[Urun]: MSH Protos MAX V2 Kutu Açılımı / İnceleme - Rasim Öztürk

Çok teşekkürler abiler, arkadaşlar :) Sağolun, var olun :saygilar:

Evet 380 modelini bekliyordum ve geldi de... Kutu açılımını yaptım, videosu hazır. Uygun bi zamanda yükleyip konusunu açacağım. %p

Neden Protos Max v2 ve neden şimdi konusuna gelince;

* Bildiğiniz gibi İngiltere'de geçenlerdeki beklenmedik durumdan sonra pound hızla eridi ve bizim için avantajlı bir duruma geldi. Fakat ingiliz arkadaşlar bu durumu sürdüremezlerdi ve fiyatlarını yukarı çekeceklerdi... Zamlar da gelmeye başladı nitekim ama ben kiti zaten almış bulundum.

* MSH firması kitleri yeni geliştirdiği Brain2 ünitesi ile satacaktı ve ünite yeni olunca haliyle fiyatta da bir miktar giydirecekti. Kitin amerika fiyatı da nitekim 100 dolar arttı.

* Kitin zamlanması ingilterede ilk dediğimden dolayı biraz daha fazla oldu... Şu anda Brain2 li kitler için önsipariş alınıyor. Vergi düşmüş fiyatı 595 pound... Ama kitte pal olmadığı için üniteyi düşüp pal eklersek fiyat 575 pound kadar oluyor. G700c nin 713 pound, Logo700 ün 700 pound, Gaui x7 nin 800 pound olduğu yerde hala uygun fiyatlı diyebiliriz ama kesinlikle eskisi gibi değil... Çünkü bunun fiyatı 441 pounddu ve bunun üzerinden de kargomu karşılayacak kadar küçük bir indirim almıştım. Yani ben çılgın zamanlarının sonunu yakalamak istedim ve yakaladım da :)

Maiden belirsiz... Setup olarak düşüncem;

MSH Protos Max V2 :coolxf:
MSH-Xnova 4530-500kv motor :coolxf:
Hobbywing veya Scorpion 160A esc :(
RJX 521HV cyclic servolar :coolxf:
RJX 521THV kuyruk servosu :coolxf:
Vbar Neo :(
Switch 713mm ana paller / 115mm kuyruk palleri :)

Bu arada üçüncü mesajı biraz modelin özellikleri ile doldurdum :saygilar:

Rasim hayırlı olsun güle güle kazasız belasız işallah

Bu arada merak ettimde diger modellerde olmayan bir seyi "Kuyruk pal tutucuları üzerinde balans vidaları" neden ihtiyac duymuslar ki ??

Tekrar hayırlı olsun kırımsız uçuşlar dilerim

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bu arada merak ettimde diger modellerde olmayan bir seyi "Kuyruk pal tutucuları üzerinde balans vidaları" neden ihtiyac duymuslar ki ??

Abi konu biraz uzun, o yüzden şöyle iki link vereyim. Olayı etraflıca anlatmışlar :)

Hayırlı olsun Rasim güzel bir model daha tanıma fırsatı bulacağız sayende :thumbup:

Hayırlı olsun çok güzel bir model tam olarak izleyemedim ama fotolar şahane.

Hayırlı olsun. Kırımsız uçuşlar. Çok güzel bir tanıtım olmuş. Ellerine sağlık

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hayırlı olsun Rasim[emoji3] güle güle kullan.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Videoyu şimdi izledim. İnşallah gelişi gibi uçuşu da sorunsuz olur :)

Rasim kusura bakma gözümden kaçmış konu :(
Modelin hayırlı uğurlu olsun :hoppa:
Video da görsellerde on numara %p :bravo:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ölçekli rotor kafası basit ama çok güzel bir detaymış %p

Rasim Öztürk' Alıntı:
Abi konu biraz uzun, o yüzden şöyle iki link vereyim. Olayı etraflıca anlatmışlar :)
Tüm yazılanları hızlı bir şekilde bakınca şu video olayı güzel özetlemiş zannedersem. Yanlışım varsa düzeltirsin Rasim :)

Kuyruk pal tutucularına takılan ilave ağırlık sayesinde özetle Self Centering (Yani Kendiliğinden Merkeze) dönme etkisini ortadan kaldırıyormuş.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Şimdi yeni bir soru :D Peki bunu diğer üreticiler kullanmıyor ya da MSH yeni modeli olan 380 bu modu neden dahil etmedi acaba ??

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol