[Urun]: Gaui X3 Unboxing - Kutu Açma / Ürün İnceleme

Teşekkürler Arkadaşlar herbirinize. :saygilar:

Türker abi öncelikle yeni modelin hayırlı olsun. :saygilar:

bende model toplamaya karar verdim fakat bir kaç sorum olacak.

1. Siparişlerini hangi siteden verdin, hepsini bir siteden mi yoksa ayrı ayrımı.
2. Her bir siparişin kargo fiyatı ne kadar, gümrük ödediniz mi
3. vbar ekli olan olan kiti alsam tavsiye edermisin
4.hk 450 alip simde denediğim tüm hareketleri bu helide uygulamak istiyorum sebebi herhangi bi kirimda yedek parçasınin ucuz olması. BU UYGULAMA İÇİN sizce gaui x3 mu yoksa hk 450 mi karar veremiyorum.

Amacım zor hareketleri kırmayı göze aldığım bir modelde denemek ayrıca performanstan ödün vermemek :)
Yardımcı olursanız sevinirim..

Çok güzel model.Hayırlı olsun abi. Kırımsız uçuşlar inşallah. :thumbup:

Emre BİÇEN' Alıntı:

bende model toplamaya karar verdim fakat bir kaç sorum olacak.

1. Siparişlerini hangi siteden verdin, hepsini bir siteden mi yoksa ayrı ayrımı.
4.hk 450 alip simde denediğim tüm hareketleri bu helide uygulamak istiyorum sebebi herhangi bi kirimda yedek parçasınin ucuz olması. BU UYGULAMA İÇİN sizce gaui x3 mu yoksa hk 450 mi karar veremiyorum.

Amacım zor hareketleri kırmayı göze aldığım bir modelde denemek ayrıca performanstan ödün vermemek :)
Yardımcı olursanız sevinirim..

Emre bey selamlar, soruyu direkt Türker beye yöneltmişsiniz ama, bahsettiğiniz iki modeli de kullanmış olarak ben de bir fikir vereyim istedim. HK450 ile X3 kıyaslaması Şahin'le Mercedes gibi. X3, Trex 450 ve klonlarından çok farklı bi heli, toplanmasından uçuşuna kadar alakası bile yok diğerleriyle. X3 kitin neredeyse tamamı karbon ve plastikten -ki burada plastik derken ucuz, kokan plastik değil, kaliteli ve sağlam bir karışım- üretildiği için çok hafif ve kırımda çok fazla zarar almayacakmış gibi görünüyor. Ancak yedek parçası ülke içinde bulunamıyor, hatta dışarda da her sitede yok, pek öyle ucuz da değil. Eğer ki kırım anında içiniz cız etmeyecek bir modelse istediğiniz, bir X3 parasına dört HK450 alıp, düşen modeli öylece bırakıp yenisine geçebilirsiniz.

Emre Kaman' Alıntı:
Emre bey selamlar, soruyu direkt Türker beye yöneltmişsiniz ama, bahsettiğiniz iki modeli de kullanmış olarak ben de bir fikir vereyim istedim. HK450 ile X3 kıyaslaması Şahin'le Mercedes gibi. X3, Trex 450 ve klonlarından çok farklı bi heli, toplanmasından uçuşuna kadar alakası bile yok diğerleriyle. X3 kitin neredeyse tamamı karbon ve plastikten -ki burada plastik derken ucuz, kokan plastik değil, kaliteli ve sağlam bir karışım- üretildiği için çok hafif ve kırımda çok fazla zarar almayacakmış gibi görünüyor. Ancak yedek parçası ülke içinde bulunamıyor, hatta dışarda da her sitede yok, pek öyle ucuz da değil. Eğer ki kırım anında içiniz cız etmeyecek bir modelse istediğiniz, bir X3 parasına dört HK450 alıp, düşen modeli öylece bırakıp yenisine geçebilirsiniz.

Cevabınız ıcın tesekkur ederım benım ıcın yedek parçasınında bulunur olması onemlı olan. pekı hk 450 ile eğitim amaçlı ıyı bi performans alabılırmıyım. Bende trex 600 nitro modeli var ve bu heli kadar seri olmasını istiyorum. Tabiki bunlar kadar performans alamam ama 3d eğitimim için kullanmam nasıl olur sızce

Emre Türker ne der bilmiyorum ama sana Blade mCPX BL alalım, rahatça tüm 3d simde çalışır gibi yapabilirsin korkmadan. Senin kumandan neydi, inşallah spektrum dur :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

:) Spektrum dx 8 mehmet abı galıba ona uyar ama model kucuk oldugu ıcın sorun olmazmı :)

Süper :) istersen Türker abinin uçuşlarını bir izle. Tek yapmakta zorlandığı piri flip o da küçük olduğu ıcın gormekte zorlanıyorsun. Ekonomik yonden bir sıkıntın yoksa kesinlikle sana bir Micro şart derim.

450 sınıfı ve mikro her ikisini de sahip ve kullanan Türker kardeşim bakalım fikir olarak ne diyecek :)

$200 bir mikro ortalama 2-3 kırım parası demek. Eğer bazı zor gelen hareketleri öğretiyorsa ki ben de oldu mesela, o zaman parasını zaten çıkarıyor demektir. Yanı en azından benim bakış acım bu, herkes ıcın geçerli olmayabilir doğal olarak :)

Mikro konusuna tam olarak katiliyorum. İyi bi mikro hemen her hareketi calismaya imkan verir, ayrica mikroda kirim maliyeti cogu zaman japon yapistiricisidir. 450 konusunda, 600 den cok daha seri ve kullanimi biraz daha zor bir boyuttur, ben de 700 kullanmaya baslayinca tecrube ettim bunu. Buyuk modelin gostere gostere verdigi tepkiler 450 modelde anlik gerceklesiyor. HK450'den parasi kadar bir kalite beklemek gerekir. Duzgun bir makine elde etmek icin biraz ugras ve sabir gerekebilir. Biraz da sans meselesi. HK'nin en buyuk handikapi kalite kontrol konusunda. Cok iyi bir model de gelebilir, sorunlu bir model de. Benim HK az bir ugrasla cok iyi bir model olmustu mesela. Ama mikro candir, hemen her yerde ucar, duser kirilmaz, kirilir yapistirilir devam edilir.

Tesekkurler cevaplar ıcın ben bır arastırayım bu mıcro modellerı pekı mcpx bl alsam bunun ıcın yedek almam gerekecek galıba nereden almamı onerırsınız ve hangı parcaları yedek olarak almalıyım

Emre BİÇEN' Alıntı:
Teşekkür ederim Emre. :)

Emre BİÇEN' Alıntı:
Siparişlerimi helidirect ve flying hobby'den verdim.

Emre BİÇEN' Alıntı:
Değişik paketler oluşturarak kargo açısından en avantajlı fiyatı yakalamaya çalıştım. Siparişin büyük bölümünü talep edilmesi halinde düşük fatura kesen flying hobby'den yaptım dolayısıyla bu paketler için gümrük ödemedim. Flyingde stokta olmayan ürünler için faturada oynama yapmayan helidirect sitesini kullandım ve buradan gelen 75$'dan pahalı kargolarım için gümrük ödemem gerekti. Açıkçası meblaları şuan hatırlayamıyorum.

Emre BİÇEN' Alıntı:
Gaui X3'ü stokta yakalayabilmek büyük başarı 3 - 4 gün içerisinde backorder oluyorlar malesef. Vbar bu zamana kadar hiç kullanma şansı bulamadığım bir ünite o yüzden bu konuda bir yorum yapamıyacağım.

Emre BİÇEN' Alıntı:
Hk 450 hiç denemediğim bir kit. Açıkçası bu kit hakkında hem olumlu hemde olumsuz birçok yorum görüyorum. Benim okuduğum yorumlara bakılırsa direk olarak gözün kapalı alabilirsin diyebileceğim bir kitmiş gibi gözükmüyor. Ama yinede seni yanlış yönlendirmekte istemem, bu konu da bir tavsiye de bulunamayacağım.

Esas önemli konuya gelirsek bu konuda edindiğim birkaç tecrübemi paylaşmak isterim.

Kırım riski alabileceğimiz, sim sonrası hareketleri çalışacağımız bir heli sahibi olmak gerçekten önemli bir artı. Son dönemde bende bunu uyguluyorum ve ciddi derecede pilotajımda ilerleme olduğunu gözlemliyorum. Kendim için en doğru modele nasıl karar verdiğimi ise şöyle özetlemeye çalışayim. Kendime şu soruları soruyorum :

1) Ne kadar güvenli bir model ?
Uçuş güvenliği açısından (kendimiz, ailemiz ve hatta 3. Şahıslar) bir değerlendirme yapıldığında sonuca çabuk ulaşılıyor. Model ne kadar küçükse olası bir terslikte risk o kadar azalıyor. Burada kendime göre yaptığım değerlendirmelerde bu modelin 450 sınıfından daha büyük olamayacağı sonucuna varıyorum.

2) Ne kadar performanslı ?
Bir modelci için modelinden en yüksek performansı beklediği durum esasında bir hareketi ilk kez deneyeceği zamandır bence. Yani hareketleri çalıştığımız helikopterimizin performansının mümkün olan en iyi seviyede olması önemlidir. Zaten pilotaj olarak yetersiz olduğumuz bir durumda ilave olarak modelden kaynaklanan sorunlar yaşamak istemeyiz. Ustalaştıktan sonra zaten kullandığımız modelinde esasında fazla bir önemi kalmaz. Örnek olarak Tareq ona hangi heliyi verirseniz verin eminim gayet başarılı bir uçuş çıkarabilecektir.
Bu durumda benim analizime göre performans açısından riskli olmaları sebebiyle clone heli ve ekipmanlar da kapsam dışında kalmaktadır.

3) Bütçe meselesini ne yapacağız ?
Boyut hemen hemen tamam gibi, üstüne performansta istedik eeee biz bu heliyi rahat rahat kırıp dökmeyecek miydik nasıl olacak bu iş. Bu noktadan sonra artık iş tamamen duygusala dönmeye başlayacak. Oturup tek tek maliyetlere bakmamız gerek, elbette yedek maliyetlerine de. Burada yedek parça temininde sıkıntı olmaması ve mümkünse hızlı tedarik edilebilir olması atlanmaması gereken önemli bir detay.

Peki bu kadar şeyi söyledikten sonra bir model tavsiye edecek miyim, hayır. Çünkü bu analizler yapıldığında modelciden modelciye farklı modeller çıkacaktır.
Peki sen ne yaptın derseniz onu paylaşırım elbette. Bende şuan 3 adet heli var :

- Align Trex 700N elimdeki en pahalı model. Master helim olarak görüyorum ve yeni bir hareket denemiyorum. Uçuşum sırasında 450 sınıfı helimle rahatlıkla yapabildiğim hareketlerden oluşan bir kurgu kullanıyorum. Uçuş sırasında rahat değilim. Elimde hiç yedek parçası mevcut değil. Kırım yaşarsam yurt dışından parça beklemem gerekiyor.

- Align 450Pro DFC kırım riski alarak uçtuğum bir model, micro modelimde yapmaya başladığım hareketleri bu modelde deniyorum. Uçuş sırasında az tedirgin uçuyorum. Elimde takribi 2 kırımlık yedek parçası mevcut.

- Eflite Blade Mcpx BL kırılır mı kırılmaz mı diye hiç düşünmeden uçuyorum. Sim’de yapabildiğim tüm hareketleri deniyorum. Uçuş sırasında rahatım. Elimde bol miktarda yedeğim mevcut.

Fikir verebildiysem ne mutlu bana. :saygilar:

Turker abi cevaplarin beni cok aydinlatti sonuc olarak bir tane mcpx bl Almak ve gaui x3 toplamak oldu.senin toplamis oldugun x3 kitini birebir toplamaya karar verdim.ayrica birtanede micro model sart oldu :) hepinize cevaplarindan dolayi ayrica tesekkur ederim.ilginize hayranim :saygilar:

Ufak ufakta olsa ilerleme var. :laugh:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Şimdilik bu kadar. :saygilar: