[Urun]: Futaba T16 SZ Geliyor

byedz' Alıntı:
kafamda deli sorular :laugh: :laugh:

16sz ile 18sz arasındakı ( gorunurdekı rengı dısındakı ) tek fark kanal sayısımıdır ?

hıtec den sonra spektruma gecınce , spektrumun menusu bıldıgın stajyer ogrencıye yaptırılmıs gıbı basıt ve sade, ekranındakı cozunurlukle alakalı sıkıntılar cekmıstım. Zamanla alışıyor tabı ınsan spektrumun bu halıne , spektrumun sattalıte olayı , uygun fıyatlı alıcı ( sattalıte ) en buyuk + 'sı heralde bu yuzden de cok pilot tarafından tercıh edılıyor.
Futabada 18 veya 16sz kalıtesı tartışılmaz tabi , ama extra alıcı tak alıcı ıle fbl arası baglantı falan gözüm pek yemıyor , Sbus olayınada cok hakım olmadıgımdan bır turlu gozum yemedı desem yerıdır futaba kumandayı:) sadece uçak kullanıcak olsam heralde futabadan başka kumanda kullanmazdım.

Futaba , FBL unıteler ıle Sattalıte gıbı bır anten veya baska bısey pratık bırsey cıkartırsa , gözüm kapalı atlarım heralde :)

18 & 16 da belkı bıraz cesarete ıhtıyacım var bılemedım ben onu :islik: :islik:

Satellite dediğin de bir alıcı Ediz. Futaba'da fbl ünite ile alıcı arasında sadece bir tek kablo olur, sbus o işe yarar. Eski düzen alıcı işi tarih olalı çok oldu. Sbus nedir dersen, şurda bi anlatmıştım:

Alıcısı pahalı olayı da eskilerde kaldı artık. Çift sat parasına orijinal alıcı satılıyor, hem de kim ne derse desin, spektrumdan daha güvenli iletişim sağlıyor :coolxf:

haha :D başına iş arıyosun dıyım ;D ;D

byedz' Alıntı:
haha :D başına iş arıyosun dıyım ;D ;D

Ahaha :D Sorun değil bro, hep destek tam destek :D Ama manueli kitap gibi namussuzun, işime yarayacak kadarını öğrendim, gerisine karışmadım, çok bilmiyorum yani ;D

helıkopterı ayarlayacak kadarı yeterlı bana : :evil: :evil:

Sbus, sat aynı şey aslında, temel görevleri tek koblodan bütün sinyalleri göndermektir,

Ayriyeten, sat daha sinir bozucu bind olayı tam bi kabus, 100 kere bind failed duymaktan sinir hastası olmuştum. [emoji19]

ali yalçın' Alıntı:
Sbus, sat aynı şey aslında, temel görevleri tek koblodan bütün sinyalleri göndermektir,

Ayriyeten, sat daha sinir bozucu bind olayı tam bi kabus, 100 kere bind failed duymaktan sinir hastası olmuştum. [emoji19]
Ali ben aynı fikirde degilim zira sbus kullanabilmek için alıcıya ihtiyacın var sat da ise uniteye direk takip alıcı kullanmıyorsun.

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Ali ben aynı fikirde degilim zira sbus kullanabilmek için alıcıya ihtiyacın var sat da ise uniteye direk takip alıcı kullanmıyorsun.

Celalettin abi sattalite, in kendisi kanal çıkışları olmayan bi alıcı zaten.

İkisini de ünite üzerinde belirtilen yere takarsan direk kullanabilirsin. Dediğim gibi sat daha sinir bozucu, her ünitenin bind prokolünü uygulamak gerekiyor.

Abi sat da alıcı değil mi zaten? Hem de iki tane takıyorsun. Ben sat boyutunda bir alıcı takıyorum. Sen iki kablo takıyorsun, ben bir kablo takıyorum. :D

Emre Kaman' Alıntı:
Abi sat da alıcı değil mi zaten? Hem de iki tane takıyorsun. Ben sat boyutunda bir alıcı takıyorum. Sen iki kablo takıyorsun, ben bir kablo takıyorum. :D
Sat ile alıcı fiyatları aynı mı.?Ben olaya böyle yaklaştım.Ben Hitec Aurora 9 kullandığım için sbus da sat da bana uzak zaten.[emoji16] [emoji16]

Sat ile alıcı fiyatları aynı mı.?Ben olaya böyle yaklaştım.Ben Hitec Aurora 9 kullandığım için sbus da sat da bana uzak zaten.[emoji16] [emoji16]

Abi dsmx sat fiyatları 23-30$, hangisi işe yarar olanı bilemiyorum, tabi bir de stok bulabilirsen alıyorsun. İki tanesi 46-60$ ediyor. Futaba orijinal alıcılar 35-40$'dan başlıyor. Ben 60-90$ bandındaki alıcıları kullanıyorum. Modele pili takıyorum, arkama bakmıyorum :D Yani o eski alıcı fiyatları, spektrum'un ucuzluğu falan tarih oldu artık. Ucuz isteyen Taranis'i, Radiolink'i yapıştırıp geçiyor, her işini de görüyor. :)

Bu arada Fast-Lad'e 3. çeyrekte gelmesi bekleniyormuş kumandanın. Eylül-Ekim gibi £'ları hazırlayın, tam da indirim sezonuna yetişecek ;D

Emre Kaman' Alıntı:
Bu arada Fast-Lad'e 3. çeyrekte gelmesi bekleniyormuş kumandanın. Eylül-Ekim gibi £'ları hazırlayın, tam da indirim sezonuna yetişecek ;D

Hazır mı paracıklar? Stokta var, R7008SB alıcı ile birlikte 746 dolar...

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Fiyat olarak RCJapan sitesinde fiyat da belli olmuş

Kumanda + Alıcı = ¥66,750 = $585 . Muhtemelen Fast-Lad 1 tık daha yüksek olacaktır.

Birkaç tık olmuş bence fark :)

Rasim Öztürk' Alıntı:
Hazır mı paracıklar? Stokta var, R7008SB alıcı ile birlikte 746 dolar...

Birkaç tık olmuş bence fark :)
Epey bir tıklamışlar maşallah :laugh: ;D

Şimdilik hayal uma umarım bir gün alırım kumanda dedinmi iki guruba ayrılır futaba ve diğerleri bu benim düşüncem tabi her marka kullanicisina göre iyidir ayrica s bus olayi ki ben kullaniyorum satalide ile ayni şey birinde satalide kullaniyorsun yine kablo ile üniteye bağlıyorsun futabada da bir alici yine tek kablo ile üniteye bagliyorsun.

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi