[Urun]: MSH Protos 380 Öninceleme / Unboxing

ESC sinin de siparişini verdim bayramdan sonra gelsin diye Mehmet abi... Kısmetse Gölyaka'da maiden yaparız ;)

Metale aslında çok da gerek yok Oğuzhan, hele bu boyutta ağırlıktan başka bişey değil... Malum Logo690sx 700mm civarı pal çevirebiliyor ama plastik ana pal tutucusu... Aynı şeyler kuyruk pal tutucu için de geçerli. Örneğin Logo serisi helilerin buralar da plastik. Veya Protos Max 800mm ye kadar ana paller çeviriyor, 115mm kuyruk palleri... Onun da kuyruk pal tutucular plastik...

Goblin alıştırıyor piyasayı metale karbona... Gerek var yok tartışılır :) İlla olsun dersen, upgrade olarak var. Fakat kendi pilotu bile tavsiye etmiyor...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Bende Dört gözle bekliyorum teknik detaylara baktım ama bulamadım, Bu Skid aynen bizim dominatörün Skide benziyor gelsin Rasime ölçülerini soracağım, tutuyorsa artık skid alacaklar gorilla alır.
MSH Trex 450 ıcın ozel üretiyor bu skidleri. Onlar tam uyacaktır Mustafa :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Bende Dört gözle bekliyorum teknik detaylara baktım ama bulamadım, Bu Skid aynen bizim dominatörün Skide benziyor gelsin Rasime ölçülerini soracağım, tutuyorsa artık skid alacaklar gorilla alır.

Aslında Trex 450pro için skid çıkarmış MSH ama domiantöre uyar mı bilmiyorum.

Rasim Öztürk' Alıntı:
Aslında Trex 450pro için skid çıkarmış MSH ama domiantöre uyar mı bilmiyorum.

Denk gelmemiş bana mutlaka uyar ama acelemiz yok modelin gelince bir hatırlatma yaparım, :)

Gelince bakarım ;)

Ama fotolardan görünen o ki, uyuyor;

Gorilla;

Align 450L;

Sarısı da hiç fena değil :)

Üstteki video ve serinin devam videosu;

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Zaman içinde setupta küçük değişiklikler yaptım. Modeli bir süre beklemek durumunda kalınca, bir kerede herşeyi karşılamak zorunda kalmayınca, seçimler de zaman içinde güzelleşti haliyle :) Son hali şöyle olacak;

MSH Protos 380 Evoluzione Red
Scorpion 2520-1360kv
Hobbywing Platinum Pro v4 60A
MKS DS92a+ cyclic servo
MKS DS95i tail servo
Vbar Neo Rescue
Halo 385mm main blades
Optipower 1600mah 30C

Pek güzel olmuş Rasim, özellikle kuyruk servosunu çok sevdim. :laugh: :halay:

Onu bugün ekledim Türker abi :)

Andy ile bugünkü mail trafiğimizde çeşitli hususlar geçti. Önsipariş zamanı çalışıyordum, iş adresi vermiştim ne zaman geleceğini bilmediğim için. Şimdi ev adresine çevirdim... Paypal ile ödeme linki göndermiş, tabii artık mümkün olmuyor ne paypal hesabımız ile ne de Paypal payment gateaway üzerinden kredi kartı veya banka kartımız ile... Haliyle site üzerinden adıma preorder balance açtırıp, Global Iris altyapısı üzerinden ödeme yaptım. Servoyu da o ara eklettim hesabın üzerine...

Modelde mini veya mikro servo kullanmak mümkün fakat vbar gibi yandan soketli ve yüksekçe ünitelerde, bir de mini servo kullanınca o alttaki alan biraz sıkışık oluyor. Kablolama açısından ve ünitenin bu hengamede titreşim vs durumlardan olumsuz etkilenmemesi açısından daha rahat, ferah bir ortam olsun dedim ve mikro servoya karar verdim. BK 3005 veya MKS ds95i bu konudaki en iyi seçenekler. BK stokta yok, cyclic servolar da mks ds92a+ haliyle marka setini bozmak da istemedim...

Bir diğer husus da, mini servo kullanmak açısından tercihim Protos üzerindeki MKS 9670A+ olacaktı. O model de satışta fakat çok da gönlüm yok açıkçası... Vbar Neo'yu 380'e geçirip servoyu Protos üzerinde bırakacağım. Elimde bolca yedek de var, belki uygun bir Vbar Mini ile rescuesuz denemelerimi Protos500 üzerinde yapabilirim. Yola 380, 500, 550 ve 700 modellerimle devam edebilirim. Biliyorum hepsini aynı anda çokça uçuramam ama değerini bulmayacaksa da dursun. Hala bana göre ve dünyadaki çeşitli kişilere göre en iyi 430mm pal çeviren modellerden. 2600-2700mah pillerle 6dk civarı uçuş süreleri veren, hafif, verimli başka model varsa göreyim :)

Neyse modellerimden çok memnunum ve daha fazlasını istemiyorum. %p

Vay vay vay, sahane konfigürasyon :bravo:

Demek mini servosu kullanılabilir :halay: 500 kalan servolarim var. Acaba ben de mı düşünsem bir 380 :D

Cyclic mikro Mehmet abi, kuyruk için mini veya mikro seçeneği var sadece.. Bu boyutlarda standart bi uygulama (G380, x3, warp,...)

Teşekkürler bu arada :)

Rasim Öztürk' Alıntı:
Cyclic mikro Mehmet abi, kuyruk için mini veya mikro seçeneği var sadece.. Bu boyutlarda standart bi uygulama (G380, x3, warp,...)

Teşekkürler bu arada :)
Tamam simdi oldu, ben de nasıl oluyor da sığıyor diye düşünmüştüm :lol: anlaşılan yol yorgunluğun devam ediyor :D

Rasim Öztürk' Alıntı:
Manyetik kavramalı kanopi sabitleme --- Bu en can alıcı noktalardan biri... Kupa şekilli neodyum mıknatıslı, "şırrak" diye kavrayan, pil değiştirme işlerini acayip kolaylaştıran, hiç kastırmayan üzmeyen bir uygulama... Ayrıca R-clip gibi çıkarılan, düşürülen, kaybedilen parça olmaması da avantaj...

Şu çok hoşumuza gitti, ayrıca paylaşmak istedim :D

Videonun 0:35 inde görüleceği şekilde bir kanopi takma işlemim var :)