[Urun]: Koala K-Bar Mini

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Kuyruk shaft üzerindeki her iki açık rulmanin IN ve OUT doğru sırada takılı oldugunu teyid eder mısın Berkay ?

Sent from my iPhone using Tapatalk
abi tam olarak hangi rulmanlar anlayamadım ?

Mehmet Bey, manuele baktım trex450 de kuyruk şaftında açık rulman yok.

2x5x2.5 ve 3x6x2.5 rulman var.

Evet sanırsm yanlış oldu Mehmet abi :)

Tevfik Sıkılı' Alıntı:
Mehmet Bey, manuele baktım trex450 de kuyruk şaftında açık rulman yok.

2x5x2.5 ve 3x6x2.5 rulman var.
Anladim Abi, Ben karistirmisim o Zaman :(

K bar siparişi tamam :) tarot 450 de siparişin gelmesiyle bir eksik kalmayacak, sonra ayar yapıp havandırma zamanı...

Mustafa Hacılar' Alıntı:
K bar siparişi tamam :) tarot 450 de siparişin gelmesiyle bir eksik kalmayacak, sonra ayar yapıp havandırma zamanı...
Hayırlı olsun Mustafa :thumbup: Kocaeli takımı birden Mikadocu oldu. "Kbar, Vbar, Neo"... :laugh: :D

Sağ ol abi, çakmasıda olsa tuttuk bir yerden bakalım :halay:

Bugün K bar ünitemin Kocaeli ye varmış olduğunu görünce dağıtıma çıkmasını beklemeden gidip aldım. Montaj ayar işlemlerine de vakit kaybetmeden giriştim, ayar aşamasını tek tek hallediyorum derken servo kısmına geldiğimde, heli üzerindeki 2 adet TowerPro MG90, 1 adet Turnigy TGY-MG90S servolarla (savöx servolar daha elime ulaşmadı haftaya onlarıda teslim alırım gibi) ayar yapmaya çalışıyordum ki TowerPro MG90 servoların direnciyle karşılaştım ve tahmin edilebilir sonuç bir tanesi dumanı çıkardı puff :embarras: , aslında servoları alırkende bakmıştım digital diye hatırlıyorum ama bazı yerlerde analog olarakta gördüm biraz bakınca, turnigy de problem yoktu ama towerprolarda ( ) bir sorun olduğu titreşimden belliydi, reverse-normal belki ondandır diye bakana kadar servo mefta.

Bu servolar çok önemli değildi, ama sorunun servolardan kaynaklı olduğundan nasıl emin olabilrim, savöx lere de aynı şeyi yapmak istemem açıkçası, acaba analog olmalarının dışında farklı birşey varmıdır, yapmam gereken bir ayar vs. kaçırmış olabilir miyim yardımcı yardımcı olursanız sevinirim umarım ünite ile alakalı bir sorun ihtimali yoktur.

Servoları yakmanızın bence tek nedeni yanlış servo tipi seçmiş olmanızdır üniteden. Yani çalışma frekansı ve pulse değeri

daha hiçbir seçim yapmamıştım ama adımları izliyordum ve öyle bir seçim görmedim, nasıl yapmam gerekiyor ?

Mustafa Hacılar' Alıntı:
daha hiçbir seçim yapmamıştım ama adımları izliyordum ve öyle bir seçim görmedim, nasıl yapmam gerekiyor ?
Oncelikle kucuk kaza icin gecmis olsun :-\ Yanan servo analog cyclic servosuydu degil mi ? Eger oyle ise normal zira unitenjn analog sErvo destegi yok.

Mustafa Cylic servolar icin Vbar ve dogal olarak klone K-bar da herhangi bir secim yapmiyoruz ne yazik ki :embarras: Sadece Digital servolari destekliyor be analog servolarla calismiyor.

Sadece Kuyruk servosu ile ilgili bir secim soz konusu. Kuyruk servosunu takmadan once TAIL kisminda elindeki servoya uygun secenegi secmen yeterli :saygilar:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Towerpro mg90 analog servodur. Ondan yanmıştır. K barda kuyruk servosu ayarlarında seçim yapabiliyorsunuz. Ama sanırım sizinki cyclic servo. Bir de üçü aynı olmalı cycliclerin.

Benim kuyruk servom hv degil .
Bec olmadan 2s pille kullanmak istiyorum. Nasi bisey yapabilirim.
Dier servolarim hv.

HTC One M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ali yanlız' Alıntı:
Benim kuyruk servom hv degil .
Bec olmadan 2s pille kullanmak istiyorum. Nasi bisey yapabilirim.
Dier servolarim hv.

HTC One M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bildigim kadari ile kullanamazsin ne yazik ki. Zira FBL unitenin cikislarinda giriste ne verirsen onu alirsin. Eskiden bazi ozel Kuyruk servolarinin beslemesinde step down cihaz kullanirdi ve bu cihazinda girisinin sabit voltaj olmasi gerekir. Ayrica cikisi 6v olmadi icin elindeki standard Kuyruk servosuna uymaz.