[Urun]: Graupner MZ-12 Pro Kumanda ve Falcon 12 Alici

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Uzun süre piyasada gözükmeyen Graupner Firmasi MZ-24 serisi ile bomba gibi bir geri dönüş yapmıştı.

Graupner Mz-24 ilk Bakış

Her ne kadar Türkiye'de MZ-24 serisi çok kullanılmıyor olsa da, anlaşılan o ki firma satışlardan memnun.

Şimdi ise $200 altında bir rakamla "MZ-12 Pro" serisini çıkarmış durumda :thumbup:

Ürün Linki :

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

12 kanal özelliği, 250 model hafızası, 5 model tipi, gerçek zamanlı sesli telemetri sistemi, kablosuz trainer modu, kendi alıcısı ile her türlü konfigürasyon değişimi, 1500 mAh lipo pili ve herşeyden önemlisi $199 fiyatı (alıcı DAHIL) ile dikkatleri üzerine çekiyor %p

Falcon 12 alıcısı uçaklarda stabilizasyon modunda, helilerde ise FBL ünite olarak kullanılabiliyor. Ayrıca alıcının quad desteği de var. PC bağlantısına gerek kalmadan kuman'da üzerinden her türlü ayar ve konfigürasyon değişikliği yapmak da mümkün .

Bakalım Brain ile entegre çalışabilecek mi ? Eğer o da olursa tam tadından yenmez bir Kuman'da olacak gözüküyor :halay:

Benim kumandam olabilir yakından inceliyorum harika görünüyor.

Açıklama da göremedim sbus ve onun yerine geçen bi protokolü varmı acaba bu kumanda nın

Ali Yalçın' Alıntı:
Benim kumandam olabilir yakından inceliyorum harika görünüyor.

Açıklama da göremedim sbus ve onun yerine geçen bi protokolü varmı acaba bu kumanda nın
Aynen öyle kendi protokolu olan Brain ve Spirit tarafından desteklenen HOTT protokolunu kullanıyor Ali ;) Brain ile Ch-3 üzerinden tek kablo üzerinden haberleşiyor

Eyvallah Mehmet abi [emoji7][emoji41]

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu arada farklı olmayı sevenler için çok uygun fiyatlı kapak ($30) ve çerceve seçenekleri ($19) de var :thumbup:

200 dolarlık ürüne 100 dolar kargo çıkarıyor zalımlar[emoji19]

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ali Yalçın' Alıntı:
200 dolarlık ürüne 100 dolar kargo çıkarıyor zalımlar[emoji19]
:eek:f: :eek:f: Bu ne ya :laugh: ;D

Fastlad stoklara girince oradan almak bence en mantıklısı ;) Bu arada Avrupa stoklarında da henüz yok :rolleyes:

Çok başarılı bir kumanda olmuş Graupner den güzel bir adım olmuş :bravo:

Fiyatı da gayet makul %p

Benim tek beğenmediğim Graupner gibi bir kumandanın oyuncak kumanda gibi sağa ve sola koyduğu plastik tuşlar :embarras:

Doğukan Ocak' Alıntı:
Benim tek beğenmediğim Graupner gibi bir kumandanın oyuncak kumanda gibi sağa ve sola koyduğu plastik tuşlar :embarras:
Aynen katılıyorum Doğukan %p Keşke menü tuşlarını 1 tık daha kaliteli yapsalarmış :embarras:

Turnigy'nin Graupner versiyonu gibi olmuş :laugh:

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Turnigynin Graupner versiyonu gibi olmuş :laugh:
Yapma Hakan, o kadar da degil [emoji16]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mühim olan görüntüsü değil, tabii ki işlevi.Şaka bir yana , Jetiler metiler uçuşa geçerken, Graupner bence bir mesaj vermiş.
Madem ucuz kumandalar da oldukça popüler ve modelcilerin geneli tarafından tercih ediliyor, ben de kumanda camiasının bir markası olarak, genel kullanıcıya hitap eden bir kumanda yaptım ve pazardaki payımı kar olarak değil de sürüm olarak artırmayı hedefliyorum demiş.
Markaysa marka, işlevse işlev , 12 kanal, ekstra FBL de gerektirmiyor.
Eğer tercihimi daha önce başka bir markadan yana kullanmasam, ya da yeni başlayan biri olsam , denemek için alırdım.Sonuçta Graupner....

Resimler Kafamı karıştırdı bu kumanda Antenli mi, antensiz mi? sonradan 100 dolara anten alacaksınız demesinler.

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Resimler Kafamı karıştırdı bu kumanda Antenli mi, antensiz mi? sonradan 100 dolara anten alacaksınız demesinler.
İnan sen fark edip sormasan ben hiç farkında değildim :D Harbi bu kumanda antenli mi, antensiz mi :laugh:

Anten tutacağın (handle) içinde. İyi bir kumanda tabii, ancak baktım, programlaması karmaşık. JR Propo XG6 daha basit bir menüye sahip. Gene de alayım diyorum, bakalım gümrüğe takılmazsa tabii.