[Urun]: Lynx'in İlk Helisi : OXY3

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Piyasaya çıkalı 1 aydan fazla bir zaman oldu ama fırsat bulup da konu olarak sizlerle paylaşamadık.

Evet yıllarca değişik firmaların diazyn ettikleri heliler için upgrade parça üretip bir nevi üzerlerinden iyi paralar kazanan :laugh: ;D Lynx bu işi iyice öğrendiğini düşünmüş olmalı ki, ilk helisi OXY3 piyasa çıkardı :D

Bakalım upgrade elde ettikleri başarıyı, sıfırdan model tasarlamada da yakalayabilecekler mi :)

Sadece Kit : $278

Kit, Motor ve ESC: $368

Specifications
- Length: 530mm Height: 175mm Width: 80mm
- Main rotor blade length: 255mm
- Tail blade length: 47mm and 50mm in std kit for diferent tail autority need (suggested 47mm for Hard 3D Set-Up)
- Slant main gear: 140T 0.5 Mod
- Wide head speed range: 3000 for sport flying a to 4500 for insane 3D
- Tail gear ratio 4.214 (14T pulley) for 3800 – 4500rpm
- Approximate RTF weight: 580g with 3s 1300mAh battery– suitable for 3.5 minutes of intense 3D at 4000rpm

Electronics & Power system
- Battery tray fits a variety of battery packs 3s -4s (1300 to 1600 mAh) , 6s (800 to 950 mAh) – max length 75mm
- ESC support suitable for 25 – 40A ESC and more
- Kit Motor: EOX 2214 – Black Edition – 4100KV – 3.17mm Shaft – suitable for 3s and 4s battery packs
- Hardened Steel Pinion included in the kit: 11T suitable for 4s – 4100 kV motors and 14T suitable for 3s – 4100 kV motors(optional pinions: 12-13-15)
- Suitable for most micro cyclic and tail servos
- Smart and clean electronic wiring set up

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Fiyat iyi ise güzel görünüyor .[emoji4]
Abi fiyatlar Align göre her zaman olduğu gibi biraz yüksek ne yazık ki :-\

Sadece Kit : $278

Kit, Motor ve ESC: $368

Güzel görünüyor ama bu fiyata Align 450L 6S super combo tercih ederdim gibi geliyor.

Rasim alır bence bundan birtane :laugh:

Unboxing videosu da ilave edildi arkadaşlar ;)

250mm pal çeviren bi model için fiyat bana göre uçuk :D

Upgrade firmalarının başarılı çalışmaları olabiliyor. MSH firması da böyle girmiş işin içine, önceleri sanırım align a upgrade parça yapıyorlarmış. Corrado ve Davide isimli arkadaşlar sonra kendi tasarımları üzerinden yürümeye karar verip şirketi kurmuşlar. Tek kayış gibi yenilikçi fikirleri varmış belli ki ve başarılı da olmuşlar...

Lynx de iyi iş çıkaracaktır diye düşünüyorum. Tabii girdikleri boyut mini bir boyut ve vizyonları hedefleri ne bilmiyorum ama bir 500/550 boyutu bir de 700 boyutuna girerlerse daha da geniş bir kesime hitap edebilirler. Önce bunun ne kadar tutacağını bekleyip görelim.

Türker Akgün' Alıntı:
Rasim alır bence bundan birtane :laugh:

Aklımda başka bi model var Türker abi, gereksiz harcamaları kesiyorum ve pilotaja odaklanmak istiyorum bir süre. 2016 güzel olacak :laugh:

Mesut AKIN' Alıntı:
250mm pal çeviren bi model için fiyat bana göre uçuk :D
Teknik özellikleri ilave etmeyi unutmuşuz. Hemen ilave edelim :

Specifications
- Length: 530mm Height: 175mm Width: 80mm
- Main rotor blade length: 255mm
- Tail blade length: 47mm and 50mm in std kit for diferent tail autority need (suggested 47mm for Hard 3D Set-Up)
- Slant main gear: 140T 0.5 Mod
- Wide head speed range: 3000 for sport flying a to 4500 for insane 3D
- Tail gear ratio 4.214 (14T pulley) for 3800 – 4500rpm
- Approximate RTF weight: 580g with 3s 1300mAh battery– suitable for 3.5 minutes of intense 3D at 4000rpm

Electronics & Power system
- Battery tray fits a variety of battery packs 3s -4s (1300 to 1600 mAh) , 6s (800 to 950 mAh) – max length 75mm
- ESC support suitable for 25 – 40A ESC and more
- Kit Motor: EOX 2214 – Black Edition – 4100KV – 3.17mm Shaft – suitable for 3s and 4s battery packs
- Hardened Steel Pinion included in the kit: 11T suitable for 4s – 4100 kV motors and 14T suitable for 3s – 4100 kV motors(optional pinions: 12-13-15)
- Suitable for most micro cyclic and tail servos
- Smart and clean electronic wiring set up

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Unboxing videosu da ilave edildi arkadaşlar ;)

Havlu koymaları, swash leveler koymaları güzel. Ayrı satıp ordan öpmeyi de tercih edebilirlerdi. Zeal paller var... Şaft için üç blok var, genelde iki olur, 3. için ayrı bir fiyatlandırma olurdu. Plastiği az tutmuşlar, geneli alüminyum ve karbonfiber. Kırmamak lazım fazla ama üniteler de bunun için varlar. Artıları bunlar.

Eksisi boyutu ve boyutuna göre fiyatı ;D

Türker Akgün' Alıntı:
Bak merak ettim şimdi. :)

Daha çok gelir giderim, belli olmaz da 550sx ile 600sx arasında gitgeller yaşıyorum. Karar vermeye daha çok var, bütçe gerektiriyor. Hadi o da ayarlanır bir şekilde ama pilotaj bu seviyedeyken olmaz, onun için protos ve bd3sx devam :laugh:

Eskiden hoşuma giderdi goblin de, artık o kadar çok oldular ki (eskinin align'ı gibi)... her zamanki gibi aykırı olasım var ve helifreak yorumları da destekleyici oluyor. Aslında dünya genelinde düşünürsek aykırılık değil tercihlerim de, ülkemiz özelinde öyle görünüyor. Varsın öyle görünsün çok takıldığım yok :)

Lynx yine fiyattaki duruşunu bozmamış. 250'lik modeli 450'lik model parasına satmakta başarılar diliyorum kendilerine. Tabi bir yandan Gaui X2'den ucuz, ama zaten X2 de almıyorum pahalı diye :D Neyse, Rasim'in dediği gibi delikanlılarsa 700'lük üretsinler. HK bile üretti :lollol:

Rasim Öztürk' Alıntı:
...Daha çok gelir giderim, belli olmaz da 550sx ile 600sx arasında gitgeller yaşıyorum.
Logo da merak ettiğimiz modellerden :) Pişmanlık yaratacağını hiç zannettmiyorum. ;)

Adamlar çok güzel manual yapmış. Oldukça renkli ve düzenli. Alt montajlar kutucuklar içinde sunulmuş ve önemli ölçüler vs. vurgulanmış.

Rasim Öztürk' Alıntı:
Adamlar çok güzel manual yapmış. Oldukça renkli ve düzenli. Alt montajlar kutucuklar içinde sunulmuş ve önemli ölçüler vs. vurgulanmış.

Gerçekten güzel yapmışlar. Adamlar bu işte iyilerdi zaten. Malum 1-2 küçük upgrade parçası için bazen 2 sayfa manual hazırlıyorlardı :laugh:

Yanlız Lynx yine yapmış yapacağını. Tam bir metal ve rulman aşığı olan firma bakın kuyruk yapısını nasıl yapmış :rolleyes:

Manual Sayfa-5

ayy çok güzelll keşke benim olsa ;D fiyat olarak evet biraz pahalı druyor ancak işçilik ve kutu düzeni, içeriği adamlar güzel iş cıkarmıslar ben başarılı buldum