[Urun]: DJI Naza m Lite --> Naza v2'ye upgrade işlemi!!

muffles

Uye
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Multicopterle ilgilenen özellikle DJI Naza kullanan arkadaşlarım;
Son zamanlarda mutlaka duymuşsunuzdur, Herkesin hakir gözle baktığı, aşşaladığı Naza m lite; Rus bir arkadaş tarafından kırıldı.
Ne mi oldu??
- Naza m lite' ı olan arkadaşlar artık kırmızı bir Naza v2 sahibisiniz...
- Güncelleme sayesinde artık PMU ekleyip osd, datalink waypoint, zenmuse gimbal takabilirsiniz.
- V2nin sahip olduğu kalkış desteği, daha stabil uçuş gibi özellikler.
bkz:

Zaten donanım bakımından kimse diğer naza v1 veya v2de işte bu farklı diyememişti. Malesef DJI ürünlerini turuncuya boyayıp 150 dolar fark koyup satmış yıllarca :laugh: Bende kullandım ancak hiç yazılımsal olduğunu düşünmemiştim...
Şuan DJI bu arkadaşa savaş açmış durumda.. konuları RCGROUPS tarafından kaldırılıyor!! Evet şirket açıklama yapmadı ve bu şekilde önlem almaya çalışıyor.. tabi RCGROUPS ta DJI in sponsorluğu olduğu için bu normal çünkü diğer forumlara DJI karışamıyor :laugh: Böyle bir lokma varken herkes bilinçlensin ve faydalansın diye paylaşmak istedim. Malesef şuan Havadan Görüntüleme konusunda DJI kadar ilerlemiş durumda değil.. Açıkçası benim de işim bu olsa bende DJI kullanırdım...

Nasıl yapılır??
Çok basit!!!!

Naza m lite'ımızı PC ye bağlıyoruz, Yukarıdaki programı indirip önce programı açıyoruz. Ardından Naza m lite'ın programını açıp upgrade sayfasından check for updates e tıklıyoruz. Gelen güncellemeyi indirip kurduktan sonra Nazayı PC'den çıkarıp geri bağlıyoruz ve artık Naza v2 programını kullanmaya başlıoyoruz.. Hayırlı olsun..
İşlemi yaparken sorun yaşarsanız eğer tüm antivirüs ve firewall vb programlarını kapatmanız gerekir. Hala sorun yaşıyorsanız 80 portunu açıp yapmanız gerekli...
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bunun sakıncası varmı diye soran arkadaşlar olacaktır elbet. Hayır şimdilik yok. Kullanıpta şikayet eden veya sıkıntı yaşayan kimseyi göremedim.. hatta geri downgrade bile edilebiliyor.
F1-F2 Portlarını herhangi bir servo kablosula birleştirip, Naza m lite programını açıp upgrade kısmından tekrar version 1.00 ı yüklüyoruz ve tekar eski haline getirmiş oluyoruz...
Şuan elimde Naza sistem olmadığı için ben deneyemedim ama olan arkadaşlar için tavsiye ederim..
NOT: Bu program resmi değildir! ve programın sorumluluğundan sadece kullanıcı sorumludur!!
Konunun orijinal sayfasını incelemek isteyen arkadaşlar için link veriyorum. Helal olsun diyip bağış yapabilirsiniz :laugh:

DJI Naza m Lite kullanıcıları için süper bir haber :thumbup: Paylaşım ve bilgilendirme için teşekkürler Buğra :RCKolik:

[Urun]: DJI Naza m Lite --> Naza v2'ye upgrade işlemi!!ız

buğra bey,

paylaşımınız için çok teşekkürler, bu upgrade konusunu aylardır izliyorum yabancı forumlarda .şimdiye kadar fake'dir diyen yok .aslında birkaç m lite reserve etmek gerekiyor.

Konu için teşekkür ederim ama çalışmıyor
keşke olaydı ama :(p

Usame BATTAL' Alıntı:
Konu için teşekkür ederim ama çalışmıyor
keşke olaydı ama :(p
Nasil yani :eek: Fake miymis :-\

Su foruma gore sorunsuz guncelleyenler oldugu gibi hata alanlarda var.

Battal sen de sorun ne tam olarak ??

DJI işe uyanmış galiba ;D yada ben sürekli aktif online djı a bağlı olduğum için mi bilmiyorum upgrade ettim ama naza v2 programda açılmadı :)

Usame BATTAL' Alıntı:
DJI işe uyanmış galiba ;D yada ben sürekli aktif online djı a bağlı olduğum için mi bilmiyorum upgrade ettim ama naza v2 programda açılmadı :)
Dediğin gibi her ikisi de olabilir Battal :rolleyes: Bakalım başka deneyen olacak mı :rolleyes:

hiç sorun olmadı :D :D :D rus abime çok teşekkürler :yuppi: :yuppi: :yuppi:dün uçuş yaptım ,herşeyiyle tam not aldı, bariz stabilite düzelmesi ve gps bulma hızı çok iyi.

Ümit Piriştina' Alıntı:
hiç sorun olmadı :D :D :D rus abime çok teşekkürler :yuppi: :yuppi: :yuppi:dün uçuş yaptım ,herşeyiyle tam not aldı, bariz stabilite düzelmesi ve gps bulma hızı çok iyi.
Umit bey dogru mu anladim, siz bu upgrade sorunsuz yaptiniz dogru mu :thumbup:

mehmet bey herşey basit,tarif edildiği gibi :proğramı kur naza mlite'ın assistanını aç mlite'ı bağla update'i onayla,powerdan çıkar,m v2 assistanını aç yeniden kalibre et,bitti.artık gps de kırmızı hızlı hızlı yanıyor (ısınma süreci)yaklaşık 30 saniye sonra v2 gibi kırmızı,kırmızı (3kere peşpeşe ve bir yeşil ,kırmızı-kırmızı -yeşil sonra sı yeşil ,yeşil yani bilindik süreç. konuyu görünce yapayım bari dedim uçuşda yaptım,gerçekden stabilite düzelmesi var.şuan sorunsuz.sorun yaşayanlar mutlaka sıralama hatası,anti virus hatası falan yapıyorlardır

mehmet bey bizim burda -18 idi genede dışarı cıkıp yaklaşık 5.5 dakika uçuş yaptım.eve geldiğimde parmaklarım donmuşdu :D

genede değdi :D. naza mv2 özelliklerini kullanacağımı sanmıyorum, rus abimiz sayesinde naza m v2 sahibiyim,pmu eklersek.dikkatimi çeken ,küçük bir ayrıntının,buğra beyin gözünden kaçmış olması.

Ümit Piriştina' Alıntı:
mehmet bey bizim burda -18 idi genede dışarı cıkıp yaklaşık 5.5 dakika uçuş yaptım.eve geldiğimde parmaklarım donmuşdu :D
genede değdi :D. naza mv2 özelliklerini kullanacağımı sanmıyorum, rus abimiz sayesinde naza m v2 sahibiyim,pmu eklersek.dikkatimi çeken ,küçük bir ayrıntının,buğra beyin gözünden kaçmış olması.
Modelcilik sinir tanimiyor diyorsunuz yani :thumbup: Bu arada Bugra'nin gozden kaçırdığı kucuk ayrinti ne ben anlayamadim Umit bey :rolleyes:

video biraz kalitesiz

not:işlem gerçekleşmesi için doğru assistan kullanılması gerekiyor

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ümit abi sevindim, elimde bi lite olmadığı için deneyemiyorum tabi sağdan soldan okuduklarımla yazmaya çalışınca bu kadar oluyor. :laugh:
Usame abi sizinki yazılımsal bir soruna benziyor biraz baktım da bu sorunu yaşayan olmamış hiç..