[Urun]: Align 700x Dominator - Kutu açılımı ve Montaj

Kağan Kazancı

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
Arkadaşlar merhaba :saygilar:

Aniden gelişen 700x dominator maceram ile karşınızdayım. Perşembe sipariş verip cumartesi elime geçen kargo ile ilk 700'lük helime kavuştum. O kadar heyecanlıydım ki kutu açılımını Manisa'dan Akif kardeşimizin dükkanında yaptık :halay: Hatta kurulum da komple Akif'in depoda oldu %p

Buradan Akif kardeşime teşekkür ediyorum :saygilar:

Ancak malesef ünite ve pilim henüz olmadığından bayramda uçamayacak. Spirit pro 'yu yurtiçinden bulamazsam yarın siparişini vereceğim. Mekanik kurulum bugün itibariyle tamamlandı. Ünite ayarı ve esc konnektörü lehimi ile iş bitiyor.

Kısa kısa not halinde anlatmak gerekirse izlenimlerim şöyle;
  • Align bu kitte resmen mühendislik kasmış. Üretim kalitesi, üretim toleransları, parçaların birbirine uyumu, tasarım, hepsi gördüğüm en iyi helikopterlerdendi. Kurulumu yaparken gülümseten küçük ayrıntılar vardı. Vidalar çok güzel. SAB ile kıyaslanırsa vidalar çok çok daha iyiydi.
  • SAB goblin500 sıfırdan toplamış bir insan olarak şu karşılaştırmayı yapabilirim. CNC kesim kalitesinde biri birine üstün demek mümkün değil. Kutulama konusunda SAB'ın kutulaması biraz daha detaylı diyebilirim ancak SAB'da elektronik yok kutunun içerisinde, daha rahat olmaları doğal. Manuel konusunda Align'ın malesef alacak yolu var,siyah beyaz ve biraz karışık malesef.
  • Kablolama vs. derdi yok, herşeyin nereye oturacağı belli, Align; pro dfc ve sonrasında dominator serisi ile ulaştığı üretim kültürü mirasını bu heliye aynen aktarmış.
  • Fiyat performans olarak efsane. Ben Midland'dan aldım bu helikopteri. Bu fiyata bu helikopter inanılmaz diyebilirim. Elektronikler çok iyi görünüyor,inşallah performansları da öyle olacaktır diye umuyorum ;).
  • Kit kurulumu oldukça kolay. Motor ve esc arası konnektörler lehimli geliyor mesela. Kablolama ( benim gibi wiring takıntılı insanların onlarca saatini alır genelde) için düşünmeye gerek yok. Bu gerçekten büyük bir konfor bence.
  • Bu combo özellikle hangi elektroniği alsam güzel olur vs, helinin ağırlığı vs, hesaplama yapmadan , direk alınıp çatır çutur uçulacak bir makina olmuş. Bu fiyata bir çok marka neredeyse kit+pal+motor satıyor. Upgrade 'e gerek olmayan olgunlaşmış bir tasarım ve üst seviye elektronik için bu fiyat gerçekten rekabetçi. Böyle olmasa ben 700 alamazdım onu anladım, 700'ün masraflarıyla karşılaşınca :lol: :lol: :lollol:

Edit : Aklıma sonradan geldiği için ekleme olarak yazıyorum, kitte herşey çok güzel ancak kanopi çok ince,ağırlık için mi yaptılar bilemiyorum ama kanopinin et kalınlığını neden bu kadar düşürmüşler anlamadım, ancak fiyatlarını kontrol etmek lazım, eğer ucuzlamışsa anlarım, ancak ben yine de sağlam ve koruyucu kanopi taraftarıyım.

Kutu açılımı :
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kurulum :

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

[Urun]: Align 700x Dominator - kutu açılımı ve montaj

Kağan hayırlı olsun güle güle uçur kırımsız zevkli uçuşlar senin olsun. :thumbup:

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Kağan hayırlı olsun güle güle uçur kırımsız zevkli uçuşlar senin olsun. :thumbup:

Celalettin abi çok teşekkür ederim, çok sağol :saygilar:

Kırımsız günler sizin olsun. Gerçekten çok mantıklı bi model

Hayırlı uğurlu olsun tekrardan.
Bu ne hız. Dün geldi bugün kurulmuş. :bravo:
Kurulum videosunu eksiksiz izledim, süperdi. ! %p

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hayırlı olsun. Güle güle uçurun

Sent from my iPhone using Tapatalk

Oncelikle yeni modelin tekrar hayirli olsun Kagan %p Guzel gunlerde bol keyifli ucuslarin olur insallah ;)

Unutmadan Maiden videosunu da merakla bekliyoruz :RCKolik:

Align zaten kalite olarak belli bir standardi tutturmus bir firma. O yuzden bu modelin senden gecer not almis olmasina pek sasirmadim :) Hele ki bu kitle gelen elektronik gercekten fiyat/performans olarak sapka cikarilacak cinsten :thumbup:

Gelelim videolara. Ozellikle montaj videosu guzel bir müzik secimi ile izlemesi keyifli harika bir calisma olmus :bravo:

Montaj videosu hizli olunca fark edemedim, gerci senin bildigin seylerdir ama ben yine de yeni baslayan arkadaslar icin kucuk hatirlatmalar yapmis olayim ;)

-- Özellikle hem ana hem de kuyruk feathering shaftlarin delik kısimlari bazen yaglanmis olabilir ki bu da loctite tutunmasında problem teşkil edebiliyor. Bu yüzden feathering shaft deliklerini alkollü mendil ile temizlemekte fayda var

-- Frameler genelde keskin yuzeyli gelebilir. Bu yüzden montaj oncesi ince su zimparasi ile özellikle kablo geçme ihtimali olan yüzeyleri elden geçirmekte fayda var.

-- Her ne kadar Align manual belirtmiyor olsa da tork tube rulmanlarini ince Japon ile tutturduktan sonra he iki tarafa kaymasın diye şeffaf izoband ile 1-2 tur sarmak faydalı olacaktır.

Tekrar bu guzel model ile ilgili videolari Usenmeyip bizlerle paylastigin icin Tesekkur ederiz, ellerine saglik :RCKolik:

Kırımsız günlerde kullanırsınız umarım hayırlı olsun.

Kardeşim hayırlı olsun :halay: sayende TR deki ilk 700x i canlı canlı görme ve kurulumunuda bulunma şansım oldu kit gerçekten çok kaliteliymiş. süper sana şimdiden kırımsız uçuşlar diliyorum.Ilk maiden videosunu beraber çekelim artık sabırsızlıkla bekliyorum. :thumbup:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Oncelikle yeni modelin tekrar hayirli olsun Kagan %p Guzel gunlerde bol keyifli ucuslarin olur insallah ;)

Unutmadan Maiden videosunu da merakla bekliyoruz :RCKolik:

Align zaten kalite olarak belli bir standardi tutturmus bir firma. O yuzden bu modelin senden gecer not almis olmasina pek sasirmadim :) Hele ki bu kitle gelen elektronik gercekten fiyat/performans olarak sapka cikarilacak cinsten :thumbup:

Gelelim videolara. Ozellikle montaj videosu guzel bir müzik secimi ile izlemesi keyifli harika bir calisma olmus :bravo:

Montaj videosu hizli olunca fark edemedim, gerci senin bildigin seylerdir ama ben yine de yeni baslayan arkadaslar icin kucuk hatirlatmalar yapmis olayim ;)

-- Özellikle hem ana hem de kuyruk feathering shaftlarin delik kısimlari bazen yaglanmis olabilir ki bu da loctite tutunmasında problem teşkil edebiliyor. Bu yüzden feathering shaft deliklerini alkollü mendil ile temizlemekte fayda var

-- Frameler genelde keskin yuzeyli gelebilir. Bu yüzden montaj oncesi ince su zimparasi ile özellikle kablo geçme ihtimali olan yüzeyleri elden geçirmekte fayda var.

-- Her ne kadar Align manual belirtmiyor olsa da tork tube rulmanlarini ince Japon ile tutturduktan sonra he iki tarafa kaymasın diye şeffaf izoband ile 1-2 tur sarmak faydalı olacaktır.

Tekrar bu guzel model ile ilgili videolari Usenmeyip bizlerle paylastigin icin Tesekkur ederiz, ellerine saglik :RCKolik:

Abi çok sağol tavsiyeler için,
Feathering şaftların içini önce peçeteyle temizledim, sonra degrasser sıktım tekrar sildim , çok iyi temizleniyor tavsiye ederim %p (videoda 44.sn :) )
Frameler hiç keskin değil resmen zımparalanmış kenarlar, üretim kalitesi ve tecrübesi gerçekten çok çok iyi
Tork tüube rulmanlarını epoxy ile yapıştırdım, kayabileceğini hiç sanmıyorum :evil:

Şafak ALTINTAŞ' Alıntı:
Hayırlı uğurlu olsun tekrardan.
Bu ne hız. Dün geldi bugün kurulmuş. :bravo:
Kurulum videosunu eksiksiz izledim, süperdi. ! %p

Şafak çok teşekkür ederim, heves fazla olunca biraz kuruluma hemen başladık tabi ;) videoları beğenmene sevindim, ben de timelapse videoları çok seviyorum, çok teşekkür ederim :saygilar:

mehmet akif çırpıcı' Alıntı:
Kardeşim hayırlı olsun :halay: sayende TR deki ilk 700x i canlı canlı görme ve kurulumunuda bulunma şansım oldu kit gerçekten çok kaliteliymiş. süper sana şimdiden kırımsız uçuşlar diliyorum.Ilk maiden videosunu beraber çekelim artık sabırsızlıkla bekliyorum. :thumbup:
Çok sağol kardeşim, sensiz maiden mi olur ya, ben uçururum sen video çekersin , al sana maiden :halay:

Kağan maiden izmir de yaparsan haberimiz olsun :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Kagan abi ellerine saglik videolar cok guzel olmus. Tekrardan hayirli olsun gule gule uc :) Kadir abinin dediginede katiliyorum :)

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

videoları izlemek nasip olmadı daha ama eminim çok güzel olmuştur . gerçi daha önce kutu açılımını izlemiştim.

yazdığın referanslar benim için önemli . az çok tanıdığım kadarı ile titiz birisisin. cnc konusunda kendini geliştirdikleri için align adına sevindim.

hayırlı uğurlu olsun. artık Akif in 700n su ile birlikte uçarsınız.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kadir kocaman' Alıntı:
Kağan maiden izmir de yaparsan haberimiz olsun :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Abi manisadaki pistte olabilir de siz de gelseniz izmir grubu olarak kalabalık bir buluşma yapsak çok güzel olur

Berkay Eğmür' Alıntı:
Kagan abi ellerine saglik videolar cok guzel olmus. Tekrardan hayirli olsun gule gule uc :) Kadir abinin dediginede katiliyorum :)

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sağol kardeşim, çok teşekkür ederim , daha güzelleri senin olur inşallah , sen de hakkını verirsin :halay:

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
videoları izlemek nasip olmadı daha ama eminim çok güzel olmuştur . gerçi daha önce kutu açılımını izlemiştim.

yazdığın referanslar benim için önemli . az çok tanıdığım kadarı ile titiz birisisin. cnc konusunda kendini geliştirdikleri için align adına sevindim.

hayırlı uğurlu olsun. artık Akif in 700n su ile birlikte uçarsınız.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Erhan teşekkür ederim, yorum yazarken olabildiğince tarafsız ve objektif yazmaya çalışıyorum, Align aldım diye en güzel kit Align demem kesinlikle, titizlik konusuna gelince inan ki bazen zor tutuyorum takıntı seviyesinde olmaması için :lollol: :lol:
Akif le güzel bir Align team olduk, ikimizde de 500dfc ve 700 oldu şimdi :evil: