[Urun]: Align 150 3D Ön Sipariş Çıktı

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Evet arkadaşlar,

Ürün piyasaya çıkınca dikkatli kullanıcılar bazı şeyleri fark edip, bizlerle paylaşmaya başladılar. Ilk gelen bomba ise Align 150 DFC Sınıfı hakkında :laugh:
...............
Align Trex 500 - Pal Uzunluğu : 425 cm, 450'nin 325 cm , 250'liği 200 cm olunca 150'nin de 120 cm olmadı kadar doğal bir şey olamaz, öyle değil mi ;D

Valla ne yalan söyleyim, dün mcpx bl yi indirime girmişken kaçırmamak adına aldım, ama bu konuda görüşünü aldığım tecrübeli bir arkadaşım akşam mesaj attım align 150 değil 120 diye mcpx bl yi hemen al diye :) ben zaten almıştım ve doğru bir karar olduğuna kanaat getirdim... zaten helikoptere 125 mm pal takmayı düşünüyorum 130x kadar göze çarpıcak en çok sevdiğim yanı da arka dişli sıyırma probleminden tamamı ile kurduldum :) inşallah brusless tail motor yeteri kadar tatminkardır videoları oldukça başarılı gibi,,

Zaten bunun boyutu en başından beri 130xten ufak gelmişti bana :)

Berkay35' Alıntı:
Zaten bunun boyutu en başından beri 130xten ufak gelmişti bana :)
Valla bana da öyle geldi ama itiraf edeyim tam olarak uyanamamıştım Berkay :laugh:

kadir kocaman' Alıntı:
...... inşallah brusless tail motor yeteri kadar tatminkardır videoları oldukça başarılı gibi,,
Gazı çok ama çok anlık anlık yüklenmezsen kuyruk taş gibi, şüpheniz olmasın :thumbup: Ama çok ani + ya da - yönde max yakın gaz verdiğinizde rahatsız etmeyecek derece küçük bir sapma yapabiliyor. Bu durum zaten her model için gerekli olan ve alışmamız gereken collective management kısmı dahi olarak yaparak çözmek çok kolay.

Bu arada unutmadan söyleyeyim, her ne kadar Brushless motor kullanılıyor olsa da, iki pil arasında motor sıcaklığının düşmesini beklemek faydalı olacaktır ;)

İşte beklenen video :laugh: mCPx BL- Align 150 DFC kıyaslamasi

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

İşte beklenen video :laugh: mCPx BL- Align 150 DFC kıyaslamasi
Göz ne kadar yanılıyor, ben Align iki katı kadar falan daha büyük gibi algılamıştım videolardan. :eek:

Gazı çok ama çok anlık anlık yüklenmezsen kuyruk taş gibi, şüpheniz olmasın :thumbup: Ama çok ani + ya da - yönde max yakın gaz verdiğinizde rahatsız etmeyecek derece küçük bir sapma yapabiliyor. Bu durum zaten her model için gerekli olan ve alışmamız gereken collective management kısmı dahi olarak yaparak çözmek çok kolay.

Bu arada unutmadan söyleyeyim, her ne kadar Brushless motor kullanılıyor olsa da, iki pil arasında motor sıcaklığının düşmesini beklemek faydalı olacaktır ;)

Tabi Mehmet Bey,
130x den motor sıcaklığı konusuna aşinayım,, acayip ısınıyor en az 5 dk koymak lazım.... Bu arada kumanda dan gyro atayarak kuyruğa + ve - gain verilebiliyor, bu kullanım klavuzunda yazmıyor yabancı forumlardan okudum tail wag var ise buna çözüm olduğu yazıyor.

kadir kocaman' Alıntı:
.... Bu arada kumanda dan gyro atayarak kuyruğa + ve - gain verilebiliyor, bu kullanım klavuzunda yazmıyor yabancı forumlardan okudum tail wag var ise buna çözüm olduğu yazıyor.
Kadir bey siz bunu söyleyince kumandamdan kontrol ettim. Fakat Gyro gain değeri nedir diye görmek için ilgili menüye girdiğimde " inhibit " olduğunu gördüm. Belki aktif edip sizinde paylaştığınız gibi değiştirilebiliyordur, denemek lazım.

Şahsen bende herhangi bir wagging problemi yok fakat Mehmet beyin söylediği gibi bir anda maks - min collective kontrolü verirseniz normal olarak tutmakta zorlanıyor ve kuyruk bir miktar deplase oluyor.

Türker Akgün' Alıntı:
Kadir bey siz bunu söyleyince kumandamdan kontrol ettim. Fakat Gyro gain değeri nedir diye görmek için ilgili menüye girdiğimde " inhibit " olduğunu gördüm. Belki aktif edip sizinde paylaştığınız gibi değiştirilebiliyordur, denemek lazım.

Şahsen bende herhangi bir wagging problemi yok fakat Mehmet beyin söylediği gibi bir anda maks - min collective kontrolü verirseniz normal olarak tutmakta zorlanıyor ve kuyruk bir miktar deplase oluyor.

Aynen Türker Bey,
aktive edip gain atıyorsunuz,, rüzgarlı havada denenebilir bence... heli hoşuma gitmeye başladı gelsede bir denesek..

Evet yavaş yavaş düşme video gelmeye başladı. Düşme sonrası her nasıl oluyorsa motor, servo kablosunun birisini koparıyor :-\ Başka yerde extra problem olup olmadı pek belli değil.

Evet yavaş yavaş düşme video gelmeye başladı. Düşme sonrası her nasıl oluyorsa motor, servo kablosunun birisini koparıyor :-\ Başka yerde extra problem olup olmadı pek belli değil.

pek bir şey yok gibi yinede mcpx bl yi alarak iyi bir seçim yaptık sanırım :) sizin sayenizde tabi Mehmet Bey,,,

1:40 tan sonra feci çarpıyor yere

Cahit Kaş' Alıntı:
Paylaşım için teşekkürler Cahit bey. :)
Micro bir modelde lineer servo kullanılmamış olmasının bir hata olduğunu düşünmeye devam ediyorum. :laugh:
Ayrıca daha da önemlisi bu kadar rijit ve darbeyi direk servoya aktaracak linkleri hiç anlamış değilim. :-\

Ama böylesine sert bir darbe için yine de beklediğimden iyi bir sonuç şahsen. ;)

Cahit Kaş' Alıntı:
Evet tam bir şansılzlık olmuş ve kalkış yaptığı en sert olan yere çarpmış :-\ Iniş takımı ve kuyruk motoru yuvası gitmiş gözüküyor. Onun harici servolar fala sağlam gibi. Bu çarpmaya karşı oldukça küçük bir hasar denebilir %p

Bu uçuşta o model kırılmasaydı çok şaşırırdım :) Nasıl bir uçuş stilidir anlamadım :)