl kadar önce yazmışsın gel sende gir şu işe :)

Türker Akgün' Alıntı:
Hiç pinomatik iniş takımlı bir modelim olmadı. Hep heves etmişimdir, inşallah birgün giant size bir scale yapmak ve paraya kıyıp bunlardan koymak istiyorum. Hatta retrakları kapılı ve amorsitörlü olmalı birde aydınlatma olursa :coolxf: Modelcilerin hayalleri hiç bitmez :laugh:

Mesut AKIN' Alıntı:
Türker sağolasın, valla benimde en sevdiğim şey retrak işi zaten :D seninde bi yazını gördüm az önce 1 yıl kadar önce yazmışsın gel sende gir şu işe :)
Retraklara karşı zaafım var üstad. :D Scale demek retrak demek benim için. :coolxf: Neyseki yakın zamanda Mehmet abinin Agusta'da epey bir nefsimizi körelttik. :laugh:
Ama nasib olursa birgün rahat durmayıp sırf retrak için bile olsa warbird'lerden birtane yapmak istiyorum. :)

yapmayla uğraşma Türker :) kit alaım birtane ama birgün demek çok ileriki bi tarih demek :lollol: :lollol: gel sen şu işin tarihini biraz öne al zaman konusunda pazarlık yapalım :) :thumbup: ;D

Mesut AKIN' Alıntı:
yapmayla uğraşma Türker :) kit alaım birtane ama birgün demek çok ileriki bi tarih demek :lollol: :lollol: gel sen şu işin tarihini biraz öne al zaman konusunda pazarlık yapalım :) :thumbup: ;D
Mesutum biliyorsun benim ne pimpirikli adam olduğumu, hazır heliyi 1 senede toplamışken ne desem şimdi. :laugh:
Sana bakarken bile yoruluyorum ben. :lollol: :lol:

Dostluğumuz baki olduktan sonra ömrümüz de vefa ederse inşallah görürüz o günleri. :lol:

Model zaten havalı idi, havalı Rectrak sistemi ile havası 2 hat olacak :thumbup:

Artık hafta pazar maiden uçuşunu bulunla yapacağız degil mı ;) model üstünde görmek ıcın sabirsizlaniyorum %p

Video tam izleyemedim, cepten bağlıyim su an :(

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Model zaten havalı idi, havalı Rectrak sistemi ile havası 2 hat olacak :thumbup:

Artık hafta pazar maiden uçuşunu bulunla yapacağız degil mı ;) model üstünde görmek ıcın sabirsizlaniyorum %p

Video tam izleyemedim, cepten bağlıyim su an :(

abi 20 sinde uçacak inşallah ama şöyle bir sıkıntı var :) modelin retrak sistemini iptal edip normal iniş takımı takmışlar ve retrak sisteminin yerini kapatmışlar kontraplak ile. 20 sinde normal açık iniş takımıyla uçsunda :D sonra ben bu sistemi monde edicem belki kanatta işlem yapmak gerekebilir diye kontraplakları sökmüyorum çünkü diğer iniş takımını tutturmak için birşeyler yapmışlar, bayramdada bursada olucam vaktim yok bunlarla uğraşmaya

Mesut, 20 sinde burada olamayacağım için uçuşunu görme şansım olmayacak. :( Ama daha sonra retract'lı uçuşunu görmek isterim.

Bir de hava tankının dolumu ile ilgili bir video çekebilirmisin? Gördüğüm sıradan bir aerosol kutusuna benziyor, gerçekten öylemi?

Şu an videoyu izleyemiyorum (bizim hastanede video siteleri kapalı). Ama Robart'ın bile elektrikliye geçtiğini düşünürsek bence artık havalı retract dönemi kapanıyor. Elektrikliler yavaş açılıp kapanmaları ile çok daha gerçekçi görünüyorlar. Örneğin benim Sea Fury'de iniş takımlarını rüzgar altında açmazsam piste gelene kadar açılmamış oluyorlar. :) Ayrı bir pilden beslenen elektrikli retractlar bence şu an için ideal çözüm. Haa bir de bizim bir arkadaşın kullandığı hidrolik olanlar var. Ama bence biraz abartı. Zira bir pil, bir hidrolik pompası ve hidroliğe uygun retract sistemi ciddi bir maliyet tuttuğu gibi bir de hidrolik sıvısı ile uğraşıyorsun.

Omer Erkan' Alıntı:
Mesut, 20 sinde burada olamayacağım için uçuşunu görme şansım olmayacak. :( Ama daha sonra retract'lı uçuşunu görmek isterim.

Bir de hava tankının dolumu ile ilgili bir video çekebilirmisin? Gördüğüm sıradan bir aerosol kutusuna benziyor, gerçekten öylemi?

Ömer abi bu akşam bir vidyo çekerim aam evdeki pc den yüklemek zor olur internetim çok yavaş evde :D tank bildiğimiz deodorant tanklarından 10 bar basıyorum için ,

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mesut AKIN' Alıntı:
..... bayramdada bursada olucam vaktim yok bunlarla uğraşmaya
Hıım, şimdi oldu. Bayramda Istanbul'da olsan kesin bir süpriz yapardın bize eminim :D

Az önce video izledim. Eline sağlık gayet açıklayıcı ve güzel bir video olmuş. Sadece geç vakit çektiğin belli oluyor ;)

Mesut AKIN' Alıntı:
Ömer abi bu akşam bir vidyo çekerim aam evdeki pc den yüklemek zor olur internetim çok yavaş evde :D tank bildiğimiz deodorant tanklarından 10 bar basıyorum için ,

Merak ettiğim ucundaki aparatlar, nasıl bağlandığı falan. Videoyu onun için istedim. Bu arada, hangi günler Bursadasın? Ben Pazartesi,Salı oradayım.

Vay vay vay, havada bir Bursa Bulusmasi kokusu aliyorum :laugh: :D

bende pazar kenarından geçeçem ;D