[Urun]: OXY 3 Sport Version

Rasim Öztürk

RcFanatik
İlgi Alanı
Heli
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

OXY3 ün Sport versiyonu karşınızda... :saygilar:

Amaç kaliteden fazlaca ödün vermeden, fiyatı biraz aşağı çekmek. 257 dolardan 226 dolara inmiş kit fiyatı.

OXY3-255 ile benzer ve farklı yönleri şöyle;

** Kafa, kuyruk ve frame tasarımı ve yapısı tamamen aynı tipte...

** Kanopi boyama işi basitleştirilmiş ve zaman kaybının önüne geçilmiş. Ağırlıklı turuncu ve mavi renkler hakim, paller ile uyumlu...

** Lynx 250mm plastik paller çeşitli pilotlarla test edilmiş ve kite eklenmiş. Zeal karbona göre fiyatta bir düşme sağlıyor. Bu boyutta bir heli için yine oldukça iyi performans veriyor. Renk olarak turuncu seçilmiş.

** Karbonfiber frame yerine G10 malzemeden imal edilen bir frame var. Aşırı sıkılaştırılmış fiberglass katmanlardan oluşuyor G10 denilen malzeme... Karbonfibere göre daha ucuza imal edilebiliyor. Oldukça yüksek darbe dayanım modülü var ve bu oxy3 teki gerilmeleri karşılayacak nitelikte. Tokluğu karbonfibere göre daha az olduğu için, oxy3 teki 1mm lik karbonfiber kalınlığı yerine bunda 1.2mm G10....

** Daha basitleştirişmiş paketleme... Oxy3 te bulunan havlu, swash level aleti, kuyruk fini stickerları yok. Kuyruk pali olarak oxy3 te iki alternatif varken bunda sadece 47mm lik olan mevcut.

XY3 – SPORT KİT İÇERİĞİ:

1 x Oxy 3 Kit with DFC Head System.
1 x Oxy 3 Canomod Canopy – Orange White Schema
1 x set Lynx 250 mm Plastic Main Blade -Orange Color
1 x set Plastic Tail Blade 47mm, Orange
1 x CD Rom User Manual
1 x Serial Number Card

Yorum: Fiyatta 31 dolarlık bir indirim var. Swash level tool; 7.5 dolar... 50mm pal 4 dolar... Sticker 1 dolar... Havlu ayrıca satışta yok ama 4 dolar align havlusu, onu referans alalım. Zeal CF pal 25 dolar, plastiğe göre farkı 20 dolar desek...

Aslında çok da bir kar yok. Almışken 30 dolar fazla verilip öteki alınır. Ama bunun kanopisini daha çok beğendim sanki... Mavi turuncu bi araya geldi mi içimin yağları eriyor :D

Neyse öyle yani, yeni oxy hayırlı uğurlu olsun model camiasına...

Bu aralar bu model ile aşırı bir yakınlaşma durumu mu var, yoksam bana mı öyle geliyor :laugh: ;D

1 x Serial Number Card bu ne oluyor. ???

Seri numarasını adamların sistemlerine giriyorsun. Her üç ayda bir çekilişle bir kişiye sitelerinde kullanmak üzere 200 dolarlık hediye çeki veriyorlar.

Rasim Öztürk' Alıntı:
...Aslında çok da bir kar yok. Almışken 30 dolar fazla verilip öteki alınır.
Alınır alınır, bakalım ilk kim alacak. ;D

Rasim Öztürk' Alıntı:
Seri numarasını adamların sistemlerine giriyorsun. Her üç ayda bir çekilişle bir kişiye sitelerinde kullanmak üzere 200 dolarlık hediye çeki veriyorlar.
Değişik ve hoş bir uygulama olmuş :thumbup: Ne kadar çok heli, o kadar çok şans demek :laugh: :D

Türker Akgün' Alıntı:
Alınır alınır, bakalım ilk kim alacak. ;D

Alacak olanı aslında , ben daha başından beri biliyorum , ama bekleyelim bakalım , zaman ne gösterecek.... :laugh:

Forumda böyle çer çöp helilerin gelişmelerini paylaşıyorum. Aslında var yanii araştırdığımız, genel kültür düzeyinde bilgi sahibi olduğumuz modeller :)

Bekleyin bakalım iki üç sene daha ;D

Rasim Öztürk' Alıntı:
Forumda böyle çer çöp helilerin gelişmelerini paylaşıyorum. Aslında var yanii araştırdığımız, genel kültür düzeyinde bilgi sahibi olduğumuz modeller :)
Helinin çer çöpü olur mu hiç Rasim. :mad:

Heli olsun taştan olsun demiş ler/im. :lollol: Taştan bile olabilir esasında neyseki odundan, köpükten olmuyor. :lol: :lol:

Rasim Öztürk' Alıntı:

Bekleyin bakalım iki üç sene daha ;D

Valla Rasim , paylaşım heli konusunda olduktan sonra , çer çöp de olsa hiç önemli değil...Birazcık pahalı ve rüyalarıma bile giremeyecek kadar bana göre lüx olan bu çer çöp heli hakkında , o kadar güzel görseller ve bilgiler paylaşıyorsun ki , sayende alamasak da , bilgimiz , görgümüz , kültürümüz artmış oluyor...Eee , dünya da benim etrafımda dönmüyor tabii ki , ben ulaşamasam da , ulaşabilecek arkadaşlarımız için oldukça mantıklı ve kaliteli alternatifler sunuyorsun...Bu şahsım adına da , forum adına da , çok keyif aldığım ve renk katan bir durum...2-3 sene beklemek sorun değil , zaten 10 yıl geriden takip ettiğim bu hobiyi , senin azımsanmayacak katkıların sayesinde , daha çok seviyorum ve yapıyorum , ama bunca değerli paylaşım ve bilginin ardından , bir ilk olarak bu heliyi test etmek , yine sana yakışır diye düşünüyorum, ha belki o dediğin sürede ekonomik bir sıçrama yapabilirsem , mutlaka arkandan gelenlerden birisi de olmak isterim... ;) :saygilar:

Çok teşekkür ederim Hakan abim, muhabbet olsun canlılık olsun diye paylaşıyoruz işte birşeyler :)

Oxy3 düşünmüyorum açıkçası ama kullanıcıları çok çalışıyorlar üzerine, görsel olarak, mod olarak, uçuş olarak... Yanii böylesi paylaşımlar görmedim E-flite serisinde... Ortada böyle abilerini aratmayan kalitede bir heli ve onun üzerine emek veren "adanmış" bir kitle olunca, paylaşacak şeyler de çok oluyor.

Ekonomik durum olarak ben de fenalardayım, hem oldukça üst sınırlardan toplanmış bir 550sx, hem de herşeyiyle vbar neo,control,sensörler vs yani komple radyo sistemini değiştirince ve bunları çok kısa zaman aralığına sıkıştırınca kolay olmadı haliyle.

Neyse bu süreçte çok daldan dala atlamayı düşünmüyorum. warp kit aldım ama para harcayasım yok elektroniğine... Protos da fena kırıldı fakat belli bir miktar gözden çıkarıp ayağa kaldırabilirim, onu da nedense canım istemiyor. Hiçbiri bir 550sx keyfini veremeyecek, bu çok açık...

Üç yıl koyuyorum kendime, güzel güzel çalışmalarımı sürdürürüm. Buluşmalara katılmaya çalışırız. Bugün simülatörüm de geldi, ona da zaman ayıracağım. Bu sürecin sonunda olur da bi kopuş yaşamazsak, çok bomba bir 700 ile kendi adıma zirve yaparım. Sadece Logo olarak düşünmeyin, kafada binbir sorular, araştırdığım bilgi sahibi olduğum modeller var. :D Aklımızın bir köşesine yazıyoruz her birini, zamanı gelince tercihi yaparız.

Rasim Öztürk' Alıntı:
Çok teşekkür ederim Hakan abim, muhabbet olsun canlılık olsun diye paylaşıyoruz işte birşeyler :)

Oxy3 düşünmüyorum açıkçası ama kullanıcıları çok çalışıyorlar üzerine, görsel olarak, mod olarak, uçuş olarak... Yanii böylesi paylaşımlar görmedim E-flite serisinde... Ortada böyle abilerini aratmayan kalitede bir heli ve onun üzerine emek veren "adanmış" bir kitle olunca, paylaşacak şeyler de çok oluyor.

Ekonomik durum olarak ben de fenalardayım, hem oldukça üst sınırlardan toplanmış bir 550sx, hem de herşeyiyle vbar neo,control,sensörler vs yani komple radyo sistemini değiştirince ve bunları çok kısa zaman aralığına sıkıştırınca kolay olmadı haliyle.

Neyse bu süreçte çok daldan dala atlamayı düşünmüyorum. warp kit aldım ama para harcayasım yok elektroniğine... Protos da fena kırıldı fakat belli bir miktar gözden çıkarıp ayağa kaldırabilirim, onu da nedense canım istemiyor. Hiçbiri bir 550sx keyfini veremeyecek, bu çok açık...

Üç yıl koyuyorum kendime, güzel güzel çalışmalarımı sürdürürüm. Buluşmalara katılmaya çalışırız. Bugün simülatörüm de geldi, ona da zaman ayıracağım. Bu sürecin sonunda olur da bi kopuş yaşamazsak, çok bomba bir 700 ile kendi adıma zirve yaparım. Sadece Logo olarak düşünmeyin, kafada binbir sorular, araştırdığım bilgi sahibi olduğum modeller var. :D Aklımızın bir köşesine yazıyoruz her birini, zamanı gelince tercihi yaparız.

O zaman merakla bekliyoruz yeni araştırmalarını Rasim , zaten zirveye de bir 700 çok da mantıksız değil...Fakat şu da kaçınılmaz bir gerçeklik , biz zirveyi şöyle yapalım , böyle yapalım derken , bakalım teknoloji daha ne gibi yenilikler ve sürprizler sunacak.... :saygilar:

Hangi Oxy konusunda paylaşacağımı kararlıştıramadım , en güncel konuda paylaşayım dedim :D

Oxy 3 Tareq Edition , videodaki 4s setupmuş , 6s setup düşünemiyorum :coolxf:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Rasim Öztürk' Alıntı:
** Karbonfiber frame yerine G10 malzemeden imal edilen bir frame var. Aşırı sıkılaştırılmış fiberglass katmanlardan oluşuyor G10 denilen malzeme... Karbonfibere göre daha ucuza imal edilebiliyor. Oldukça yüksek darbe dayanım modülü var ve bu oxy3 teki gerilmeleri karşılayacak nitelikte. Tokluğu karbonfibere göre daha az olduğu için, oxy3 teki 1mm lik karbonfiber kalınlığı yerine bunda 1.2mm G10....

700 boyutuna kadar kullanılmaya başladı G10 :) Sport versiyonların vazgeçilmezi...