[Urun]: Ev içerisinde Mikro Car FPV (Hamam Böceğinin Gözünden)

murathanaksoz' Alıntı:
Geçen yine evin içinde arabayla geziyorum. :bravo:
Bende Mehmet abi gibi çok beğendim videoyu, eline sağlık Murathan. :thumbup:

Son kısmı izlemeyen varsa tavsiye ederim. :laugh:

Türker Akgün' Alıntı:
Bende Mehmet abi gibi çok beğendim videoyu, eline sağlık Murathan. :thumbup:

Son kısmı izlemeyen varsa tavsiye ederim. :laugh:

Çok teşekkürler. Foruma layık olduysa ne mutlu :) sevgiler,saygılar... :saygilar:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Valla seviniriz Murathan :RCKolik: Malum bizim RCKOLIK videoların yıllardır kullandığımız klasik INTRO şu şekilde

Intro deyince... Neler buldum neler :laugh:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Rasim Öztürk' Alıntı:
Intro deyince... Neler buldum neler :laugh:
Vay vay vay :D Neler yapmışız zamanında :laugh: Bu arada 2. video aslında hiç de fena değilmiş :thumbup:

Bu gün oğlum Q32 den koku geldiğini ve ileri gitmediğini söyledi. Geri gidiyor sola sağa dönüşlerinde de sorun yok aadece ileri komut verildiğinde araç tepki vermiyor.

Cahit Kaş' Alıntı:
Bu gün oğlum Q32 den koku geldiğini ve ileri gitmediğini söyledi. Geri gidiyor sola sağa dönüşlerinde de sorun yok aadece ileri komut verildiğinde araç tepki vermiyor.
Hadi ya :( Desenize bozuldu :-\

Cahit Kaş' Alıntı:

Jantları bi söküp taktım ondan sonra dediğiniz sorun bende de öyle oldu. Arka tekerleri motorun olduğu yerden birazcık uzaklaştırmayı yada yakınlaştırmayı deneyin ama çok sıkıştırmayın. Problem çözülebilir. Ki yedek motoru bulabilirsiniz yandıysa da

murathanaksoz' Alıntı:
Jantları bi söküp taktım ondan sonra dediğiniz sorun bende de öyle oldu. Arka tekerleri motorun olduğu yerden birazcık uzaklaştırmayı yada yakınlaştırmayı deneyin ama çok sıkıştırmayın. Problem çözülebilir. Ki yedek motoru bulabilirsiniz yandıysa da
Cahit hocam geri gittiğine söylemiş bu durumda motor sağlam sorun ana kartta elektronik olarak hangi parça bunu yapıyor bilmiyorum ama ileri gitmesi için akımın yönünü değiştiren Mosfet mi yoksa rolemi bozulmuş olabilir.

SM-G900F cihazımdan gönderildi

Cahit Kaş' Alıntı:
Aynı sorun bendede var sadece ileri gitmiyor

Ben sorunun karttan olduğunı düşünüyorum

Baja Q32 nin kartını bu gün fırsat bulup açtım. Şu üç ayaklı parça yanmış. Bu transistör müydü mosfet miydi neydi. Çok ince işçilik gerekiyor ama onarmak da istiyorum. Parça bulsam da anakartı tümden yakabilirim. Belki de hiç uğraşmamak en iyisi
Öneriniz nedir

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Yukarıdaki mesajı yazdıktan sonra aklıma cjeerson cx10 quad geldi. Onun anakartını henüz atmamıştım. Ama pek ümidim yoktu. Üzerindeki devre elemanını söküp aracın anakartına lehimledim. Aşağıdaki foto transferden sonra çekildi. Bir tanesini sökerken kırdım ama ikincisinde oldu. Artık oğlum sürüşe devam edebilir.
Cx10 unu liposu 100mah. Bajanın 75 mah. Aracın içinde yer bulup paralel bağlayabilirim ama ne tür sorunlar çıkar bilemiyorum. Mah değerleri de aynı değil.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hadi gözün aydın Cahit hocam kesin benim .babam süper diye düşünüyordur.

SM-G900F cihazımdan gönderildi

Vay iste modelcilik. Eldeki imkanlar ile modeli yeniden ayağa kaldırmışsin Cahit hocam, Supersin :bravo:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çok güzel bir çözüm olmuş, tebrikler. :thumbup: