[Urun]: Castle Creations Futaba S-BUS2 ve Spektrum X-Bus Telemetry Link

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Futaba kullanıcılarına bence güzel bir haber var. :halay: Eğer Castle ESC kullanıyorsanız bu yeni çıkan ürün (Castle Creations Futaba S-BUS2 Telemetry Link) ile Futaba kumandanıza Telemetri bilgilerini aktarmaniz artik mümkün.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Detaylar ekte. Ürün Futaba ile ilgili olunca, fiyatı da doğal olarak azıcık pahalı olmuş :laugh:

Ürün Linki:
Fiyat : $50

Bu sistem ile telemetri bilgisi aktarilabilecek CASTLE ESC ve FUTABA Kumanda listesi ise su sekilde :

Spektrum X-Bus ile ilgili detaylar :)

Castle Creations Telemetry Link for Spektrum X-Bus
Ürün Linki:
Fiyat : $50

-- Gösterilen veriler ve destekleyen Spektrum Kumanda listesi.

-- Castle Telemetry Link Ayarı

-- Kumanda Telemetri ekranı

[Urun]: Castle Creations Futaba S-BUS2 Telemetry Link

Çok güzel hareket. :bravo:

Normalde fiyat bi tık fazla olmuş derdim ama, fotonun birindeki kumandaları gördüm. Fiyat normal :)

realflight 7,5 almamdan dolayı gelen 30 usd hediye kuponu kullanarak Bu ürünü demin towerhobbies sitesinden sipariş geçtim. Bana maliyeti 22,28 usd. :) :halay:

Akay GÜLMERSİN' Alıntı:
realflight 7,5 almamdan dolayı gelen 30 usd hediye kuponu kullanarak Bu ürünü demin towerhobbies sitesinden sipariş geçtim. Bana maliyeti 22,28 usd. :) :halay:
Öncelikle hayırlı olsun Akay %p Bir Futaba kullanıcı olsam ve castle ESC kullanıyor olsam kesin ben de alırdım.

Yorumları ve ilk izlenimleri sizden öğreneceğiz artık :RCKolik:

Merhaba

bu özelliği Futafa 8 FG ile kullanabilirmiğim.ben yazılanları okudum fakat bir karar veremedim :(

tufanacay' Alıntı:
... bu özelliği Futafa 8 FG ile kullanabilirmiğim.ben yazılanları okudum fakat bir karar veremedim :(
2.mesajda verilen listede ne yazık ki FUTABA 8 FG yok, yani kullanamazsınız :embarras:

8fg telemetri ozellikli degil.

Sent from my iPhone using Tapatalk

telemetri özeliği kullanabileceğim . ;D ama esc den gelen kablonun takılan yerden çıkmaması gerekli. Ona göre önlem alınmalı. yoksa değerleri göreceğiz diye modeli yerde görebiliriz. :D

Akay GÜLMERSİN' Alıntı:
telemetri özeliği kullanabileceğim . ;D ama esc den gelen kablonun takılan yerden çıkmaması gerekli. Ona göre önlem alınmalı. yoksa değerleri göreceğiz diye modeli yerde görebiliriz. :D
Merak etme %99 icinden plastik seffaf heat shrink (buzusen kilif) cikacaktir %p (eski Castle link paketlerinin icine koyuyorlardi ;) )

Şöyle birşey de varmış ağalar :saygilar:

Rasim Öztürk' Alıntı:
Şöyle birşey de varmış ağalar :saygilar:

Bak bu güzel habere çok sevindim :thumbup: :bravo: Bu yeni ürün ile artık Castle ESC bilgileri de ilave sensor olmadan Spektrum kumandalara aktarılabilecek :halay:

Detaylar 2.mesaja ilave edilmiştir :RCKolik:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Merak etme %99 icinden plastik seffaf heat shrink (buzusen kilif) cikacaktir %p (eski Castle link paketlerinin icine koyuyorlardi ;) )

Demin posta ile paket geldi ve ürün içerisinden seffaf ısı büzüsmeli makaron çıktı.

ürünü deneme fırsatım oldu. ESC den other kısmından Link Live Enable Aktif etmeniz gerekli. (Bu durum Ecs nin alıcı ile kalibrasyon olmasını engelliyor) (Ama tel. link takılıyken kalibre oluyor) (Ben bu durum kapalıyken kalibre ettikten sonra link live aktif ettim) Tel. Link Sbus Slotun kumandamızda aynı tanımlı olması gerekli. görmek istediğimiz değerleri kumandamıza ilave ettiğimizde gerçek zamanlı değerleri görebiliyoruz. ilk basta Motor rpm mi 65000 lerde gözüktü. yanlışlıkmı var gibi düşünürken kumandadan ilgili değerin içine girilip motor polesini düzeltiğimizde değer düzelti. Motor rpm değeri doğru olarak (18870 rpm) gözükmekte. Talon 90 ESC + 730MX (850kv) Motor.